FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akumulator
  • Na jak długo starczał wam fabryczny akumulator? Mój mam już ponad 8 lat i 120 tys km. Planuję jechać na urlop za granicę i nie wiem czy już czas  wymienić na nowy jeśli z tym nie miałem jeszcze nigdy żadnego problemu czy użytkować dalej? Obawiam się,  że jak kiedyś już padnie to na zawsze i nie uruchomie wtedy auta. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Mój w chwili sprzedaży miał 7 lat i kilka miesięcy i miał się świetnie. Co dalej - nie wiem.
    Powyżej pewnego wieku akumulatora (tę granicę Twój już dawno przekroczył) to już loteria...
    Raczej nie szukaj rady u innych. Nie obarczaj odpowiedzialnością za ewentualną "katastrofę". Musisz sam to przemyśleć i podjąć lub nie ryzyko.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Z akumulatorem dzisiaj nie ma problemu. Zwłaszcza z klasycznym. Zakupisz i zamontujesz. Zawsze możesz profilaktycznie wymienić przed dłuższą/dalszą wyprawą. Unikniesz małego stresu za granicą. Równie dobrze aku może wytrzymać całą wyprawę i dalej będzie służył. Nie podajesz czy masz system S&S, czy ew. go wyłączyłeś.
    Za granicą też kupisz i wymienisz bez problemu. 
    Jakiej pojemności masz aku? Masz może jeszcze ten mały, 36Ah? Jak masz taki, to możesz przejść na 55 - 60 Ah, bez konieczności kodowania.  
    Sam w swoim po 5 latach profilaktycznie wymieniłem. By na wyprawie nie myśleć o aku.
    Oprócz aku trzeba dbać o swój stan :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?