FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Mołdawski Rapid
  • Mołdawski Rapid
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Rapid na rynek w Mołdawii ma nawiewy z tyłu i ciut inną (ładniejszą) jasną tapicerkę :) Wrzucam jako ciekawostkę... widać dokładnie w 1:35

    https://www.youtube.com/watch?v=imjjwCP3V2o

    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Ciekawe, czy dało by się zamówić podzespoły (komplet) do tego nawiewu i czy można by to domontować w naszych.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  •  Wadą tego rozwiązania jest to, że nie ma nawiewów na nogi na tylną kanapę. To samo rozwiązanie jest na Indie.
    Nawiew.jpg
    1440 x 900 - 253K
    Nawiew europa.jpg
    1440 x 900 - 244K
  • Nie wiem czy zwróciliście uwagę na to, że ten test/prezentacja mołdawskiego Rapida to lekki montaż, osoby co chciała chyba trochę pościemniać aby bardziej zachęcić do zakupu czy jak? Połączyli w tym filmie "naszego" Rapida z indyjskim. Właśnie od 1:35 mamy indyjskiego gdzie widać właśnie tył z nawiewami czy inną tapicerkę drzewi (dla mnie okropna ze wzgledu na "sraczkowaty" brąz tapicerki. Mi taki kolor wewnątrz auta nie podoba się) a po chwili ujecie na kierowcę gdzie widać już tył naszego Rapida.
     
    Więc raczej nici u nas z nawiewów.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk Masz rację, za pierwszym razem nie zauważyłem tego. Po za tym chyba ma zawieszenia na bezdroża, tak wysoko stoi.
  • Przeciez moldawski rapid wyglada jak "nasz". Pomyliles chyba z indiami. Przez caly film jest ten sam rapid. Widac to chocby po przewijajacej sie naklejce na szybie z przodu. Poza tym nawiewy sa sraczkowate jak ktos to ladnie okreslil ale podlokietnik jest tak czy siak bezowy. Jak kierowca prowadzi to widac fragment tylnego boczku drzwi - to samo auto co wczesniej. Poza tym widac to tez po tapicerce przednich foteli. Nasze sa ciemniejsze z czarnymi wstawkami... niepotrzebnie doszukujecie sie podstepu ktorego nie ma :)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Nikt się niczego nie doszukuje tylko ewidentnie ktoś zmontował ten test z użyciem indyjskiego Rapida. Nie wiem dlaczego ale zdjęcia kanapy z tyłu, w ogóle tylnej części auta, w tym fragmencie to indyjski Rapid (inna tapicerka drzwi, inne kształty, inne klamki, no i ten nawiew, którego u nas nie ma). Zerknij jeszcze raz od 1:32 do 1:36, zresztą sam wskazałeś ten fragment. Na tym urywku to nie nasz Rapid i nie jest przez cały film :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Cholera wie co to za Rapid ale we wskazanym fragmencie jest kilka szczegółów mówiących o video montażu:
    - podczas wjazdu kamery do środka przez tylne lewe drzwi, widać słupek samochodu w kolorze SREBRNYM a prezentowany jest w kolorze blue
    - rzut oka kamery z drugiej strony, też z tyłu połowa drzwi jest w ciemnej tapicerce a Rapid blue ma całe jasne drzwi poza górnym, ciemnym panelem
    - tył podłokietnika jest inny
    - i na pewno Rapid ma pakiet na bezdroża
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  •  To jest środek z hinduskiego Rapida, oczywiście tył.
    Rapid Indie.jpg
    640 x 480 - 82K
    Rapid Indie I.jpg
    640 x 480 - 145K
  • A zwróciliście uwagę na szybkę za tylnymi drzwiami?
    To LB jest a nie SB, prawda?
    @Fredi88 spójrz na kolor uchwytu tylnych drzwi (tego, za który łapiesz gdy chcesz zamknąć drzwi). Na "indyjskim" fragmencie" uchwyt jest ciemny a chwilę później, na mołdawskim jasny (widać jego kawałek między fotelami.
    Jestem na 99% pewny, że mołdawski R jest identyczny z naszym.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  •  Hinduska wersja to sedan.
  • I trochę wygląda jakby z F2 ktoś zrobił sedana w stylu F1 sedan
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?