FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dodatkowe gniazdo 12V w bagażniku
  • Zastanawiałem się nad możliwością zamontowania dodatkowego gniazda 12V w bagażniku. Przerabiał ktoś z was już ten temat?
  • W moim R też brakowało mi gniazda w bagażniku. Jest to kwestia pociągnięcia 1 przewodu (ok. 4m od skrzynki bezpieczników do bagażnika). Masa jest w bagażniku - wystarczy końcówka z oczkiem. Samo gniazdo można zamocować pionowo, do lewej, wyjmowanej pionowej płyty. Przy takim montażu wtyczka nie ma tendencji do wysuwania się. Nie zapomnij o bezpieczniku na początku kabelka. Mała uwaga - do pociągnięcia kabelka potrzebny jest demontaż lewego panela wytłumiającego w bagażniku jak i plastikowej listwy przy drzwiach.
    Powodzenia w montażu. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję jercen za pomoc. Mam jeszcze pytanie, gdzie dokładnie wpiąć ten kabelek w skrzynce bezpieczników oraz jaki i gdzie założyć ten bezpiecznik? Nie jestem elektrykiem, dlatego nie chciałbym niczego popsuć. Pozdrawiam.
  • Możesz wykorzystac dowolne gniazdo bezpiecznika płaskiego na przewodzie. Wygląda to jak mała plastikowa skrzyneczka z 2 wyprowadzeniami. Jeden przewód bezpiecznika podpinasz do "+", drugi koniec przedłużasz, prowadzisz do bagażnika.
    Nie mam przy sobie książki bezpieczników samochodu - ale poszukaj w instrukcji - prawdopodobnie jest to bezpiecznik nr 47 - gniazdo zapalniczki. W bagażniku masę ściągniesz z dostępnego oczka. Wystarczy odkręcić 1 nakrętkę, założyć kabelek z oczkiem i doprowadzić masę do gniazdka.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A ja zapytam Was do czego używanie tego gniazda w bagażniku ?
  • do lodówki :)
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • @Krisjaw - dzieci w trasie lubią oglądać filmiki na tablecie. Przewód krótki więc jak zamontujesz gniazdo zaraz za kanapą to kabel z tablecika wystarczy.A po drugie to gniazdo koło kierowcy zostaje wolne do GPS, komórki czy kamerki
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • A nie lepiej zadzwonić do ASO i spytać się ile by kosztowało dociągnięcie takiego kabelka zamiast samemu kombinować ?. Przecież większości z was (jak nie wszyscy) macie Skodę jeszcze na gwarancji. A jak pójdzie zwarcie po kablach..........?
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Dziękuję jercen. Najlepiej samemu się poprawia fabrykę, bo ASO za taką usługę zażądałoby krocie. Poza tym będzie większa satysfakcja z wykonanej pracy, z efektów której rodzinka będzie szczęśliwa. Swoją drogą dostrzegłem dzisiaj, że standardowe oświetlenie bagażnika jest za słabe. Macie jakieś pomysły na poprawę tego stanu rzeczy? Pozdrawiam.
  • Może wymiana żarówki na mocniejszą pomoże ?
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • A może by pomyśleć nad dołożeniem drugiej lampki po przeciwnej stronie??
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • ASO - odmówi ingerencji w układy elektryki i elektroniki samochodu. Nic to nie da. Nie mają tego w dokumentacji.
    A nawet gdyby - sam poprowadziłem kabel z przodu do bagażnika, co zajęło mi ok 2- 3 godzin (pierwszy raz robione - na ślepo, a przy okazji jeszcze inne doróbki - stąd ten czas orientacyjny). Tak więc - satysfakcja. A ile kosztuje roboczogodzina w serwisie? Odpowiedź nasuwa się sama. Np. 2 godz po ....dziesiąt zł . . .
    Do: "misiek". Jak robisz instalację - to zawsze z głową - i nie sam kabelek prosto od akumulatora - tylko poprzez bezpiecznik, ze sprawdzonego miejsca.
    Co do oświetlenia bagażnika - są opcje: mocniejsze światło (np żarówka led), druga identyczna lampka po prawej stronie, dodatkowe oświetlenie (np pasek LED na tylnych drzwiach.
    Przy okazji - sprawdźcie - czy macie we wszystkich drzwiach od wewnątrz (w profilu plastiku) miejsce - otwór na zamocowanie lampki oświetlenia wejścia do samochodu :)
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?