FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problemy z silnikiem 1.6 tdi 105 KM - dyskusja ogólna
  • We wszystkich serwisach w twojej okolicy nie ma miejsca w miare od reki ? 
    Daj sobie spokoj z plakami. Umow sie do serwisu i nie sprawdzają. Cos niedomaga skoro ciezko pali. Proponuje zaczac tankowac na Statoilu. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • tankuje na różnych stacjach, i to nie jest wina paliwa ponieważ to nie jest jednorazowy przypadek...wczesniej też czasem po 20 sek odpalał, już był podłączany w aso...teraz w zwiàzku z niższa temp. jest katastrofa, po 15 razie...
    podejrzewam błachostkę typu niedomknięty wtyk jakiegos czujnika...lub  świece żarowe, choć kontrolka ładnie znika...
  • ten sam problem. 1,6tdi 90km nie pali trzeba go kręcić z 15 razy odpali i już można zgasić i kręci od strzału kluczykiem. tak jak już ktoś pisał jak było 2-4 stopnie ciepła palił za 2razem. w firmie mamy około 40 takich aut i już słyszałem o 5 takich samych przypadkach. Moje wstawiłem wczoraj do serwisu o 18 żeby im przemarzło. od 9 grzebią i nie wiedzą do tej pory co mu jest. Koledze w szczecinie na odczepne w serwisie powiedzieli że jest za mały prąd rozruchowy.
  • A mój przy tych mrozach odpala bez żadnych problemów:)

    @mskrapi1980 Jak by tak było, że 75, 90 i 105 niczym się nie różniły to nikt by 105 nie kupował bo w sumie po co jak można kupić tańszą 90 i zrobić program. Myślę, że jest to kwestia turbiny w 105 jest inna niż 90.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Kolego such_26 i co zlokalizowali przyczynę? Jutro zawożę autko w piątek będą grzebać, tylko już trochę cieplej więc mogą się wymigać znowu, twierdząc że zero błędów itp...
    Mi już jak wspominałem wcześniej pod koniec list się coś nie podobało...a teraz gdyby nie roczny akumulator to tylko laweta...
  • @dodan turbo jest takie samo. Z 75,90,105 robisz 130 i okolice 300Nm. Po chipie niestety tracisz gwarancję, ASO ma możliwość sprawdzenia czy autko było "dłubane" 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Jak?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dobry zart :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • moje auto dalej w serwisie. mają się dzisiaj odzywać. Z tego co zrozumiałem jest to problem z źle wyizolowanym przewodem paliwowym i w całej Polsce w serwisach pojawiło się kilkadziesiąt aut.  
  • @supermajku jeśli pytasz jak mogą to sprawdzić to sprawa jest bardzo prosta. Serwisy ASO podłączając auto i przechodząc online mają możliwość uruchomienia narzędzia do wykrywania tuningu. I nie chodzi tylko o licznik ilości programowań.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • ok, ja dziś jadę powtórnie do ASO, mam im zostawić na noc... tylko jak to jest faktycznie jakiś przewód paliwowy to i tak nic pewnie nie znajda 
  • u mnie stanęło na tym że naprawa gwarancyjna jakieś części zamawiają z zagranicy bo w Polsce nie ma i auto dostane najszybciej za tydzień
  • a czy mógłbyś dowiedzieć się co konkretnie, jakie części? jaka usterka?
  • witam, mam ten sam problem z odpalaniem , jestem po wymianie wtrysku , i nic nie dało , dzisiaj powiedzieli mi, że to po zatankowaniu paliwa na BP
  • z paliwem to muszą pierwsze wziąść próbkę z baku do labolatorium i udowodnić Ci że zatankowałeś lipe, poza tym skoro wymienili wtryski to co gdyby to paliwo to powinno palić, poza tym jakość paliw w PL nie jest taka zła.
    U mnie zdiagnozowali awarię sterownika świec żarowych, tak na 99%. Część będzie we wtorek

    Kontrolka zachowywała się normalnie, czyli zaświecała się i gasła w tempie w zależności od temp.
  • Ja powiedziałem, gdy sugerowano wpływ paliwa: Czy powtórzy Pan tezę o złej jakości paliwa z Orlenu przy ich przedstawicielu?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Najłatwiej im powiedzieć wina paliwa...
    Przecież jest jeszcze filtr paliwa który po rozcięciu może nam przybliżyć jakość...
    W fabii 1.4 tdi na pompowtryskach, które też są wrażliwe na jakość paliwa zrobiłem 140 tyś na jednym filtrze, wymieniłem...ale pewnie jeszcze by pojezdzil na nim...
    a tankowałem ja głownie na auchanie i co,? nic sie nie działo... fabia ma 209 tys i jezdzi dalej zero problemow zero padnietego turbo zero usterek...
  • Akurat w dieslu filtr paliwa odseparowuje też wodę. Są takie w których to się spuszcza lub należy je wymieniać bo są jednorazowe. Benzyną to i 250 tys zrobi ale to co innego.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @mskrapi1980 nie sądzę, żeby różnica była tylko w oprogramowaniu, myślę że turbo jest inne tak samo było w Octavi, te z mocniejszymi silnikami miały większą turbinę.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • W aso wymienili sterownik świec żarowych, zobaczymy jak spadnie temp. czy to na 100% było to...

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?