Regulamin forum RapidKlub.pl - Forum SKODA RAPID
FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!

Regulamin Forum RapidKlub.pl

regulamin RapidKlub.pl - wersja 1.1 z dnia 04.04.2017

Regulamin obowiązuje każdego użytkownika forum. W razie dopełnienia i aktualizacji (kolejna wersja regulaminu), treść zmian zostanie umieszczona we właściwym wątku na forum i każdy użytkownik powinien się z nimi zapoznać i je przestrzegać.

I. Forum oraz rejestracja na forum:

1. Forum powstało by umożliwić użytkownikom oraz miłośnikom samochodu Skoda Rapid wzajemne wymienianie się poglądami, poradami oraz doświadczeniami związanymi z użytkowaniem Skody Rapid. Główny cel to budowanie wartościowej bazy wiedzy oraz społeczności, a także umożliwienie nawiązania kontaktu z innymi użytkownikami Skody Rapid.

2. Na forum każdy użytkownik powinien przy rejestracji podać swoje dane [wg formularza] oraz wypełnić swoje dane do stopki [wg podanego schematu].

II. Publikowanie wpisów

1. Temat wątku powinien jak najbardziej odpowiadać treści publikowanej w danym wątku. Przycisk "DODAJ KOMENTARZ" służy do odpowiedzi na już podany wcześniej wpis. Przycisk "NOWA DYSKUSJA" służy do założenia nowego tematu w jednym z istniejących działów.

- nie zakładaj nowego, identycznego tematu do kilku działów równocześnie.

2. Przed założeniem nowego wątku sprawdź, czy podobny wątek nie jest już na forum (możesz skorzystać z opcji wyszukiwarki - górny pasek). Jeśli tak, to dołącz do istniejącej dyskusji poprzez przycisk "DODAJ KOMENTARZ".

3. Przy zakładaniu nowego tematu kieruj się zasadami:

  • - nazwa tematu nie może zawierać linku do strony lub nazwy firmy, powinna zwięźle opisywać treść lub poruszany problem.
  • - nowy temat nie może być wpisany w celu reklamy konkretnego produktu. W pierwszym wpisie przy założeniu tematu określ jasno, w jakim kierunku ma być dyskusja, w dyskusji można podać link dotyczący tematu.
  • - przy zakładaniu nowego tematu lub wpisu komentarza do dalszej dyskusji, korzystaj z podstawowej czcionki i podstawowego koloru. Inny kolor wykorzystaj tylko do podkreślenia części tekstu, która jest ważniejsza niż pozostały tekst.
  • - przy nie dotrzymywaniu regulaminu, wpis może być usunięty bez ostrzeżenia. Również niepotrzebne, bezmyślne, dublujące się wpisy oraz obraźliwe wpisy czy jakiekolwiek próby wywołania konfliktu będą usuwane

4. Nie należy pisać postów jeden po drugim, należy edytować swój poprzedni wpis.

5. Przycisk "Moderacja" służy do zgłoszenia błędnego wpisu lub zwrócenia uwagi administratorowi lub moderatorowi forum. Przycisk "Moderacja" nie służy do wpisu lub odpowiedzi na pierwotny temat. W razie nadużycia tego przycisku, użytkownik otrzyma ostrzeżenie ze wszystkimi dalszymi następstwami.

6. Przy udzielaniu odpowiedzi przyciskiem "DODAJ KOMENTARZ" nie cytuj (nie kopiuj) poprzedniego wpisu w całości. Również nie kopiuj wklejonych ilustracji.

III. Zasady w poszczególnych działach tematycznych

1. Wpis w dziale "Sprzedam, kupię, zamienię" powinien jak najściślej określać opis przedmiotu, jego cenę. Ogłoszenia bez podanej ceny sprzedaży zostaną usunięte. Należy wystrzegać się zbędnej dyskusji w zakresie wątku - ogłoszenia, która nie wnosi nic istotnego do tematu. Po sprzedaży sprzedający powinien podać informację, że oferowany przedmiot został sprzedany. Moderator ogłoszenie zamknie i następnie usunie. Maksymalny czas "ważności" ogłoszenia to 60 dni, ogłoszenia publikowane dłużej niż 60 dni będą usuwane.

2. Przy zakładaniu swojego albumu w naszej galerii należy umieścić przynajmniej jedną fotografię w maksymalnym rozmiarze [1600x1200]px. W przeciwnym wypadku wpis zostanie usunięty. Wątek w dziale "NASZE RAPIDY" może dotyczyć tylko jednego pojazdu. Na inny pojazd należy założyć nowy wątek. Za opublikowane zdjęcia odpowiedzialność ponosi użytkownik galerii. Niestosowne fotografie administrator może bez ostrzeżenia usunąć.

IV. Zasady korzystania z forum, nakazy i zakazy

1. Nie stosuj wulgarnego słownictwa ani innych obraźliwych zwrotów. Wpis zostanie usunięty. Również próby spamowania, flamowania będą usunięte bez ostrzeżenia. Nie tolerujemy żadnych awantur, obrażania innych użytkowników i kłótni. Jeżeli ktoś ma przysłowiowe "ale" do innego Użytkownika, od tego są wszelakie komunikatory, maile oraz PW. Dotyczy to również dyskusji o innych forach dyskusyjnych i podżegania do sporów.

2. W przypadku nieregulaminowego zachowania, wulgarnego lub innego, niestosownego zachowania moderator lub administrator może udzielić użytkownikowi ostrzeżenia, jako zwrócenie uwagi na niewłaściwe zachowanie na forum. Jeżeli użytkownik dalej będzie w swoim zachowaniu postępował nieetycznie, może otrzymać następne ostrzeżenie. W razie trzeciego ostrzeżenia użytkownik otrzyma zakaz wpisów przez okres [1] miesiąca lub całkowity zakaz wejścia na forum (ban lub całkowite usunięcie konta).

3. Zabrania się grożenia innym użytkownikom Forum.

4. Użytkownik posiadający Skodę Rapid powinien określić swoją stopkę (ustawienia w profilu użytkownika) wg zalecanego wzorca, celem łatwiejszej identyfikacji na forum.

- administrator niestosowny podpis może zmienić do akceptowalnej postaci bądź usunąć. Podpis nie może zawierać linku wychodzącego.

5. Administrator i moderatorzy forum (moderatorzy poszczególnych sekcji) nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za wpisy i treści zamieszczane na forum przez użytkowników.

6. Stosowanie polskich znaków diakrytycznych nie jest wymagane, ich stosowanie zależy od użytkownika.

7. Na forum jest zakaz oferowania sprzedaży towaru niewiadomego pochodzenia. Następstwa ponosi tylko twórca ogłoszenia. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za takie wpisy - ogłoszenia. Jeżeli takie ogłoszenie się pojawi, moderator lub administrator bez ostrzeżenia usunie taki wpis.

8. To jest forum dyskusyjne. Jeżeli użytkownik nie będzie dokonywał wpisów lub nie będzie odwiedzał forum, administrator może zamknąć konto użytkownika bez ostrzeżenia.

9. Wpisy typu warez, linki do cracku lub inne linki do nielegalnego softwaru, niewłaściwych stron www są zabronione. Takie wpisy lub wątki będą usuwane. Obowiązuje bezwzględny zakaz umieszczania treści rasistowskich, nazistowskich, podawania linków zawierających dziecięcą pornografię, seks ze zwierzętami oraz zawierających inne dewiacje. Zakaz umieszczania treści uznawanych za drastyczne.

10. Zabrania się podawania linków referencyjnych i zarobkowych.

11. Zabrania się podawania linków do konkurencyjnych for tematycznych, motoryzacyjnych itp. W uzasadnionych przypadkach (wnoszących wartość merytoryczną do prowadzonej dyskusji / wątku), można wspomnieć, że dana - pomocna treść znajduje się na forum x, w konkretnej lokalizacji. Jednak wskazanie to nie może być linkiem.

Podsumowanie:

1. Poprzez rejestrację na forum RapidKlub.pl zobowiązujesz się do przestrzegania reguł tego forum dyskusyjnego zawartych w obecnym regulaminie. W razie nie przestrzegania zasad należy podporządkować się decyzji administratora lub moderatora forum. Decyzję nadrzędną w sprawie wszystkich kwestii, które nie zostały określone niniejszym regulaminie posiada administrator.

2. Wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości o nowościach, zmianach i informacjach tego forum (automatyczne powiadomienia wysyłane z forum na Twój adres mailowy - masz możliwość ich określenia w ustawieniach profilu użytkownika). Wyrażasz zgodę na sporadyczne otrzymanie informacji pochodzącej z adresu mailowego kontakt (at) rapidklub.pl na Twój adres mailowy. Twoje dane (adres e-mail oraz dodatkowe informacje profilowe) są przetwarzane i administrowane przez administratora forum RapidKlub.pl i nigdy nie zostaną wykorzystane poza forum np. odsprzedane "podmiotom trzecim" w celach marketingowych. W razie nie przestrzegania tych zasad należy podporządkować się decyzji administratora lub moderatora forum.

3. Regulamin jest aktualizowany wg potrzeb organizatora forum. Może być dostosowany do potrzeb i zachowania użytkowników forum. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zmiany lub uzupełnienia, powinieneś zgłosić swoją rezygnację z konta użytkownika na tym forum bezpośrednio do administratora lub na adres mailowy kontakt (at) rapidklub.pl. Wszystkie opublikowane materiały są własnością forum, bez prawa do kasowania swoich tematów/wątków po zlikwidowaniu konta.

4. We wszelkich sprawach związanych z funkcjonowaniem, rozwojem forum, reklamą na forum RapidKlub.pl można kontaktować się pod adresem kontakt (at) rapidklub.pl


CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:


Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?