FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Bulgotanie płynu chłodzącego
  • Czyli w 1.4 TSI to normalne, że płyn chłodzący bulgocze cały czas? Dziwi mnie to bo to nie należy do normalnych zachowań. Chodzi o to, że płyn bulgocze przy odpalonym silniku na biegu jałowym nie po jakieś szybciej jeździe tylko normalnej bez szaleństw, nie wydaje mi się, że tak powinno być ale może się myle, niech mnie może ktoś poprawi jeśli jestem w błędzie.




    Rapid SB| 1.4 CZCA 125KM | MY17| Emotion Plus| Szary quartz| 2500km| Pszczółki
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie podajesz przy jakiej temperaturze silnika, czy po jeździe czy zaraz po odpaleniu silnika?
    Układ chłodzenia ma, oprócz mechanicznej pompy - elektryczną pompę. Ta najczęściej działa do ok. minuty po wyłączeniu silnika, po jeździe. Ma za zadanie chłodzenie turbiny.
    Natomiast główna pompa pracuje równolegle z silnikiem.
    Pewnie poziom płynu chłodniczego masz sprawdzony, i nie tu jest problem?
    Jak "bulgocze" na zimnym silniku, pozostaje serwis.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak poziom jest ok, po jeździe.
    W Octavii 3 nie ma tego problemu w Tsi dlatego tak się dziwie.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • W moim R po jeździe, po wyłączeniu silnika mam odgłos pracującej pompy i przelewającej cieczy. Jest to zjawisko normalne, pompa pracuje przez ok. minutę. Potem następuje jej wyłączenie i cisza w komorze silnika. Z kabiny te odgłosy są praktycznie nie słyszalne.
    W czasie jazdy czy na postoju przy włączonym silniku pracuje pompa mechaniczna. Stąd możesz obserwować takie zjawisko, jednak są to normalne objawy pracy układu chłodzenia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No tak ale jak jest odpalony silnik to tak nie bardzo.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Ponawiam temat zauważyliście u siebie bulgoczący płyn?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • @motomaniak1989, opisz bardziej to bulgotanie, kiedy to się dzieje itp...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Po prostu płyn bulgocze (jak by się gotował) przy normalnej temperaturze silnika, nie tam po szybkiej jeździe tylko jak jest właśnie normalna temperatura silnika.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Nie myl "gotowania" płynu chłodniczego z przelewaniem i bulgotaniem. Stosowany płyn chłodniczy w R ma temp. wrzenia ok. 110 - 120 st. C. A takie temperatury w normalnych warunkach są praktycznie nieosiągalne. Podczas pracy silnika w układzie chłodzenia pracuje mechaniczna pompa. Stąd pewne odgłosy pracy pompy cieczy.
    Czy te odgłosy masz słyszalne w kabinie? Są na tyle dokuczliwe, że utrudniają jazdę?
    Jak masz okazję - porównaj z innym Rapidem. Może masz w pobliżu 1.4 ?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No tak to wygląda, nie jest to normalne stąd mnie to dziwi, wcześniej miałem zastępczy rapid ale 1.2 TSI i tego nie było, nie utrudniaja ale problem jednak jest bo w innych autach tego nie widać chyba, że 1.4 TSI jest jakimś wyjatkiem.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?