FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problemy z silnikiem 1.6 tdi 105 KM - dyskusja ogólna
  • Czyli szarpania z układu przeniesienia napędu i w tych sytuacjach które opisałem wcześniej (w prosty i dosłowny sposób), czyli to te które wynikają z " sprzęgania elementów czy zmiany wartości przenoszonego momentu."(sposób dla szukających lepszego)
    P.s.
    Też bym się napił. Twoje zdrowie!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @białymontaz daj koniecznie znać o efektach pracy twojego ASO. Ja też byłem z tym w ASO ale kierownik techniczny wsiadł za kierownicę, ja z boku i testowaliśmy. On twierdzi, że to jest normalne dla pracy tego silnika, że w TSI jest inaczej. Potem poszliśmy do samochodu testowego z dieslem i faktycznie też było podobnie. Ale jeśli tobie udałby się coś z tym zrobić, to też ruszyłbym z tym do innego ASO.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Skoda i tak wyda decyzje ze taka jest specyfika pracy tego modelu i nic sie nie wskora.
    Ja ostatnio jezdzilem fabia z tym ze TSI, nie zamienilbym rapida na to auto...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Fabia mala jest. Wiem jak ją z daleka na wprost odróżnić od rapida, choć są bardzo podobne. Fabia dzienne swiatla ma po zewnętrznej stronie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Może ktoś sprawdzi jeżeli ma gdzie, czy Fabia ma sprzęgło dwumasowe w TDI ?
  • W dostępnym katalogu wszystkie F mają standardowe sprzęgło. Nie mają dwumasy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  No to coś u kolegi @bialymontaz jest chyba jednak nie tak, że czuje takie drgania.
  • dobra zobaczymy co wymyślą. Może coś znajdą....
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Chyba wszyscy tak mają...ten typ tak ma....ale jest to niewyobrażalne w nowym aucie. Mnie to irytuje i myslę ze przyspieszy wymianę dwumasa
  • Pisze trochę dla przestrogi osób wierzących że nowe auto oznacza brak kłopotów i pomoc serwisową w razie ich pojawienia się. Kupiłem rapida 31.10.2013 w wersji elegance z paroma dodatkami. Po roku normalnego użytkowania pojawił się problem z climatroniciem trwający w zasadzie do dziś dzień pomimo wielu wizyt około pięciu w autoryzowanych aso we Wrocławiu nie zlikwidowano problemu nie działającej klimatyzacji. Każda wizyta opiera się na kasowaniu błędów a nawet nie bo twierdzą że nie widzą problemu, kilka miesięcy temu "pociekły" amortyzatory tył przód, komplet dla każdego chodź troche znającego się faceta jest to ich widoczne uszkodzenie wyczuwalna jest różnica w charakterystyce jazdy chociażby nurkowanie pojazdu. Panowie z ASO stwierdzili że to "smar techniczny który wytarli i jest już dobrze". Na chwilę obecną zostały mi dwa tygodnie do końca okresu gwarancyjnego ale nie zamierzam się poddawać na pewno dam znać w jaki sposób im dopiekę ale ostrzegam przed mrzonką jaką mogłoby się wydawać nowe i bezawaryjne auto oraz uśmiechnięci i pomocni Panowie z serwisu, którzy de fakto tacy są ale tylko przy sprzedaży auta, pozdrawiam.
    Posiadam Skode Rapid 1.6 tdi 105 KM przebie 85 tys. km 
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @GrzesiekWroc znam bol ponieważ borykam sie tez z pewnym problemem który z 4 aso ktore odwiedzilem zaden sobie nie poradzil ale teraz wystepuje do sprzedawcy w zwiazku z niezgodnościa towaru z umowa potem pewnie sad, mozliwe ze nic nie ugram ale zostawić tego tez nie zamierzam, moze tez powinienes o tym pomyslec.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Właśnie się zorientowałem, że amortyzatory również z tyłu wylały się.
    Skoda gadać....
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Piszcie o problemach z tym silnikiem a nie o Climatronicu
    czy amortyzatorach. 

    LB 1.6 TDI 105KM CAYC
  • Przebieg 96 tys przez niecałe 2 lata, z silnikiem nic się nie dzieje, zmiana oleju co 30 tys. (auto firmowe).
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • ładny przebieg jak na dwa lata:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja mam 1.6 tdi 90km firmowa. Mam ją dokładnie 15 miesięcy przebieg 63 tyś, jak na razie zero problemów. Mam klime manualną. Myślę że co ileś egzemplarzy może zdarzyć się jakiś jak Twój. Szkoda że skoda nie może tego załatwić jak należy skoro jest gwarancja.
  • Panowie, byłem ponownie w ASO z tymi szarpnięciami zarówno przy zmianie biegów jak i przy hamowaniu silnikiem i ponownemu dodaniu gazu. Zrobili wyuczenie wtryskiwaczy, cokolwiek to znaczy ale pomogło, szarpnięcia się znacznie się zmniejszyły. Szczególnie u mnie odczuwalne to było jak np. przyhamowałem na 4 biegu i ponownie dodałem gazu, szarpniecie wtedy było spore, teraz jest znacznie mniejsze, ale oczywiście takie lekkie ciągle jest:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Inny problem... rozruch po dlużym postoju, szczególnie w zimniejsze dni, wydaje mi sie ze dlugo musze kręcić zanim zaskoczy... Jak jest u Was? oczywiście dot. 1.6 tdi.
    W fabi 1.4 tdi po 9 latach pali tak samo po ułamku sekundy,  a w rapidzie jakoś długo to trwa. Nie pomaga verwa v power i inne
    Po odpaleniu bez zatrzeżeń...wszystko płynnie.
    Prosze o wpisy posiadaczy tdi.
  • Przy tych niższych temperaturach zauważyłem teraz u mnie to samo...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Poczekajcie od zaplonu dwie sekundy dłużej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?