FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nawiew i klima
  • Problem chyba tkwi w silniczku obiegu zamkniętego V71
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • Może być. Warto sprawdzić. Chyba powinna być możliwość testowego wysterowania tego siłowniczka. Jak test nie wykaże falowania to raczej nie to.

    Może też być to problem z jakimś czujnikiem. "Faluje" odczyt z czujnika, który ma wpływ na człon regulujący klapką i dlatego sygnał nią sterujący też "faluje".
    Poszukaj w blokach z odczytami z rożnych sensorów związanych z klimą. Jak zobaczysz na którymś owo "falowanie" to go wymień.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Poszedłem na łatwiznę i wypiąłem wtyczkę z silniczka V71 (niebieska wtyczka po prawej stronie na górze pieca) - czy na forum jest jakiś tutorial jak go zdemontować? 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • Ale wiesz, że samo wypięcie tej wtyczki nie da Ci danych do wyciągania jednoznacznych wniosków?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ale skoro po wyciągnięciu wtyczki przestało falować powietrze z wlotów powietrza to chyba problemem był silnik dmuchawy obiegu otwarty/zamknięty. No chyba, że po wymianie coś dojdzie ale generalnie VCDS noe wykazał kompletnie żadnych problemów 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • Niekoniecznie. Falowanie powietrza było spowodowane falowaniem przepustnicy.
    Wypinając wtyczkę zatrzymałeś przepustnicę ale nadal nie ma pewności, czy problem wywołuje walnięty silniczek, który faluje pomimo stałego sygnału sterującego czy może silniczek jest ok ale dostaje falujący sygnał i dlatego faluje.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ciekawe spostrzeżenie. Nie pomyślałem o tym, a brzmi logicznie
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • Jestem automatykiem.
    Teraz powinno brzmieć jeszcze logiczniej...
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?