FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
ANKIETA - Rapid Lift czy Space?
  •  
    Ankieta - lepszy Rapid Liftback czy Rapid Spaceback?
    1. Który model wybraliście?liczba głosów: 430

        Skoda Rapid Liftback
        55.35%
      1. Skoda Rapid Spaceback
        44.65%
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • ładniejsza sylwetka
  • mi tez sie bardziej podoba:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • spaceback ładniejszy, sedan dla dziadków :P
  • dziadki myślą praktyczniej, młodym przyświeca fantazja :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Obydwa du... nie urywają, tych samochodów nie kupuję się bo są śliczne tylko praktyczne, a tu przewagę ma liftback.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Siedziałem w obu i w Spejsbeku jest wygodniej z tyłu, więcej miejsca nad głową.
  • A Liftback ma większy bagażnik :) I jak zacząłem liczyć przed zakupem to się okazało, że z kołem zapasowym Spaceback będzie miał ledwo 380 l
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • A mój spicebeck się mieści na miejscu parkingowym a twój liftbeck nie ;-P   18 cm to dużo i nie, zależy od sytuacji i potrzeby.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Oups wychodzi na to, że rozmiar nabiera znaczenia :-P
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Bezsensowa dyskusja o gustach. Mi się nie podobają sedany a innym hatchbacki i tyle.
  • Każdy ma swoje upodobania i może o nich tu napisać ale nie przekonywac innych z innymi upodobaniami. Po to Skoda stworzyła dwie wersje zeby zadowolic obie strony ;) Pewnie zwolennicy Kombi też by coś mieli do powiedzenia ale na te chwile nie maja głosu ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Przed zakupem stałem przed wyborem spaceback style plus lub liftback... faktycznie style plus wygląda rewelacyjnie (zwykły spaceback nie przypadł mi do gustu). Zalety / wady spacebacka: szklany dach, piękny duży lecz minusem jest, że tak naprawdę radochę mają wyłącznie pasażerowie z tyłu i dodatkowo nagrzewa się w lato, sportowe fotele oraz duże koła, ładne ale niestety nie na polskie drogi. Wybrałem liftbacka i ok. 6,5tys w kieszeni i duuży bagażnik, codziennie z niego korzystam ;-) jestem zadowolony z wyboru.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jechałem liftem andrzeja i powiem wam jedno spece niestety lepiej trzyma się na łukach drogi nie ucieka tak tył jak w lifcie. Ale znowu lift ma duży kufer który jest przydatny. Dodatkowo widoczność w lifcie jest gorsza do tyłu niż w space (tylna szyba). Jeśli chodzi o miejsce w samochodzie na przednich i tylnych miejscach jest tak samo. Wiem że gusta są różne nie będę porównywał wyposażenia bo to zależy od kieszeni kupującego, więc skupiłem się tylko na gabarytach i właściwościach jezdnych. Dlatego każdy kto wybiera samochód lub waha się tylko nad wersją nadwozia powinie wziąć pod uwagę co będzie woził w bagażniku (i po co to będzie woził) kwestia wyglądu to inna sprawa.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • bounty co nie na polskie drogi. Ja jeżdżę Style Plus i jakoś daje rade. Nic się nie dzieje, a te opinie że nikt profil to niech schowają sobie wszyscy gdzieś. Jeżdżę po Krakowie dużo i wszystko jest w najlepszym porządku. Wiadomo krawężniki trzeba uważać ale ja nie przedstawiciel handlowy i z prędkością 50 km/h na nie nie wjeżdżam. A ten wygląd :) piękny :))))
      
  • Potwierdzam słowa Damiannen , Mój Peugeot 307 na 16 calowych felgach bardziej trzęsie niż Skoda na 17. Też mam Style Plus.
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • Lift ze względu na bagażnik. Poza tym  dla mnie ładniejszy wizualnie ale to kwestia gustu
  • spaceback według mnie ma ładniejszą sylwetkę
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Jeśli chodzi o wygląd to dla mnie SB ale ze względu na funkcjonalność biorę LB :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • u mnie od początku spaceback choć fakt że lift ..to taka mniejsza octavia ale jednak na ta chwile jeszcze wygląd wygrywa z funkcjonalnością :)
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Ja potrzebuje bagażnika aby wózek dziecka wpakować i parę innych gadżetów malucha :)
    Teraz w F1 to kółka jeżdżą w bagażniku a reszta wózka na przednim siedzeniu. Niby wejdzie całość do bagażnika ale muszę nieźle ściskać całość.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?