FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 90KM
  • Ile rzeczywywiscie wam pali skoda rapid 1.2 tsi 90 km ? Po przejechaniu 450 km w miescie jestem zaniepokojony .Wychodzi mi w granicach 10 litrow przy spokojnej jezdzie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jak jeździsz 5km gasisz auto, ostygnie trochę znow 5km i o tej porze roku i w jezdzie miejskiej tak może być.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Piotr1234 - napisz co za miasto, średnią prędkość itp. Miasto miastu nie równe. W korkach spali dużo więcej. Kraków, male korki, trasy krótkie spalanie 7-7.3, a zima nawet 8.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Poznan jazda w normalnym ruchu miejskim.Nie w szczycie.
  • w bardzo krótkich odcinkach na mrozie mi również pali około 8litrów
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • średnie spalanie u mnie po przejechaniu 16,8tys. to 6,24l/100km. 50% dystansu to miasto. Poza miastem to dystanse do 30km. Miasto to dystanse do 5km. Poza miastem nie przekraczam 110km/h. Styl jazdy bardzo spokojny. Zatem w mieście spalanie powyżej 8l/100km nie dziwi w tym silniku.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • U mnie po roku eksploatacji i przejechanych 37 tys. km średnie jest 5,47 - ale u mnie spora część to drogi poza miejskie. W Krakowie - jak pisze amiskiew 8 spokojnie wciąga, a bywa, że więcej - zależy jak się trafi (bo i poniżej 7 czasami się uda). Na wakacje do HR w 5 się mieściłem - ale ja to grzecznie jeżdżę, przepisowo... :)
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY 2016 | Ambition MAX | Błękit Pacific | 41000 km | Brzoskwinia | śr. 5,5 l/100 km
  • A u mnie po ok 4000 km i 50% Wrocław krótkie w korkach do 9.5/100, 25% trasa 90km/h ok 6/100 i 25% trasa 120-140 km/h ok 7.5/100. W sumie trochę ponad 8.2/100

    Edit 3.05.17 
    Fakt teraz 8900 na liczniku i spalanie w trasie 5,2 (na ostatnim baku zrobiłem ... 910 km - a4 wr-drezno-wr, dk8 wr-czechy-wr i jeszcze nie zaświeciła się kontrolka) i bardzo miłe zaskoczenie :)
    RAPID LB I 1.2 TSI 90 KM I MY17 I Ambition I Grafitowy I 3800 km I Wrocław
  • @exrunner, jak się silnik ułoży to spalanie  jeszcze spadnie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • U mnie po przejechaniu 7tyś średnio pokazuje 5,9l/100.Aklualnie po prawie 10tyś i na trasie Świnoujście Koszalin długość odcinka 160 km spalanie 4,6l.Opony 15 na alu nadmuchane azotem
  • Na pierwszym baku od odebrania auta zrobiłem 760 km cykl mieszany trochę miasto trochę trasa. Dzisiaj znowu tankowanie do pełna i zobaczymy ile zrobię kilometrów oraz pochwalę się spalaniem. 
    Narazie średnia z komputera to 6,1 więc myślę że nie jest najgorzej.
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • U mnie po przejechaniu 4 tys, spalanie 5,2 l/100km :)
    jazda "podmiejska" częściowo obszar zabudowany i krajówka ze światłami
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • U mnie 6l/100km jazda miejska
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Przepraszam  Was bardzo, ale pisanie że w mieście ten silnik pali 6l/100km to żart, chyba, że ta jazda ma miejsce w godzinach nocnych, bez klimy i tylko na ulicach z pierwszeństwem. Mieszkam w małym mieście (60tys) i w mieście pali min. 7l/100km. I tylko dlatego, że 30% przebiegu ma miejsce poza miastem, to moje średnie spalanie po przejechaniu 24tyskm to 6,32l/100km. Prowadzę od początku statystykę w Motostat, a statystyka nie kłamie.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Hmm owszem jeżdżę bez klimy ale w miescie srednio pali 6, owszem jak jade bardzo krotki odcinek czasem pokażę i 8 ale podaje wyniki komputera z pozycji 3 (bez zadnej trasy) czyli od ostatniego tankowania i zawsze oscyluje blisko 6 czasem troszke wiecej czasem troszke mniej.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • U mnie wygląda to tak :)
    Również unikam jazdy na klimie (oprócz wysokiej temperatury i odparowania wilgoci z przedniej szyby. Trzy razy sprawdzałem "wg baku" - raz komputer zaniżył o 0,2 l/100 raz o 0,1 i raz się zgodziło :)
    20171002_164819.jpg
    448 x 291 - 28K
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • 1.2 TSI 90 KM

    Miasto - dwie osoby bez bagażu
    dystans 5 km dojazd do pracy ( dużo skrzyżowań ze światłami ) 7,5 - 8 l.
    ten sam dystans inną trasa bez skrzyżowań 5,9 - 6,9 l.

    Trasa - dwie, trzy osoby 
    dystans 120 km z ograniczeniami (50, 70, 90), wielokrotnie pokonywana  4,1 - 4,4 l 

    wynik długodystansowy Miasto + Trasa = 5,2l

    Autostrada - jedna osoba
    dystans 300 km z prędkością stałą 150km/h 6,9l

    Aplikacja Fuelio na Androida potwierdza średnie spalanie.

    Na spalanie ogromny wpływ ma styl jazdy, jeżeli w mieście pamiętasz o dojeżdżaniu na luzie lub hamowaniu silnikiem to wynik będzie zadowalający.
    Jeśli ktoś ma zacięcie "sportowe" wtedy dynamika jazdy wymaga częstszych wizyt na stacji paliw :) taka oczywistość.

    Porównywanie wyników spalania w mojej ocenie nie ma większego sensu, ponieważ nie ma jednakowych sytuacji porównawczych, każdy z nas jeździ po innym mieście i z reguły mamy obuwie o różnej wadze podeszwy :)
  • hmm teraz zimniej i troszke spalanie wzroslo, na ostatnich dwoch bakach jezdzac tylko po miescie komputer pokazuje srednie 6,5
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • @soneri,  4,1-4,4 ile na tej trasie średnio zatrzymań i podjazdów pod górkę?
    a Vmax?
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • 4.1-4.4 hmm bardzo dobry wynik nigdy takiego nie osiagnalem. najlepszy wynik trasa do krakowa 5.2 srednie spalanie
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Dobry wieczór. Pierwsze wyliczenie po wypaleniu kilku zawartości zbiornika to 6.8 litra. W 90% miasto i 10% trasa. Dość krótkie przebiegi w mieście. 
    Auto aktualnie jest po trasie do Kołobrzegu i z powrotem. Po kolejnym zatankowaniu wyszło 5.8 litra. Trasa powrotna z Kołobrzegu odbyła się w dzień, kiedy warunki na drodze były podłe (25 stycznia). Według mnie wynik jest zadowalający. 
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?