FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Chip tuning silnika 1.6 Diesel 105 KM
  • Zdecydowałem się wreszcie na modyfikację programu. Efekt myślę całkiem niezły :)
    W serii wypluło 116KM i 276,4Nm więc można było robić dość mocny mod.
    No i oto wykres z hamowni. 
    Skan_20140726.jpg
    1000 x 1235 - 397K
    Rapid LB/ CAYC TDI 140KM/2013r / Ambition Komfort / Srebrny Metalik / 80tys / Kraśnik PL / Borgstedt DE

• Dołączony skan wykresu - ma jakiś błąd i nie wyświetla się.
    Co do momentu - to mam wątpliwości - bo poprawa o 10 - 20 % - to wydaje się realne, ale nie tak wielki przyrost ...
    Gdzie i za ile zrobiłeś tuning?
    Jakie parametry miałeś w fabrycznym silniku, przed tuningiem, ile miałeś przejechane km?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 63kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 62 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak jak pisałem wcześniej 116KM i 276Nm to seria. Po modzie 140,6KM i 316,1Nm.
    A przyrost jest możliwy. Z tego silnika można wycisnąć do 145-150KM i do 325Nm.
    Daje jeszcze raz wydruk z hamowni.:)
    Hamownia wykres.jpg
    1700 x 2338 - 548K
    Rapid LB/ CAYC TDI 140KM/2013r / Ambition Komfort / Srebrny Metalik / 80tys / Kraśnik PL / Borgstedt DE

• Ten drugi wykres w jpg jest czytelny. Dzięki.
    Z pewnoscia więcej osób zainteresuje sie takimi zmianami.
    Ile czasu straciłeś na cały tuning - pierwsze hamowanie, czipowanie, ponownie hamownia ...
    A jak z ceną i miejscem?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 63kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 62 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mod robiłem w firmie GoodHope koło Pleszewa Wielkopolskie. Gościa znalazłem po przeczytaniu kilkuset postów na różnych forum internetowych. Jeśli chodzi o czas to ok 3 godz. Gość jest bardzo dokładny i dociekliwy.Ma ogromne doświadczenie i wiedzę. Mało się reklamuje bo po prostu jak powiedział nie musi bo i tak ma kupę roboty. Posiada z tego co wyczytałem i widziałem hamownie do samochodów 4x4. Pierwsze hamowanie, następnie nie wiem może co najmniej 10 pomiarów aż wyszło to co chciał. Chyba ze 4 poprawki programu.Cena zapłaciłem 1200zł. Przebieg Rapidka 14000tys.

• Super opis - dzięki :)
    Wg mnie - cena akuratna. Czas - nawet nie tak długi.
    Życzę satysfakcji z takiego silnika i dalszej spokojnej jazdy.
    Pozdrawiam
  • To teraz pochwal się zużyciem paliwa :-)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|76kkm| Lublin
  • Średnio spala jakieś 5-5,5 l co na kołach 215/45/16 to i tak chyba całkiem dobrze. Wiadomo jak miałem stalówki i koła od roweru 185 to udawało mi się zejść do 4,3l 4,6 w trasie. Ale jak zawiało na autostradzie na tych oponkach to czasami było niebezpiecznie. A właśnie może ktoś chce kupić stalówki z oponami letnimi.
    Jeszcze zrobię pomiary spalania pod korek i tank, wtedy się okaże.

• Ja w swojej starej okcie jedynce mialem modyfikację programu i było ok, tez mialem 140 kucyków i 302 Nm. Ale do pewnego czasu potem musialem regenerować turbine i wymieniac sprzegło, mam ciężką nogę:-) Wiec teraz sie zastanawiam czy w rapidce robic tunig. Słuchaj a jak jest z gwarancją, bo widze ze masz przejechane 14 000Km. Czy jak zobaczą w serwisie ze było kręcone to się nie obrażą?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 112.500km / Warszawa
  • Jeśli chodzi o gwarancję to kwestia dogadania z serwisem. Lecz jeśli dojdzie do jakiejś poważniejszej awarii  silnika,to nie ma co liczyć na gwarancję. Przy poważniejszych usterkach łączą się z bazą danych a tam wychodzi licznik programowań. I nikt w serwisie tego na siebie nie weżmie. 

• Dzieki za info, w takim razie na gwarancji lepeiej sobie tunig darować, bo potem jakby co to zawsze sie tyłkiem odkręcą i powiedzą, ze to wszystko przez nielegalne oprogramowanie. Poza tym nie rozumiem jak można bybyło dogadac sie z serwisem, co na piśmie ci dali, ze mozesz zmienic oprogramowanie? Jesli nie to zawsze sie wykręcą. Dalczego Ty sie w takim razie zdecydowałes na zmiane oprogramowania mając samochód na gwarancji, az tak bardzo jestes zdesperwony mocą naszej Rapidki:-)?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 112.500km / Warszawa
  • Moc była raczej średnia. Poza tym wszystkie auta które miałem wcześniej miały zrobiony mod i nigdy nie miałem z tego powodu problemów. No może audi A3 w którym nie wytrzymała skrzynia. Ale ze względu na to że miała już blisko pod 300tys to się nie dziwie.
    A powód hm.. raczej świadome założenie od samego początku.
    Zakup dotarcie i modyfikacja. Teraz mam ekonomiczne spalanie a jak trzeba to i jest czym pojechać. Niestety nie wszędzie są autostrady,a tam gdzie ich nie ma liczy się dobre przyspieszenie przy wyprzedzaniu ciężarówek. Teraz nie muszę odmawiać pacierza podczas "łykania" kolumny ciężarówek :)

• Niby tak, ale kosztem tego ze mozesz wyprzedzać sznur cieżarówek pozbawiłeś sie praktycznie gwarancji, a w zasadzie po to kupuje sie nowy samochód, zeby miec wszystko gdzies i nie martwic sie naprawami. Dla mnie to jest pozbawione sensu, mimo ze jestem zwolenikiem modu i jak tylko skonczy mi sie gwarancja to takowy sobie zrobie, tak jak w poprzedniej octavi. Mod zrobiłem w niej jak miała przejechane ok 100 tys. km, przy 170 tys. padła turbina, a przy 200 tys. sprzegło ale tez nie wiem czy mozna wiązać to z modem:-). a powiedz mi jak jest ze spalaniem teraz u ciebie czy wrosło ci?
  • @dodan dokładnie tak jak piszesz, na cholerę kupować nowe auto jeśli chce się go zaraz modyfikować i tracić gwarancje! Irracjonalne zachowanie jak dla mnie...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Beż | Biały Candy| 35000km | Szczecin
  • Kolego gross81 oczywiście że można kupić auto używane i dokładać do niego kupę kasy przy takich przebiegach jak ja robię. A robię ok 50tys rocznie więc ten rapid po nie całych dwóch latach już gwarancji mieć nie będzie. A jak mi padnie silnik to kupie drugi za 5000 tyshttp://allegro.pl/silnik-cayn-1-6-tdi-vw-polo-skoda-rapid-audi-a1-i4444431263.html  od cała filozofia. 
    A spalanie poza miastem przy normalnej trasie nie autostradą poniżej 4,6-5l przy oponach 215. Autostrada 6,5 przy 160-170km/h. Średnie wskazanie kompa 5,5.

• A i może jeszcze co do przyjemności z jazdy. Teraz to przyjemnie się jedzie w trasę,
    bo wcześniej to tak bez polotu było. Jak by mnie było stać to bym kupił Oktawie z 2l dieselm 170KM i nie robił bym modyfikacji. Ale firma za biedna na razie.

• Dla zainteresowanych.:)
     Wreszcie znalazłem chwile czasu i zrobiłem filmik z przyspieszenia od 0-100km/h.
    https://www.youtube.com/watch?v=R8rNp2yy9yc&feature=youtu.be

• Na przeglądzie gwarancyjnym nic nie wyjdzie, że auto miało podniesioną moc. Dopóki wszystko jest ok z silnikiem i nie trzeba grzebać w nim komputerem to serwis niczego nie wykryje.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 31000km | Wałbrzych
  • Też tak słyszałem.No nic po serwisie zobaczymy. A przegląd już chyba w grudniu mi wypadnie sądząc po przebiegu :/

• Zatem byłem na serwisie po 30tys i nie było żadnego problemu. Wszystko przebiegło normalnie. Program też pozostał na swoim miejscu.

• Tak jak pisał @deryl4 na przeglądzie nie będzie żadnego problemu, problem możesz mieć jak będzie jakiś kłopot z silnikiem, jak zaczną w nim grzebać wtedy to się okaże czy będzie to problem czy nie, ale jak ich znam to od razu zrobią z tego halo.

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?