jak z awaryjnością silnika 1.2 TSI 105KM? - do Rapida - Forum SKODA RAPID

Umów się na jazdę próbną Skodą Rapid

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
jak z awaryjnością silnika 1.2 TSI 105KM? - do Rapida
  • Zastanawiam się nad wyborem tego silnika do Skody Rapid. 1.2 TSI 105KM jest dość mocny jak na to auto i raczej sobie będzie dawał radę. Ale jak jest z awaryjnością tego silnika? W sumie jest on już przecież dostępny w innych modelach Skody np. Octavii czy Yeti, ciekawe jak sprawdzi się w Rapidzie???
  • Ostatnio w Motorze (gazecie) był artykuł o silniku 1.4TSI i jego awaryjności. W sumie 1.2 TSI to podobna konstrukcja, ale jakoś nie słychać o nim żeby był aż tak awaryjny? A może się mylę?
  • Ania80: Ostatnio w Motorze (gazecie) był artykuł o silniku 1.4TSI i jego awaryjności. W sumie 1.2 TSI to podobna konstrukcja, ale jakoś nie słychać o nim żeby był aż tak awaryjny? A może się mylę?

1.2 TSI jest chyba mniej skomplikowany niż 1.4, już nie pamiętam różnic, bo gdzieś o tym czytałem. Ogólnie to dość żwawa jednostka i w sumie radzi sobie np. z Yeti, więc tym bardziej z Rapidem.

Co do awaryjności to pewnie przekonamy się za rok lub dwa jak się te silniki będą przy dłuższych przebiegach sprawować.

• W salonie powiedziano mi że wady rozrządu usunięto przez zmianę dostawcy podzespołów.
  • już ponad 10 000km przelatane i na razie odpukać żeby nie zapeszyć jak dla mnie silnik rewelka
  • Im większy downsizing tym więcej wymaga elektroniki do prawidłowego działania a co za tym idzie większe prawdopodobieństwo usterki.
    Trzeba tez pamiętać że jednostki o mocy 105 KM z pojemności 1.2 są mocno wyżyłowane więc czasokres ich "życia" został mocno ograniczony co nie oznacza że przy właściwym obchodzeniu się z jednostką może służyć długie lata.
    Przeglądając stronę skody natrafiłem na pakiety serwisowe gdzie po 4 latach należy niemalże wymienić połowę części - można domniemać że po upływie rozszerzonej gwarancji czaka nas spory wydatek związany z eksploatacją samochodu.
  • Masz może ten link, żeby zobaczyć :)?
  • O tym mówisz, heh, ja mam jeden z tych pakietów, na 2 przeglądy, czyli po 2 latach i potem po roku, więc na 3 lata spokój. Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że po 4 latach połowa rzeczy jest do wymiany? Wątpię, żebyś znalazł/dostał prawdziwą książkę serwisową, w której jest dokładnie napisane co ile, i co się wymienia w rapidach, chodzi mi o książkę dla mechaników/serwisów. 

• Teraz produkuje się tak części żeby po określonym czasie lub przebiegu uległy uszkodzeniu a co za tym idzie wymianie na sprawny element… ruch w biznesie musi być - salon ze sprzedaży samochodów nie wyżyje.
    czesci_calosc.jpg
    842 x 691 - 197K

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

TOP10 - najwięcej postów napisali:

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?