FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Symbole filtrów 1.2 TSI 86KM
  • Witam,prosiłbym kolegów,którzy już wymieniali filtry w swoim Rapidzie 1,2 TSI o podanie symbolu filtra,jaki jest zastosowany w tym modelu,czyli AK .....,dziękuję i pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Jeżeli chcesz numery z Filtrona:
    f. powietrza - AK370/2
    f. kabiny - K1313 bez węgla lub K1313A z węglem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Albo też:
    filtr powietrza    C 15 008       
    filtr oleju           W 712/94   
    filtr kabinowy    CU 26 010    CUK 26 010
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zawsze takie dane znajdziesz na stronie filtrona, wpisując parametry swojego auta otrzymujesz spis symboli wszystkich filtrów z twojego auta
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam,dzięki za kolegom za odpowiedż,nie byłem pewny,czy to AK 189 płaski,czy ten AK 370/2 okrągły,choć przyznam,że patrząc na wygląd obudowy filtra powietrza w naszym Rapidzie 1,2 TSI myślałem,że mieści się tam tez pierwszy płaski.
    Jeszcze tylko jedno dopytanie,czy tylko FILTRON czy może jeszcze inna marka godna uwagi,oczywiście w rozsądnej cenie.
    Pozdawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Jeżeli chodzi o filtr oleju, powietrza i paliwa to tylko MANN lub oryginał, a kabiny Filtron wystarczy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witajcie,
    znalazłem na popularnym polskim portalu handlowym zestaw filtrów do Rapidki 1.2 TSI 86KM/63kW.
    Proszę o opinie, czy zestaw ten jest warty zakupu, czy lepiej poszukać czegoś innego? Może coś polecicie? 
    Generalnie przyszedł czas na wymianę filtrów i chcę to zrobić kompleksowo (kabinowy przy sprawdzaniu klimy)...
    Dzięki!
    http://allegro.pl/mann-zestaw-filtrow-skoda-rapid-1-2-1-4-tsi-i5872707047.html#thumb/1
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • dzięki @jercen - wszystko by się zgadzało - tylko nie ma tutaj info o filtrze paliwa... jaki to symbol... ale podejrzewam, że ten na aukcji jest ok - WK 69
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Dla mnie jest to "tradycyjny" zestaw, w sam raz do typowej wymiany wszystkich filtrów.
    Masz rację, we wcześniejszych wpisach nie ma uwzględnionego filtra paliwa.
    Filtr paliwa ma 3 we/wy, wys. 164 mm, śr. zewn. 55 mm, śr. rurek 8 mm.
    Symbol VW to np. 1KO201051B lub 1KO201051C.
    Zamiast szukać poszczególnych elementów do wymiany, tu masz wszystkie za jednym razem. Wg mnie cena normalna. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • szybkie pytanko, co jaki czas zalecana jest wymiana filtra paliwa co roku ?
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Dla silników benzynowych Skoda nie podaje przebiegu lub czasu wymiany filtra paliwa. Nawet posunęła się do tego stopnia, że zrezygnowała z filtra montowanego osobno, a umieściła go w jednej obudowie z pompą paliwa (zanurzoną w zbiorniku). To daje sygnał, że taki filtr powinien wytrzymać tyle co pompa paliwa. A pompę paliwa nie wymienia się tak często.
    Czyli o filtr paliwa nie ma się co martwić. Przy tankowaniu na stacjach paliwa (a nie okazyjny zakup paliwa) problem wymiany filtra paliwa praktycznie odpada. Są samochody z przebiegiem ponad 200 tkm bez wymiany filtra paliwa.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Hej, a jaki używacie filtrów kabinowy do swoich pojazdów. Za niedługo będę musiał wymienić wszystkie filtry w aucie i nie wiem, na jakiego producenta się zdecydować. Pewnie większość produktów zamówię w sklepie internetowym żeby było taniej, ale zastanawiam się jeszcze nad producentem. Jakie wy wybieracie firmy?
  • Najlepszy wg mnie filtr kabinowy węglowy jest Knecht- widać jego jakość, powietrza silnika Mann- taki jest oryginał, Knechta silnikowy słabo dopasowany mimo renomy marki. Olejowy tylko Ori VW kupuję, jest tani, może 5zl droższy niż zamiennik.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja używam kabinowego Mann tego z polifenolem, z jednej strony w żółtym kolorze. Jest lepszy dla alergików (autopsja) i moim zdaniem lepiej łapie te wszystkie zanieczyszczenia.
    Olejowy Mann, powietrza Ori i paliwa Mann
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam, czy ktoś stosuje filtry oleju Filtron lub Knecht w cbzb, zastanawiam się który kupić.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Ja używam Manna lub Knechta. Fitron kupiłem, ale ASO nie chciało mi wymienić bez podpisu oświadczenia, że biorę na siebie pełną odpowiedzialność za filtr i ewentualną awarie silnika
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • A który według twego doświadczenia byś polecał.


    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • @marinesku2, ja zawsze zakładam Manna, nigdy nie było problemów.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki taki zakupię.
    P.S KUPIŁEM :)


    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?