FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak poprawić właściwości jezdne Rapida?
  • Cześć. Kwestie prowadzenia się Rapida to jeden z najczęściej poruszanych tematów i chyba jego główny problem. Po przesiadce z samochodu z segmentu C, w dodatku z wielowahaczami z tyłu, zdecydowanie to odczuwam.

    Przejrzałem forum i znalazłem informacje na temat poprawienia właściwości jezdnych w różnych działach, a mimo to postanowiłem założyć nową dyskusję. Czemu? Wpływa na nie zarówno zawieszenie jak i opony, jednak nigdzie nie było powiedziane od czego zacząć - opony, sprężyny, amortyzatory?

    Obecnie jeżdżę na fabrycznych oponach Nexena 185/60 R15. Moje najczęściej wykonywane, codzienne trasy często narażają samochód na dość mocny wiatr boczny, na który R jest zdecydowanie podatny. Dodatkowo niektóre odcinki mają kiepski stan nawierzchni, przez co samochód prowadzi się trochę jak cysterna wypełniona wodą, która buja samochodem, zwłaszcza na zakrętach.

    Na zimę chciałbym w miarę wąskie opony, żeby łatwiej przebijać się przez nieodśnieżone drogi, ale na obecną chwilę mam wątpliwości, czy opona o szerokości 185 mm nie jest za wąska nawet w zimowych warunkach, więc wstępnie rozważam 195/55 R15. Na lato z kolei chciałbym 205/50 R16 lub 215/45 R16 (wiem, że te drugie są sugerowane, ale mam obawy, że 1.0 TSI może już odczuwalnie gorzej odpychać się na tak szerokich oponach).

    Sama zmiana opon załatwi sprawę, czy trzeba też zaingerować w zawieszenie? Z góry dziękuję wszystkim za podzielenie się swoimi doświadczeniami w imieniu swoim oraz tych, którzy stoją lub będą stać przed podobnym dylematem i natrafią na ten wątek.

    P.S. Jeszcze nie ustaliłem, czy mam w swoim R pakiet bezdroża, bo to pewnie też ma wpływ na całokształt zmian.
    Rapid LB | 1.0 CHZC 110 KM | MY18 | Ambition | Beżowy Cappucino metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?