FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Odgrzebie temat ;) jak skasować licznik odmierzajacy czas i przebieg do najbliższej wymiany oleju? Wymieniałem rozrzad, silnik został alany nowym olejem a nie skasowali mi tego zegara.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Dziekuje! Niestety wyszukiwarka w wersji mobilnej forum nie dziala :(
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • Jak się dostanę do bezpieczników - mám OBD i nie mogę otworzyć i podlaczyć
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Gniazdo do podłączenia kompa nie jest w skrzynce bezpieczników. Znajduje się jeszcze niżej, nad pedałem sprzęgła. Dostęp jest bez demontażu, wtyczkę wpinasz wsuwając ją od dołu do góry.
    A skrzynka bezpieczników jest dostępna bez narzędzi, wystarczy palcami podważyć z dołu, chyba ma 3 zaczepy. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziekuje, spróbuje
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Koledzy czy w MY2018 można zakodować doświetlanie? Kupuję Fabię i zastanawiam się czy da się dokodować, podobno w MY2018 już zostało to zablokowane? 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Sa jakieś nowości dot. kodowań VCDS ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Póki co nie ma.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam,
    Próbowałem uruchomić u siebie cornery (doświetlanie zakrętów) w mojej rapidce MY2016 i po włączeniu tej funkcji według opisu :
    Moduł 09 BCM: 6C0 937 089 C:
    Security Code: 31347
    Adaptation i zmiana w kanałach:
    (5)-Leuchte12NL LB40-Light_Function_B_12
     - z "not active" na "Abbiegelicht links"
    (5)-Leuchte13NL RB3-Light_Function_B_13 - z "not active" na "Abbiegelicht rechts".
    Światła przeciwmgłowe świecą cały czas wraz ze światłami mijania. Oba na raz. Nie ważne czy kierownica jest skręcona czy kierunkowskazy włączone one i tak oba świecą. Spotkał się ktoś z takim problemem ?
    Da się jakoś go rozwiązać ?
    Pozdrawiam
  • @djkisiel przeczytaj dokładnie wątek o kodowaniu.
    Jest tak wszystko opisane co się dzieje jak zakodujesz w taki sposób i jest także poprawne kodowanie obejmujące ruchy kierownicą.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @djkisiel
    Być może pomyliłeś nastawy/funkcje:
    "Abbiegelicht..." - doświetlanie zakrętów z
    "Abblendlicht..." - światła mijania (występują wcześniej na liście wyboru nastaw).
    Podobne słowa - łatwo o pomyłkę.

    PS Uzupełnij stopkę.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ponawiam pytanie, jak VCDS zatwierdzić poprawność ciśnienia w oponach?
    IMG_20170723_184117.jpg
    1920 x 1078 - 206K
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Masz vcdsa pl? Zobacz w adaptacjach licznika
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @Bigi - zacytuję wcześniejsze Twoje info:
    "Wrzuciłem inne radio, zmieniłem cisnienie w oponach i teraz sie z tym bujam. Mozna z menu maxidot wejsc do menu auta, ale nie można tego ustawić. W serwisie nie wiedzieli jak VCDSem wykasowac :D"
    Wygląda na to, że tą wymianą radia strzeliłeś sobie trochę w kolano... ;D
    Ale konkretnie.
    Trochę poszukałem w necie, trochę w swoim kompie i wychodzi mi (na 95%), że TPMS "siedzi" w module ABS.
    Jeśli w nowym radiu nie masz funkcji potwierdzania ciśnienia w oponach (zakładam, że nie) to możesz spróbować:
    1. Poszukać w tym module czegoś w "Basic Settings" (VCDS) i może tam coś być do resetu - tu prośba do @PinkFloyd o pomoc bo on jest mocny w te klocki (i ma najnowszy, oryginalny VCDS ;)
    2. Domontować przycisk resetu (E226) - podłączany jest do modułu ABS (J104), złącze T38a, zacisk 7 (tak jest wskazane na schematach el. mojego a on też jest MY16). Na ten zacisk, podczas resetu, podawana jest
    "masa". Patrz schemat strona 13/7 i 13/8.
    3. Dezaktywować funkcję TPMS w cholerę.
    PRAWDOPODOBNIE dokonasz tego poprzez przekodowanie modułu ABS (03).
    PRAWDOPODOBNIE będzie to BIT 1 w bajcie 16 - trza go wyzerować.
    Zaznaczam, że to tylko moje przypuszczenie. Niemniej ja bym spróbował.
    Tutaj strona o kodowaniu modułu ABS (niestety po rusku ale można ją w translatorze otworzyć):
    https://www.drive2.ru/l/468556331494671249/
    Tam opisano moduł 6R0614517BK a my mamy 6R0614517BQ. Różnica nieznaczna.
    Powodzenia!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  •  @lukasz13
    Wykonałem twoje kodowanie na zmianę prędkości wycieraczek. Zła informacja jest taka, że miałem na to jednorazową szansę i teraz już muszę zostać z tym kodowaniem.
    co prawda działa to przy 0km/h na zwolnienie prędkości wycieraczek jednak przy okazji wyłącza płynną regulację prędkości na drugim i trzecim biegu manetki. Zasadniczo, jeden problem to rozwiązało ale ciągnie za sobą poważniejszy.

    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • @Mullrof
     U mnie płynna regulacja działa. Nie wiem co jest u Ciebie, ale znając Skodę może byc różnie.
  • pojeździłem dłużej. no działa to źle. jak będę miał okazję to będę ściągał to kodowanie.
    pytanie tylko czy nie będzie to za jakieś pół roku a może i dłużej.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • @Mullrof
    Współczuję, życzę powodzenia
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Musiałbym od tego zaczac jaki najlepiej kabel kupic, zeby miec dojscie do tych wszystkich opcji bo ostatnie moje kodowanie VAGIEM robilem na aucie z 2002 r ( i taki kabel mam) :)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?