FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowości za granicą - 2020
 • Kilka zmian w Europie, dla turystów i nie tylko:

  Niemcy
  Od 22 listopada 2019 r. jedenaście odcinków (w sumie osiem ulic) zostało zamkniętych w centrum Berlina dla silników Diesla z normami emisji Euro 0 do 5. Dotyczy to również centralnej trasy, Leipziger Strasse i Friedrichstrasse. Powodem nowego ograniczenia jest nadmierna ilość tlenków azotu. Grzywna w wysokości co najmniej 25 EUR.

  Austria
  W 2020 r. taryfy za korzystanie z autostrad w Austrii wzrastają o wartość inflacji, o 2,1 proc. Roczna winieta dla samochodu osobowego kosztuje 91,10 EUR, dwumiesięczna kosztuje 27,40 EUR a dziesięciodniowa 9,40 EUR. Dla motocykli roczna opłata wynosi 36,20 EUR, dwumiesięczna 13,70 EUR i dziesięciodniowa 5,40 EUR. Zmiana dotyczy również pojazdów trzykołowych, które wcześniej były uważane za samochody osobowe a zostały włączone do motocykli.
  Z powodu inflacji od 1 stycznia miasto Wiedeń podniosło opłaty za parkowanie o pół centa za pół godziny. Parking za 30 minut kosztuje 1,10 EUR.

  Włochy
  We Włoszech znacznie zaostrzono kary za korzystanie z urządzenia do nagrywania lub mówienia podczas prowadzenia pojazdu lub wykonywania połączenia telefonicznego podczas jazdy bez użycia zestawu głośnomówiącego. Za to przestępstwo jest grzywna w wysokości 400 EUR (dawniej 165 EUR) jak i zakaz prowadzenia pojazdów we Włoszech od 7 do 30 dni, a nawet do 3 miesięcy, jeśli wykroczenie będzie ponowne.
  Już w maju 2019 r. urząd miasta Wenecji chciał wprowadzić opłatę za wjazd do miasta (początkowo od trzech, a następnie od sześciu do dziesięciu euro). Ponieważ wdrożenie było trudniejsze niż przewidywano, rozpoczęcie pobierania opłat zostało przełożone na 2020 r.

  Hiszpania
  W Hiszpanii ruch miejski zostanie znacznie ograniczony. W ciągu roku zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h, na ulicach miasta z jednym pasem ruchu w jednym kierunku. W innych miejscach zostanie ustawiona maksymalna prędkość 50 km/h. Pierwszymi miastami z tym ograniczeniami to Madryt, Barcelona, ​​Walencja i Sewilla.
  Oprócz ograniczeń prędkości w miastach, kary za przekroczenie prędkości zostaną znacznie podniesione. Jeśli prędkość zostanie przekroczona o 21 km/h na autostradzie lub drodze ekspresowej, grozi mandat w wysokości 300 EUR (poprzednio 100 EUR).
  Od 1 stycznia Barcelona zabrania wjazdu wybranych pojazdów do centrum w dni powszednie w godzinach od 7:00 do 20:00. Zakaz dotyczy pojazdów z silnikiem Diesla o normach emisji Euro 0 do 3, silników benzynowych o normach emisji Euro 0 do 2 oraz motocykli i motorowerów o normach emisji Euro 0 i 1. Pojazdy zagraniczne należy zarejestrować na stronie zberegistre.ambmobilitat.cat/.

  Belgia
  Od 1 stycznia miasto Gandawa wprowadziło normę emisji dla wjazdu wybranych pojazdów do centrum. Granicę strefy ekologicznej wyznacza obwodnica R40 otaczająca centrum miasta. Zakaz dotyczy pojazdów z silnikiem Diesla z normami emisji spalin Euro 0 do 3, pojazdów benzynowych z normami emisji spalin Euro 0 i 1. Pojazdy zagraniczne należy zarejestrować na stronie lez.stad.gent. W drugiej połowie roku oczekuje się wprowadzenie takich ograniczeń w mieście Mechelen.

  Wielka Brytania
  Prócz Brexitu, kierowcy muszą przygotować się na zaostrzenie kar za trzymanie urządzenia nagrywającego lub mówiącego podczas jazdy lub wykonywania połączeń podczas jazdy bez użycia zestawu głośnomówiącego. Grzywna wynosi do 200 funtów.
  W Londynie, od 26 października spodziewane jest duże zaostrzenie norm emisji w przypadku wjazdu ciężarówek.

  Szkocja
  Szkocja chce wprowadzić prawo zabraniające parkowania wszystkich pojazdów silnikowych na chodnikach. Podobnie jak w pozostałej części Wielkiej Brytanii.

  Rosja
  Zostały wprowadzone ułatwienia wjazdu do obwodu kaliningradzkiego, petersburskiego i leningradzkiego. Można teraz ubiegać się o bezpłatne wizy elektroniczne na krótkie pobyty do ośmiu dni. Wniosek ze zdjęciem cyfrowym należy wypełnić na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej: electronic-visa.kdmid.ru
  Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
 • Dzięki za info
  Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
  Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
 • W Czechach od poniedziałku 1.2.2021 kończy ważność rocznej winiety z roku 2020.Teraz już nie są do dyspozycji winiety we formie nalepki na płatnej autostradzie. Trzeba opłacić na poczcie albo wybranych stacjach paliw podając numer rejestracyjny. Sprzedaż online i informacje w języku polskim na stronie:  https://edalnice.cz/pl/index.html#/validation
  LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?