FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wielki błąd P 0101
  • Witam. W końcu coś dopadło mojego Rapidka. Na początku zaczęła migać kontrolka od świec żarowych. Błąd odczytałem i wykasowałem. Za miesiąc znowu to samo. Postanowiłem pojechać do serwisu w Lublinie gdzie mam najbliżej.
    Błąd odczytali,gość powiedział że to jakiś problem z przepływomierzem i że nie ma elektronika w tej chwili i tego dzisiaj nie zrobią, przyjedz pan za kilka dni bo terminów wolnych nie mają( co za serwis ).Przyjechałem za tydzień gość mówi że to nie przepływomierz tylko jakiś inny czujnik w dolocie. Pytanie jaki tam jest inny czujnik? Ciśnienia? Cena tego czujnika to 280zł.
    Coś mi się zdaje że chcą mnie naciągnąć na kasę.
    Odczyt błędu to P 0101 Mass or Volume Air Flow Circuit Range/Performance Problem. Dodam że silnik pracuje normalnie nie szarpie, nie ma spadku mocy itp. Jak by nie kontrolka,to bym nawet nie wiedział że coś tam jest nie tak.
    Może ktoś coś podpowie.
    Rapid LB/ CAYC TDI 140KM/2013r / Ambition Komfort / Srebrny Metalik / 80tys / Kraśnik PL / Borgstedt DE

• Wg tytułu błędu to przepływomierz.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Też mi się tak wydaje. Podjadę jeszcze do innego serwisu może coś powiedzą więcej.
    Przepływka na Ale..drogo to koszt 100zł.
    Rapid LB/ CAYC TDI 140KM/2013r / Ambition Komfort / Srebrny Metalik / 80tys / Kraśnik PL / Borgstedt DE

• Teraz już wyświetlił ikonkę silnika i kod P0112
    Intake Air Temperature Circuit Low Input.
    Dzwoniłem do Bednarka z Łodzi powiedzieli że w tym aucie jest masę czujników i lubi się któryś zepsuć. No i potwierdził że to nie przepływomierz lecz czujnik temp. powietrza w układzie dolotowym. Czujnik znajduje się ponoć gdzieś koło intercoolera.

• De facto przepławka też ma taki czujnik. Sprawdź po odłączeniu wtyczki jak zachowa się auto.
  • jeśli byłby to przepływomierz nastąpiłaby utrata mocy i kopcenie na czarno. Przerabiałem to w vectrze.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Przy walniętym przepływomierzu od razu spada moc
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 112.500km / Warszawa
  • Nie zawsze, przeważnie tak. W każdym razie niech kolega odłączy ten czujnik, sprawdzi jego podłączenie i przeplywki też. Może wtyczka lub przewód w wtyczce się obluzował. W ostateczności kupić czujnik.
  • U mnie obluzowała sie wtyczka od czujnika G23 też zapaliła się kontrolka od świec dopiąłem wtyczkę skleiłem taśmą izolacyjną skasowałem błąd i po problemie. W diagnostyce pomogła mi strona ross tech.
  • Widzę że warto by dokończyć temat. Może się komuś przyda.
    W serwisie zdiagnozowali uszkodzony czujnik doładowania. Jest on zamontowany na dole po lewej stronie patrząc od przodu auta, obok intercoolera. Cena w serwisie 280zł na alle drogo kupiłem za 100zł.
    Po zdemontowaniu starego czujnika postanowiłem go przemyć porządnie jak również styki kostek. Po ponownym zamontowaniu starego czujnika wszystko wróciło do normy. Czyli tylko 100zł w plecy no ale został mi drugi nowy czujnik na pamiątkę. :)

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?