FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Sterowanie elektrycznymi szybami i oświetlenie wnętrza
  • Czy istnieje możliwość wymiany panelu sterowania szybami po stronie kierowcy z dwoma przyciskami na ten ze Spaceback'a z czterema, bowiem od nowości mam wszystkie szyby elektryczne, a nie mogę sterować szybami z tyłu. Jest to trochę irytujące. Po drugie, czy jest możliwość zaprogramowania, ażeby oświetlenie sufitowe nad pasażerami tylnej kanapy świeciło razem z przednim? Po co mi oświetlenie z tyłu, skoro trzeba je za każdym razem zapalać i gasić ręcznie?Czyli przy wkładaniu dziecka do samochodu najpierw trzeba albo zaświecić, albo włożyć dziecko po ciemku i zapalić, a następnie zgasić sobie. Takie rozwiązanie jest mało praktyczne i również irytujące.
  • Ze sterowaniem tylnymi szybami może być problem ale jeśli chodzi o oświetlenie tylnej części wnętrza to już parę osób (można znaleźć na internecie w innym forum) sobie z tym poradziło w prosty sposób. Przednia i tylna lampka jest przystosowana do tego aby jednocześnie się zapalały. To że nie działa wynika z oszczędności Skody i poskąpieniu jednego kabelka jednożyłowego. Inni po prostu przeciągnęli nad podsufitką dodatkowy jeden kabelek między lampkami i wpięli w kostki przy lampkach w wolny pin. Kostka jest przygotowana pod kabel trzy żyłowy a założony fabrycznie jest dwu żyłowy. Właśnie trzeci kabel odpowiada za zapalenie tyłu razem z przodem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dziękuję Ci grzesk za pomoc. Pozostaje jeszcze tylko kwestia sposobu przeciągnięcia tego kabelka między wspomnianymi lampkami. Swoją drogą ciekaw jestem jakiego rzędu kwotową oszczędność uzyskała Skoda na takim rozwiązaniu?
  • RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jeszcze raz bardzo dziękuję.
  • Czy macie w swoich rapidach automatyczne ryglowanie drzwi podczas jazdy/ruszania??
  • @Lodowa
    zgodnie z instrukcją:
    "Automatyczne ryglowanie / odryglowanie
    Po przekroczeniu prędkości 15 km/h wszystkie drzwi zostają zaryglowane. Przycisk w uchwycie pokrywy bagażnika zostaje wyłączony."
    "Wprowadzenie indywidualnych ustawień można zlecić specjalistycznej stacji obsługi"
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Jest to indywidualne ustawienie, które można zlecić w ASO
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?