FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problemy z silnikiem 1.6 tdi 105 KM - dyskusja ogólna
  • daj znać jak będzie reagował przy niższych temp.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • normalnie pali... usterka usunieta. ponoć jakaś seria tych przekaźników była źle zaprogramowana.
    teraz wsiadam po 10 h na mrozie minus 6 i pali lepiej niz niejedna benzynka
  • no to super, gratulacje;)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja swój 1.6 / 105km odstawiam w środę. W listopadzie kręcił po 3-6razy przy +5c.
    Po postoju 2dni ledwo zaskoczył przy -8c jak było -20c to około 23:00 byłem się przejechać żeby o 4:00 zakręcił "tylko" 40sek.
  • Sprawny sterownik pozwoli również zaoszczędzić paliwo, bo dogrzewanie świec będzie działać.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zmienili sterownik. Przy zerowej temperaturze odpalił od strzała. Mam teraz trochę wolnego to zobaczę jak to będzie jak przy tej temp. auto postoi z 30h

    EDIT:
    Jest ok , -5 stopni pali na dotyk.
  • Z tym odpalaniem tez mialem problem...Minus 6 i 3,4 razy krecenie. W serwisie okazalo sie ze modul sterownika grzaniem swiec trzepniety, wymienilem i pali na dotyk nawet przy minus 15...
  • Jakie masz korekcje wtryskiwaczy?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd w jakich grupach sprawdzić korekty?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Mam pytanie odnośnie mojego Rapida 1.6 TDI.
    Czy taki czas rozruchu po całej nocy jak na filmiku jest normalny?
    Wydaje mi się, że trochę za długo muszę go kręcić.
    Dodam, że dzieje się tak tylko po dłuższym postoju (nawet przy wyższych temperaturach na dworze np. 15 C*)
    Po porannym rozruchu później w ciągu dnia odpala "od strzała".

    https://youtu.be/9AGxDb_Y9ro
    Rapid SB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY15 | Ambition MAX | Srebrny | 180 tys. km | Poznań
  • U mnie bywa jeszcze gorzej. Przy czym im zimniej, tym gorzej. Jak był nowy, to miał problemy, gdy było b. zimno (poniżej -10). Teraz potrafi się "zadumać" nawet jak jest ciepło. Niestety, póki co nie jest to zjawisko regularne - czasem pali normalnie, czasem się chechła, chechła i muszę drugi raz go odpalać. Za drugim razem zawsze odpala od razu. Gdzieś mi się o oczy obiło, że to wina oprogramowania sterownika świec żarowych.
    (EDIT: Właśnie zauważyłem wyżej wpis kol. @Vossenhall i to chyba o to mi chodziło...;)
    Do końca gwarancji został mi ostatni zimowy sezon, więc mam nadzieję, że przy mrozach będzie to na tyle regularne, że ASO to też zauważy. Bez tego - lipa.

    PS. To Twoje, na filmiku, to jeszcze nic nadzwyczajnego. Z tym do ASO nie masz co iść.
    PS2. UZUPEŁNIJ STOPKĘ!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Gdyby ktoś miał podobny problem podpowiem, że u mnie także winny był uszkodzony sterownik/przekaźnik świec żarowych.
    Po wymianie na nowy pali "od strzała" :)
    20181125_155323.jpg
    1000 x 1778 - 96K
    Rapid SB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY15 | Ambition MAX | Srebrny | 180 tys. km | Poznań
  • Sterownik świec wywala zawsze błąd w ECU.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Pink - "zawsze" to bardzo mocne słowo. Dasz sobie co nieco obciąć?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Tak, po podaniu napięcia ECU mierzy rezystencję, jeżeli sterownik to taki rozbudowany przekaźnik tylko 4 kanałowy nie poda napięcia czyli nie zamknie obwodu na świecach wywali błąd do ECU, że jest przerwa w obwodzie przekaźnika,  tak samo jak spalona świeca żarowa. Wtedy przez jeden obwód przekaźnika nie zamknie obwodu i ECU wywali błąd spalonej świecy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Na liczniku nie wyświetlał się żaden błąd,
    Kontrolka od świec standardowo zapalała się i gasła przy odpalaniu,
    Był tylko problem z długim rozruchem przy niskich temperaturach.
    Powiem więcej... Nawet bez tego przekaźnika na desce nie pojawił się żaden błąd, jak był odłączony na chwile.
    Być może po podpięciu komputera wyszedłby jakiś błąd, ale tego nie sprawdzałem.
    Podsumowując. Świece sprawdzone, przekaźnik wymieniony i teraz odpala jak należy ;)
    Zresztą śledząc ten wątek i opisanych kilka przypadków problemów z tym przekaźnikiem dochodzę do wniosku, że ECU w Rapidach chyba nie do końca wychwytuje jego uszkodzenie.
    Rapid SB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY15 | Ambition MAX | Srebrny | 180 tys. km | Poznań
  • Wymieniałem wiele takich przekaźników w TDI, od golfa V w góre zawsze wywala błąd z brakiem masy na sterowniki swiec. Algorytm w ECU Rapida jest taki sam przy czym sterownik nowszy z komunikacją UDS. Spalone świece i uszkodzony przekaźnik nie generuje błędu na desce tylko w sterowniku silnika. W UDS jeżeli wymienisz sterownik swiec po kolejnych kilkudziesięciu odpalenia  bez błędu ECU samo usunie zapisany błąd chyba że on wiarze się z zapaleniem kontrolki MIL- to wtedy nie. Brak przejścia ze sterownika na świece zawsze zapisuje błąd- tak jak z żarówkami. ECU ma samo diagnozę, brak zasilania, przejścia zapisuje takie stany, nawet sklejenie się przekaźnika powoduje brak przejścia i zapisanie błędu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie też coś dłużej trzeba pokręcić, mechanik sprawdził świece multimetrem i jest ok, natomiast trzeba pokręcić ok 3 sekund żeby odpalił.
    Czy przekaźnik Boscha będzie dobry? Czy brać droższy Beru?
    Postaram się nagrać na dniach film jak odpala silnik, obecnie auto stoi u mechanika.
  • panowie, Rapid 1.6 tdi 115km, 2016r. taki problem:
    podczas drogi zapalily mi sie swiece zarowe. po podlaczeniu vcds taki kod. auto po ponownym zapaleniu juz ok.
    nie bylo ubytkow mocy itd.
    25221 - Układ recyrkulacji spalin
    P0402 00 [096] - natężenie przepływu za duże
    Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
    Ramka zamrożona:
    Stan błędu: 00000001
    Priorytet błędu: 2
    Częstość błędu: 2
    Przebieg: 85076 km
    Data: 2021.04.09
    Czas: 06:29:49
    Prędkość obrotowa silnika: 1807.50 /min
    Unormowana wartość obciążenia: 68.6 %
    Prędkość pojazdu: 96 km/h
    Temperatura płynu chłodzącego: 40 °C
    Temperatura powietrza zasysanego: 52 °C
    Ciśnienie atmosferyczne: 990 mbar
    Napięcie zacisku 30: 14.680 V
    Licznik cykli wyuczania po OBD: 37
    Diagnoza ukł.recyrk.spalin: mocno zwiększona emisja NOx: 32.3 kg/h
    Zawór recyrk.spalin:1 rząd 1: inf.zwr.o położ. - wart.rzecz.: 21.53 %
    Diagnoza ukł.recyrk.spalin: umiarkowanie zwiększona emisja NOx: 31.2 kg/h
    Zawór recyrk.spalin:1 rząd 2: inf.zwr.o położ. - wart.rzecz.: 0.02 %
    Nastawnik klapy spalin 1: rz.1: inf.zwr.o położ. - wart.rzecz.: 0.12 %
    Obliczone ciśnienie za przepustnicą: -3.0 hPa
    Sonda lambda 1 rząd 1 przed kat.utleniającym: wart.nieprzetw.: 1.2622

    EGR? Jeśli tak to który? i jak to rozróżnić? Można narazie jeździć jak się pojawia sporadycznie?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?