FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem - brak opisu bezpieczników w desce rozdzielczej MY16.
  • Przestał mi działać spryskiwacz szyby przedniej i tylnej. Zadzwoniłem do serwisu gdzie poinformowali mnie, że jeśli nie słychać pompki spryskiwacza to najprawdopodobniej przepalony bezpiecznik. Myślę sobie prosta sprawa. Biorę instrukcję i lecę do auta a tu zonk. Instrukcja a rzeczywistość to inna bajka... Załączam zdjęcia. Mam pytanko czy ktoś z Was posiada prawidłowy opis bezpieczników? Czy można jakoś wyciągnąć te dane od sprzedawcy/producenta. No trochę zirytowała mnie ta sytuacja... Dobrze, że miałem prosty multimetr to namierzyłem przepalony egzemplarz.
    instr.jpg
    1201 x 632 - 133K
    DSC_0019.JPG
    3840 x 2160 - 2M
    Pozdrawiam,
    HaflingeR
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style MAX | Dynamic Black | Błękit Race | 63100km | Dolnośląskie
  • Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Niestety nie widzę tam opisu bezpieczników. Moja instrukcja nie pokrywa się z tym co mam pod pokrywą. Problem ze spryskiwaczem udało mi się rozwiązać multimetrem... Może zaraz załączę plik z zaznaczeniem bezpiecznika od pompki spryskiwacza w modelu MY2016.  
    bezpiecznik-my2016.jpg
    3428 x 1067 - 524K
    Pozdrawiam,
    HaflingeR
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style MAX | Dynamic Black | Błękit Race | 63100km | Dolnośląskie
  • Na stronie skody są instrukcje wg dat
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wybrałem wersje ostatnią w/g daty: 2015/11. Sprawdziłem wersję polską i angielską i niestety mają nieaktualne dane :/ Zaciągnałem też aplikację na antka i tam też mają stare schematy :/
    Pozdrawiam,
    HaflingeR
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style MAX | Dynamic Black | Błękit Race | 63100km | Dolnośląskie
  • No niestety........... MY 16 ma inny układ bezpieczników niż MY 15 pisałem o tym w zasilaniu nawigacji - zmiana kabelków od zasilania zapalniczki, u mnie też jest inaczej.
    Musze popatrzeć w moją instrukcję.
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • Właśnie wróciłem z ASO. Miałem mieć zrobiony (wymiana/upgrade) sterownik świec żarowych i korektę prędkościomierza ale nic mi nie zrobili. Jedyne co załatwiłem, to rozpiskę bezpieczników do MY16. Jutro zeskanuję. Nie będę tego wrzucał na forum bo tego 15 stron jest A4. Chyba, że uda mi się jakoś to pomniejszyć. Tymczasem jak ktoś chce to niech pisze na priva i poda maila to podeślę.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • witam też mam problem ze spryskiwaczami przedniej i tylnej szyby i to chyba bezpiecznik tylko nie wiem który, napiszcie jak wiecie załączam zdjęcie
    Nowy obraz mapy bitowej.bmp
    1202 x 372 - 1M
    RapidLB/1.2tsi 110km/MY2017/ Ambition MAX / Beż cappuccino/3000km/rzeszów
  • moze to zdjecie prosze o podpowiedz dzieki i pozdrawiam

    <mod> nie zakładaj dwóch jednakowych tematów w różnych miejscach. Poprzedni wpis (identyczny) został usunięty.
    RapidLB/1.2tsi 110km/MY2017/ Ambition MAX / Beż cappuccino/3000km/rzeszów
  • W R jest co najmniej kilka schematów rozmieszczeń bezpieczników. Stąd szybciej dojdziesz do rozwiązania - znalezienia spalonego bezpiecznika sam, o ile masz spalony bezpiecznik. Bezpiecznik może mieć wartość rzędu 10 - 15 A.
    W swojej książce obsługi masz rozpisane wszystkie bezpieczniki, dot. Twojego modelu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Spotkałem się z podobnym problemem, a mianowicie również przestały mi działać spryskiwacze od szyby przedniej jak i tylnej. Pierwsze co, również pomyślałem o sprawdzeniu bezpieczników ale niestety napotkałem kolejny problem gdyż nie jestem w stanie otworzyć klapki bezpieczników.. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Albo może robię coś nie tak, choć myślę że staram się zgodnie z instrukcją dość mocno pociągnąć klapkę za taki uchwyt pod spodem do siebie? Nie chciałbym czegoś urwać stąd moja prośba czy ktoś ma jakiś pomysł jak to otworzyć? Czy może mam naprawdę szarpnąć z całej siły? Z góry dzięki za pomoc.
    Rapid LB | 1.2tsi 90KM | 2015 | Ambition | Blue Race | 42tkm | Łódź
  • Zgodnie z instrukcją obsługi - Bezpieczniki w tablicy rozdzielczej - należy otworzyć pokrywę bezpieczników. Pokrywę ciągniesz od dołu do siebie. Dzisiaj większość połączeń elementów plastikowych polega na metodzie wcisku i zatrzasku. Najtrudniej jest pierwszy raz. Potem już wiesz i nawet się nie zastanawiasz.
    Jak masz nadal problem - podjedź do ASO, i tam na miejscu zobaczysz, jak mechanik otwiera taką pokrywę. 
    Możesz też i zupełnić swoją stopkę (zgodnie z regulaminem) i podać swój rejon zamieszkania. Możesz kogoś spotkać w swojej okolicy - i nawiązać techniczno-rapidowe kontakty :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok, dzięki za szybką odpowiedź :)
    Postaram się jeszcze powalczyć samemu a jak nie uda się to faktycznie podjadę do ASO.
    Stopka uzupełniona ;)
    Rapid LB | 1.2tsi 90KM | 2015 | Ambition | Blue Race | 42tkm | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?