FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Metalic czy nie ?
  • Witam!

    Mam pytanie do użytkowników R, zwłaszcza do tych, którzy mają lakier niemetalizowany. Jak oceniają swój wybór po dłuższym czasie ? Czy rzeczywiście łatwo się uszkadza i czy blaknie ? Na razie zamówiłem Błękit Pacyfic ale wciąż się zastanawiam czy nie dopłacić do metalica.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Moj bialy niemetalizowany trzeci rok jest ok, wybor swiadomy dzieki czemu moglem sobie pozwolic na najwyzsza wersje wyposazenia. Jakos specjalnie nie jest poddatny na uszkodzenia np przy myciu itp. Jedynie kilka odpryskow od kamykow na masce ale od tego metalik tez by nie uchronil. Trudno po tym czasie mowic o blaknieciu ale tego tez nie zauwazylem, inna sprawa ze zamierzam go po 4-5 latach sprzedac wiec ten temat tez mnie specjalnie nie zajmowal. Reasumujac, gdybym teraz mial wybierac bralbym bez wahania niemetalizowany, choc raczej nie ten blekit ktory teraz jest za free bo zwyczajnie mi sie nie podoba ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 - dzięki. Też mam ten dylemat, czy dopłacić do Style czy do Metalic :) Na jedno z tych się jeszcze szarpnę, na dwa - nie ma opcji. Jeszcze się zastanawiam czy nie zrezygnować z tego pakietu darmowych przeglądów kosztem właśnie lakieru czy dopłaty do Style. Przy moich rocznych przebiegach rzędu poniżej 15 tys. nie wiem czy ten pakiet jest opłacalny bo wyjdą mi w trakcie 4 lata - 2 no może 3 przeglądy.

    Może jeszcze ktoś się wypowie bo czas mnie nagli :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Tak jak piszesz - pakiet przeglądów jest całkowicie nieopłacalny przy tak małych przebiegach. Mi to nawet diler odradzał...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja mam biały Laser niemetalizowany i po dwóch latach nie mam żadnych problemów poza wiadomo odpryskami od kamieni na przednim zderzaku i dwoma odpryskami na drzwiach (wynik parkowania pod marketami :\ ). Wcale nie żałuję że nie wziąłem metallica, lepiej na to konto weź sobie jakiś bajer z wyposażenia :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Popieram van_daala lepiej dorzucić do Style kosztem przeglądów,mam wersję  ambition i zamiast tego dołożyłem sobie do pakietu audio.Co do lakieru to już inna bajka,poprostu nie odpowiadał mi żaden niematalizowany kolor.
  • Pakiet przeglądów jest chyba teraz w cenie auta (reklamowali nawet w radiu) i rezygnacja z niego nie wiąże się ze spadkiem ceny.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 - nie do końca. Tzn, jest to opcja bez dopłaty zawarta tak jak mówisz w cenie auta katalogowego. Ale dealerzy proponowali mi oprócz zwykłych rabatów również obniżkę z tytułu rezygnacji z tego pakietu. Zresztą zobacz sobie w konfiguratorze - to nie wchodzi z automatu, tylko musisz to kliknąć, tyle że jest za 0 zł. Oficjalnie w materiałach Skody jest mowa o tym, że zyskujesz na tym 2.300 zł. w praktyce jak z tego zrezygnujesz są skłonni obniżyć cenę o ok. 1.500 zł.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Ok, teraz już rozumiem. W takim razie lepiej wychodzi rezygnacja
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Nie zgadzam się, przy pakiecie serwisowym przedłużasz jakby gwarancję i wszystko masz zrobione. Mam 3 letniego rapida pakeitu nie mam i teraz musze zapłacić z własnej kieszeni np za poduszkę pod skrzynią która wali jak w polonezie.
  • Cos mylisz dwie rzeczy kolego, pakiet przegladow to nie to samo co przedluzona gwarancja, nawet jakbys mial przeglady a brak dluzszej gwarancji to za poduche i tak by poszlo z twojej kieszeni. Pakiet przegladow to tylko olej i filtry ew. inne plyny oraz ogledziny auta. Plusem posiadania pakietu przegladow jest np. Skodowska gwarancja mobilnosci
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 - to teraz chyba Ty poleciałeś z tematem. W konfiguratorze osobno są pozycje - gwarancja mobilności a osobno pakiet przeglądów. To jednak nie to samo.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • No jasne ze sa osobno, przeciez nie napisalem ze to jedno i to samo tylko ze jedno wynika z drugiego. Gwarancja mobilnosci obiete sa auta przez pierwsze 2 lata a potem jest przedluzana przy regularnym serwisowaniu w aso. Tak wiec jesli wykupisz pakiet przegladow na 4 lata automatycznie jestes obiety tez gwarancja mobilnosci na ten okres. Przy czym mozna nie miec juz gwarancji producenta (po 2 latach) jesli nie wykupi sie na dluzszy okres.

    http://www.skoda-auto.pl/serwis/assistance
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Panowie ale wróćmy do tematu a nie dyskusja zbacza na inne tematy. Ja mam biel Candy i jestem bardzo zadowolony z tego jak się auto prezentuje, zamiast wydawać kasę na metalik wolałem cos innego dokupić a ten kolor i tak brałem pod uwagę podczas wyboru auta.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @gross81 - a tego nie wiedziałem, że przy gwarancja mobilności jest powiązana z pakietem przeglądów. Dobrze wiedzieć.

    A co do głównego tematu - jednak zdecydowałem się dopłacić i będzie Szarty Quartz
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?