FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wybrzuszenie opony
  • Wczoraj zauważyłem na przedniej prawej oponie boczne wybrzuszenie, taki balon sporych rozmiarów. Myślicie, że można to zgłosić na gwarancji?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Najprawdopodobniej powstało od krawężnika, do tego prawy przód, prawie oczywiste, lub dziura. Ja bym spróbował reklamować. Czy felga jest cała w tym miejscu?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • wszystko jest całe, felga cała, bieżnik też tylko z boku opony wybrzuszenie, a na krawężnik nigdzie nie najechałem, spróbuje zareklamować w ASO. Jak bardzo niebezpieczna jest jazda z tym wybrzuszeniem? Może strzelić opona w czasie jazdy?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tak. Klientowi w s80 wybuchło przy 200 i dosłownie popuścił:) ze strachu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • no właśnie....dobra dzwonie do ASO
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie mozesz jezdzic gdy opona ma wybrzuszenie! Pekly druty w bocznej scianie... kazda wieksza dziura i opona moze peknac.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Kurna, to nieźle. Jutro jestem umówiony do ASO, będą zdejmować oponę z felgi, żeby zobaczyć czy nie jest wgięta i ocenić czy wada jest fabryczna
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tak czy siak jedź ostrożnie z dwoma rękami na kierownicy i bez stresu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • No i....ASO twierdzi że jest to mechaniczne uszkodzenie, bo od środka jest dziura i pęknięty drucik opony, wiec skończyło się na tym że zapas powędrował do jazdy, a wybrzuszona opona na zapas i jeszcze 30 zł ze mnie ściągnęli za przełożenie:( także generalnie porażka. Nie przypomina sobie, że bym w coś uderzył, jedynie co to przytarłem kiedyś lekko oponą o krawężnik. Jeśli takie coś jest w stanie wybrzuszyć oponę to znaczy, ze te brigstony są kompletnie do dupy:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  •  Ja osobiście z Bridgestonami mam nie najlepsze wspomnienia. Co prawda był to inny rozmiar, ale pękały właśnie na bokach druty.
  • Miałem B250 (185) i wspominam je bardzo fajnie... teraz mam ER300 (215) i też jest OK.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Bo ty obchodzisz się z felgami jak z jajkiem i może dlatego nie masz problemu z B250:) Słyszałem, że B250 robione są u nas w Dębicy, prawda li to?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • No wisz ;-) i efekt jest ;-) ...nie nie, B250 jak pamiętam chyba Made in Spain były...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @dodan czy na stronie producenta opony, sprawdzałeś sposób reklamacji? Czy byłeś w innym Aso? Nie odpuszczaj odrazu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku w nowym aucie zgłaszasz problem do ASO, a oni kontaktują się z producentem ze względu na to, że nie masz żadnego dowodu zakupu opon na podstawie, którego mógłbyś walić bezpośrednio do producenta. ASO generalnie wie jak trudno coś zareklamować u producenta jeśli chodzi o opony i dlatego chce sobie oszczędzić czasu i wysiłku i również chce wszystko zepchnąć na klienta. Ja generalnie zlałem temat bo nie mam czasu i chęci na przepychanki z ASO z powodu jednej opony. Ale Brigstona na pewno już nie kupie:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • W każdym razie każ im spróbować przy najbliższej okazji
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Co do opon letnich firmy Bridgestone nie mogę złego słowa powiedzieć.
    W poprzednim aucie miałem 225/45 R17  Potenza RE050 służyły 6 sezonów i przy 4 sezonie powoli zaczęły tracić świetną przyczepność na mokrym asfalcie przy ostrym traktowaniu auta  ale nie było żadnych wad, a jedynie naturalne zużycie.
    Obecnie mam Turanza ER300  215/45 R16 i też się bardzo dobrze spisują ale dopiero na nich zrobiłem 5tyś km.
    Przy prawidłowym użytkowaniu opon nie powinno się nic stać najczęściej to nieprawidłowe traktowanie jest przyczyną uszkodzeń np: zbyt szybki wjazd na krawężnik pod nieodpowiednim kątem lub najechanie na duży kamień lub coś podobnego na drodze przy dużej prędkości. Wady opon u takich producentów to naprawdę szansa na trafienie na coś takiego to jak 4 w lotto.






    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?