FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tuning silnika 1.2 TSI
  • Czy można zrobić legalnie w Aso?
  • Niestety ASO - wystarczy rozszyfrować ten skrót. Oficjalnie nie ma takiej opcji.
    Jest sporo firm, które się tym zajmują. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ceny bardzo poszły w dół. I są niższe niż dopłata u dealera za mocniejszą wersję silnika.
    Niektóre firmy dają swoją gwarancję, tym samym nie traci się gwarancji fabrycznej. Niektórzy "zapisują" wersję aktualną, by w razie problemów, przywrócić firmowy software.
    Bardziej odczuwalną poprawę osiągów mogą mieć właściciele słabszego 1.2 TSI. Nie dość, że mogą dojść do poziomu 77 kW (czyli do poziomu mocniejszej wersji silnikowej), to jeszcze wg stanu silnika i kilku innych aspektów mogą podnieść moc o kilka - kilkanaście kW więcej. To już można odczuć.
    Warto tu (przy dobrej firmie) poustawiać nie na największą moc i moment, ale wypośrodkować pomiędzy podniesieniem mocy a obniżeniem poziomu spalania.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Zapomniałeś dodać, że mocniejszy 1.2 TSI 77 kw ma 6 biegów i po tuningu też czuć poprawę.
  • Jako ciekawostkę podam, że mpi też robią z 75 na 85KM.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - ale pewnie po chipie to trzeba by przekodować instalacją LPG, bo będzie głupieć...? To jakiś box, czy kodowanie sterownika silnika?

    Robiłeś tuning, albo masz zamiar po gwarancji, czy te 75 kucy na miejską taxi Wam wystarczy?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • To jest zmiana programu. Oczywiście zamiar po gwarancji. Lpg czerpie informacje z komputera samochodu, a komputer gazu zmienia te sygnały i podaje je tylko dla wtryskiwaczy gazowych, a nawet gdyby to gaz też bym modyfikował. 75 koni do miasta wystarczy. Spokojnie jadąc zmiana biegu 2200-2500, dynamicznie do 3000, gdy pośpiech do 4000 trzeba zakręcić, więcej nie ma co, bo za wiele już nie będzie. Natomiast w trasę brakuje, ale ogarnięty kierowca sobie poradzi z wyprzedzeniem. Przelotowe 90-105kmh (do 3000 tys Obr) "komfortowe" jak na rapida, 4000=135kmh, szumy są niezwykle uciążliwe.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Panowie a co myślicie o czymś takim: http://allegro.pl/chiptuning-skoda-fabia-ii-1-2-tsi-86km-chip-tuning-i5127297224.html
    Czy jest sens, a jak nie to gdzie w Krakowie polecacie jakąś firmę i ile to może kosztować aby polepszyć troszkę silnik 1,2 TSI 85 km

  • grzesio99  rozumiem, że trochę żartujesz z tym boxem......
    Pytałeś u Goduli ? W Katowicach jest dobry tuner www.dynosoft.pl
    Lepiej zrobić dobry program z "głową", niż bawić sie w boxy, no chyba, że w grę wchodzi gwarancja....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Osobiście jestem przeciwny chipowaniu bez hamowni. Zakup boxa bez informacji ile mam koników, a następnie "cieszenie" się, że mam może 3 a może 20 więcej? A jak z przebiegiem momentu oraz ze spalaniem? To nikt nie wie.
    Ten box wymaga swojego zasilania - czyli dołożenie kabelków, mocowanie skrzynki w komorze silnika, ...
    Drożej - ale za to z wykresami w ręce i bez dodatkowych elementów przy silniku jest przy klasycznym chipowaniu.
    Aktualnie jest już sporo firm, które podejmują się takiego zabiegu. Można wybierać i porównywać. Sądzę że to jest najrozsądniejsze rozwiązanie.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na forum już bylo na ten temat. Póki gwarancja to Box= oszukanie komputera silnika, czego rezultatem jest zwiększenie dawki paliwa i trochę lepsza dynamika. Dobry program da lepsze rezultaty. Jeżeli jest sprawdzony to nawet nie trzeba hamować auta, bo różnice między takimi samymi egzemplarzami są marginalne, przy tak młodych autach.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wiem wiem - tak tylko pytałem, narazie gwarancja - a potem to sie zobaczy. Na pewno hamownia. A orientuje sie ktoś ile takie coś kosztuje na hamowni?
  • 800-2000 zl, zależy ile razy auto jest hamowane. Taka hamowania pożera dużo prądu ;)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Chiptuning 1.2 TSI 110KM
    Teraz Rapid pewnie fajnie sie odpycha :) Pewnie ok 8.5s do 100km/h
    Ale fabrycznie też fajnie pokazał 120KM i 189Nm
    https://www.facebook.com/KreatorMocyPL/photos/a.736018806533012.1073742415.273224036145827/736018826...
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Pytałem o czipa w VTG. Przy delikatnym programie przyrost koni do 30 a moment w okolicach 220/240.koszt 1500 zł. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A ilu z Was tutaj Panowie śmiga TSIkami po programie? Ile kilometrów przejechane od chipa ??
  • Silniku 1.2 tsi cjzd jak w rapidzie, miałem okazję sie przejechać, lata lepiej niż 1.4 tsi 150KM, do sety 8.2s w octavi, spalanie przy takiej samej jeździe spadło, temp. Spalin jak w serii, wg mnie zamaita nieźle w rapidzie pewnie pękło by poniżej 8s

    https://m.facebook.com/KreatorMocyPL/photos/ms.c.eJyzsDAxNDMyNjQ1MDW0tDTWs4DyLYwtTI2NzABlWgZU.bps.a....

    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Cziptuning wersji na łańcuchu, na Pb95 wyszło z 85 -128KM, na paliwie Pb98 przyrost można zrobić ok 140-145KM.
    https://www.facebook.com/pg/KreatorMocyPL/photos/?tab=album&album_id=960300154104875
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jeśli chodzi o Śląsk wiele dobrego słyszałem o @Turbo Lamik z Imielina
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Witam.Polecam Tuning w firmie Ł.G Ładyga (Kraków) .Teraz sobie śmigam z bananem na twarzy:)
     https://www.facebook.com/dpfFAPhamowniaCHIPTUNINGlgserwis/photos/pcb.765020536979092/765020436979102...
    Otrzymałem Certyfikat na oprogramowanie i 3 letnią gwarancję . Auto jakby mi ktoś podmienił , wrażenia z jazdy nie do opisania !!!
    A zwracam uwagę że przed modyfikacją byłem zadowolony z samochodu .Teraz to inna bajka .

    Rapid |1.2 86KM|2013 /2014rej.|Ambition +pakiet skórzany|srebrny metalic|26400|Ruda Sląska|
  • @AdamN czy zużycie paliwa po modyfikacji wzrosło ? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • A jaka cena?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?