FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wideorejestratory - opinie, podłączenie
  • Gniazdo zapalniczki jak i zasilacz mam zamontowane pod deską rozdzielczą, przed kierownicą. Również zasilanie gniazda jest schowane pod deską. Dostęp do przestrzeni pod deską jest przy otwartych drzwiach, po ściągnięciu zaślepki. Ta trzyma na zaczepach.  Jest tam też dogodny sposób na podłączenie masy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen: Czyli pod deską rozdzielczą zrobiłeś sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki? Masz jakiś poradnik jak to zrobić? Czy to łamie gwarancję?

    Mógłbyś wysłać zdjęcia jak u Ciebie idzie kabel?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Zasanawiam się po co kombinować.Najlepiej podłączyć pod usb który jest w zestawie z aux i po wyłączeniu zapłonu rejstrator gaśnie bo odcina prąd.Chyba że potrzebujecie usb do pendrive wtedy kupujecie przejście 2x1 usb.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Pod deską mam zamocowane dwa gniazda zapalniczki. Jedno do nawi, drugie do kamerki. W gniazda mam włożone oryginalne wtyczki - redukcje 12 V/5 V. Te dwa przewody są wyprowadzone za deską rozdzielczą - jeden pod plastik słupka A (nie widać go wcale), drugi z pod deski wystaje na kilkanaście cm i wtyczka siedzi w nawigacji (po lewej stronie deski, przy słupku A).
    Do zamocowania dwóch gniazd zapalniczek wykorzystałem kawałek blaszki, przyciąłem, wyprofilowałem, siedzi dobrze. "-" zasilania jest pociągnięty przewodem z oczka obok - też schowany pod deską. Samo zasilanie - można wykorzystać z bezpiecznika, który jest zasilany za stacyjką, albo pociągnąć dodatkowy, samodzielny wyłącznik, zasilany z bezpiecznika pod ciągłym napięciem. Oba sposoby zasilania mają swoje za i przeciw. Pierwszy - oba urządzenia załączają się zawsze w momencie włączenia silnika. Również same wyłączają się po wyłączeniu silnika. Minusy - przy kilkukrotnym/częstym załączaniu silnika (problemy z rozruchem, aktywny system SS), nawi czy kamerka może zacząć wariować przy częstych przerwach w zasilaniu. Przy drugim sposobie należy ręcznie włączać/wyłączać zasilanie, można czasem zapomnieć wyłączyć, ale z kolei oba urządzenia mają "spokojne", ciągłe zasilanie, niezależnie od częstości włączania silnika. I jeszcze jeden plus - przy krótkich przemieszczeniach samochodu - do garażu, manewrowanie na placu, mam możliwość nie załączania nawi. Do pełnego uruchomienia nawi - potrzeba kilkanaście sekund, a czasem silnik samochodu już po krótkim czasie zostaje wyłączony. W tym układzie nawi nie zostaje załączona i wkrótce wyłączona.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • wrzucam fotki z montażu mojej kamerki. Zastanawiam się jakiej grubości kable chcecie tam wrzucać skoro konieczny jest demontaż plastiku na słupku A i podsufitki. Kabel wychodzi spod deski, na wysokości deski pięknie wskoczył pod uszczelką, na wysokości słupka również odciągnięcie uszczelki wystarczyło. Przejście pod podsufitkę - bez większych problemów a od strony szyby kabel idealnie schował się pod podsufitką. Dokładnie w ten sam sposób miałem puszczony kabel w poprzednim aucie i przed sprzedażą jednym ruchem wyszedł z powrotem. 

    Uprzedzając pytania - uszczelka jest na swoim miejscu, nigdzie nie pojawia się wilgoć itd.



    + dzisiaj zamontowałem dodatkowe gniazko usb - wkoncu znalazłem na to chwilę...

    Celem było znalezienie takie miejsca które nie będzie się rzucało w oczy ( chciałem tam wpiąć moduł BT do transmisji muzyki z telefonu ), jednocześnie takie, które po ewentualnym demontażu gniazda będzie się dało wymienić łatwo i za rozsądne pieniądze

    użyte elementy:
    gniazdko
    http://allegro.pl/usb-5v-3-1a-gniazdo-ladowarka-12v-24v-panelowa-z-i7042993770.html?fromVariant=7043...
    "bypass" - taki sam jakiego użyłem do podpięcia kamerki
    http://allegro.pl/bypass-bajpas-uni-dodatkowy-bezpiecznik-unival-i5683566093.html?reco_id=10b2f2e5-5...
    konektory
    http://allegro.pl/konektor-zenski-6-3x0-8-izolowany-0-25-1-0-mm2-pvc-i6956335537.html
    kabel

    miejsce (zdjecie poglądowe) - zaślepka pod panelem nawiewu

    w razie W do kupienia za 20zł ;-)

    otwór o wymiarach ok 2x2 wykonałem w wyżłobieniu z numerem seryjnym elementu ( nie jest prostopadle, ale patrząc na perforację plastiku od dołu doszedłem do wniosku ze tak będzie najlelpiej + w tym miejscu jest pusta przestrzeń na okablowanie i włącznik
    Efekt:

    Jercen - masz S&S? Piszesz, że podłączenie do prądu :"po stacyjce" powoduje wyłączanie urządzeń przy każdym gaśnięciu auta na światłach np - przecież prąd pojawia się w nim po przekręcneiu zapłonu, a nie odpaleniu auta, wiec teoretycznie wszystko powinno być OK
    Ja S&S nie mam ( na szczęście ), i wyszedłem z założenia że wszystko co niefabryczne nie może mieć prądu po wyłączeniu zapłonu, choćby to był krótki odcinek do dodatkowego włącznika.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • U mnie podpięcie pod gniazdo USB nie działa.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Witam mam pytanie do Jercen chce zrobic podobne gniazdo co opisujeszdo kamerki samochodowej ktore wlacza sie po zaplonie.Czy jako laik jestem sam w stanie to zrobić czy moze lepiej udać się do Elektryka?I drugie pytanie czy moze to spowodować utrate gwarancji?
  • Jeżeli potrafisz władać lutownicą, miernikiem i śrubokrętem :), to jesteś w stanie sam podołać. Każdy elektryk coś takiego pewnie zrobi, pytanie, czy się tego podejmie (i za ile). Bo to wymaga trochę dłubania pod deską, a samej elektryki jest niewiele. Jak podłączenie w tablicy bezpieczników zrobisz na "by pass", to reszta już czysto mechaniczne rozwiązanie. Stąd nie powinieneś mieć utraty gwarancji.
    Sam nie czekałem na zakończenie gwarancji, a połączenia robiłem na stałe, lutowaniem przewodów.
    Ile masz jeszcze do końca gwarancji? A swoją drogą, taka instalacja nie wpływa na pozostałe podzespoły (silnik, skrzynia, mechaniczne elementy pojazdu,... ). Stąd nie ma podstawy do zasadniczej utraty gwarancji.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Niestety akurat elekryka samochodowa to dla mnie inny świat nie mam nawet lutownicy he he.Do koñca gwarancji mam ponad 3 lata gdyz wykupiłem przedłuzenie.Coś jednak musze zrobic bo nie chce mi sie za kazdym razem wpinac i rozłączać pod gniazdo 12v gdzie nie ma zaniiku napiecia po wyłączeniu zapłonu.Dobrym.rozwiazaniem było tez podłączenie kamerki pod usb od radio ale to odpada bo podłączam tel z adroid auto.
  • Masz możliwość uzupełnić swoją stopkę i podać więcej info o samochodzie. W zależności od rejonu miejsca zamieszkania można szukać kontaktu z klubowiczem.
    Jestem z Górnego Śląska, jak możesz zapraszam do K.
    1. Klikasz na swój nick (na środku strony, na górze),
    2. Z panelu po lewej stronie wybierasz Ustawienia podpisu,
    3. W nowym oknie wpisujesz dane,
    4. Zamykasz poprzez Zapisz.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok zaraz uzupelnie jestem z Poznania
  • odswieżam nieco temat. Mam lusterko fotochromatyczne z czujnikiem wilgotności. Chcę zainstalować przed nim kamerkę Viofo. Rozumiem że ten czujnik "patrzący" na drogę (za taką kratką) to właśnie czujnik wilgotności? Czy światła?
    Będzie miało wpływ na jego pracę delikatne przysłonięcie go kamerką czy lepiej zamontować ją z boku lusterka, co będzie miało niestety negatywny wpływ na wbudowaną w kamerkę funkcję asystenta pasa?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • Szanowna wycieczko,
    Czy ktoś z Was montował kamerę na tylnej szybie? 
    Jeśli tak, to którędy najprościej przeciągnąć kabel z przodu do tyłu? 
    Robić to górą czy jednak dołem pod plastikami na progach? Ja rozważam pod plastikami progów gdyż obawiam się, że prowadząc górą moge coś zmajatrować coś przypadkiem przy poduszkach powietrznych i nie zadzialają wtedy kiedy powinny.
    Jeśli dołem to jak ściągnąć plastiki na prograch i na słupku C aby ich nie uszkodzić? 
    Kolejne sprawa to jak się dostać do środka trzeciego światła STOP?
    Obudowa trzeciego stopu jest w jakiś łagodny sposób rozbieralna? Rozchodzi się o trzeci STOP w dużej klapie wersji Liftback.
    Chcialbym przejsc przez gumową rurkę w klapie przejść z kablem aż do trzeciego STOPu i z niego robiac maly otwór do kamery.
    Nie chcę dyndajacych kabli dlatego chcialbym zrobić trudniejszą wersję wykonać chowając kabel gdzie sie da, łącznie z klapą bagażnika a do tego uniknąć przypadkowego zaczepienia kabla. Bylby schowany w klapie. Jakoś przecież doprowadzili kable do światła STOPu.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Przeciągałem kable do kamery cofania i gdybym miał teraz kamerkę do wideorejestratora montować, to zamontował bym ją na suficie i nie bawił się w przepuszczanie przez przepust gumowy.
    Przy okazji: jaki rejestrator wybrałeś?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal którędy prowadziłeś kable? Górą pod podsufitką, czy dołem pod plastikami progów?
    U mnie mocowanie kamery wymusza montaż na szybie, choć wiadomo wszystko da się dostosować :)
    Chcę spróbować przejść przez przepust aby kable mi nie wisiały i wyjść z kablem przez obudowę lampy stopu stąd też pytanie jak ją zdemontować aby czegoś nie połamać.

    A rejestrator to VIOFO A129-G DUO
    Udało się wyrwać w niższej cenie niż ogólnie dostępny a że tam jest kamerka na tył to pasowałoby ją zamontować. Przednia już wisi ale jeszcze instalacji zasilającej nie było kiedy zrobić i wisi kabel do zapalniczki. W każdym razie pod względem budowy fajna bo mała a sposób mocowania powoduje, że nie zasłania szyby i schowana jest za lusterkiem. Z poziomu kierowcy w ogóle nie widać kamerki, jedynie wiszący kabel a w przyszłości tylko dwa krótkie odcinki kabli (zasilanie + tylna kamerka) idące do podsufitki. Można powiedzieć, że wadą takiego rozwiązania jest to, że nie widać wyświetlacza, diód sygnalizacyjnych a wyświetlacz jeśli jest pod niekomfortowym kątem jeśli by chciało coś się coś robić przy jego pomocy ale z drugiej strony podczas jazdy mam się skupiać na jeździe a nie gapić się na rejestrator. Dlatego schowałem go za lusterkiem i nic mnie nie rozprasza a po poprawnym zrobieniu zasilania i skonfigurowaniu jest bezobsługowy a jak już coś trzeba nowego przekonfigurować, włączyć podgląd na żywo (prawie na żywo, jest lekkie opóźnienie w związku z przesyłem danych) czy na szybko zerknąć na nagrania to można to zrobić przez WiFi na telefonie. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Gdybym miał to robić raz jeszcze to poszedłbym dołem w progach bo mniej zabawy z podsufitką - jest dość delikatna i łatwo ją "złamać". Nigdy nie demontowałem trzeciego stopu.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal Dzięki za link. Patrzyłem wczoraj pod uszczelką jak wygląda ta podsufitka i też zauważyłem, że jest delikatna próbując odgiąć jej krawędź. Dosłownie patrz, nie dotykaj ;-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Na dokładkę nad podsufitką jest instalacja kurtyn i trza kable głęboko mocować. IMO lepiej dołem. Tam zresztą już lecą oryginalne wiązki do klapy.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dzięki za informacje. Jednak pójdę dołem, od początku poduszki nie dawały mi spokoju. Teraz tylko zorganizować czas na walkę z materią i do dzieła ;-) 
    Jeszcze tylko rozgryzienie tej lampy :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Znajdę chwilę, to wrzucę jaki rysunek. Sądziłem, że na forum już to dałem, najwyżej mnie jaki mod wykasuje :) 

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?