FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Innowacje w Rapidzie
  • Postanowiłem założyć ten wątek bo jestem ciekaw jak ewoluował i jak w dalszym ciągu będzie się zmieniać Rapid.
    Przy tym nie chodzi mi o oczywiste - widoczne na pierwszy rzut oka - zmiany w designie ani też o powiększany, wraz z kolejnymi rocznikami, zasób funkcjonalności, o których można przeczytać na stronie Skody, znaleźć w konfiguratorze lub innych oficjalnych źródłach.
    Chodzi mi o drobne niuanse, które czasem zaskakują - zazwyczaj mile - a czasem pozostają niezauważone.
    Dla przykładu "wynalazki", jakie zauważyłem w swoim R (MY16), a których nie było w Passacie B5.
    Światła drogowe
    Jeśli pozostawimy włączone światła drogowe i wyłączymy zapłon, to po kolejnym przekręceniu kluczyka światła pozostaną wyłączone tak długo, aż zostaną wyłączone i ponownie włączone. Przy tym nie ma znaczenia, czy w tym czasie wyłączymy i włączymy światła mijania (światła drogowe świecą pod warunkiem włączenia świateł mijania).
    Rozruch silnika
    W Passacie rozrusznik kręcił tak długo, jak długo trzymałem kluczyk w stacyjce przekręcony do oporu. W Rapidzie wystarczy krótki "impuls" a rozrusznik kręci sam do skutku. Generalnie fajna sprawa choć zadziwia mnie pewien brak konsekwencji. Jako, że mam diesla to muszę - przed uruchomieniem rozrusznika - odczekać aż zakończy się proces wygrzania świec żarowych. Latem krócej, zimą dłużej - nawet kilka sekund. Tymczasem rozrusznik mogę "odpalić" bezzwłocznie! Przecież mogli to w prosty sposób powiązać i odwlec moment rozpoczęcia rozruchu do czasu zakończenia żarzenia. Czemu tego nie zrobili? Zagadka.

    EDIT 2020: Nie wiem, czy przy okazji jakiejś aktualizacji, czy tak było od początku (a ja jakoś słabo obserwowałem) ale rozrusznik uruchamia się jednak ze zwłoką. Tak że jest tak jak logika nakazuje.

    =============

    Czy we wcześniejszych rocznikach macie te funkcje?
    A może zauważyliście coś ciekawego?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja w MY17 miło zaskoczony jestem światłami. Mam pozostawione cały czas pokrętło do zmiany świateł na AUTO, i jak wychodze z R i zamykam pilotem to chwile światła świecą po czym same gasną. Teraz nigdy nie zapomnę włączyć świateł bo nich nie wyłączam tylko cały czas jest pokrętło na AUTO.
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Easy light assistant,nie jest to innowacja z 2017 gdyż mam to w MY2016 ale zgodzę się że opcja bardzo ułatwiająca życie kierowcy.
  • W MY17 w Bolero w czasie parkowania pokazane skręty kierownicą tkzw trasa w która auto będzie jechało, przydatne dla mojej zony, wie czy kierownica jest wyprostowana czy skręconą.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tak jest. EasyLA z CH/LH to opcja znana z oficjalnych źródeł czyli nie jest w temacie.
    To o czym wspomina PinkFloyd już nie i o takie informacje właśnie mnie się rozchodzi.
    :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

  • z dodatków pojawiła się też parasolka pod fotelem pasażera.
    WP_20161112_10_05_26_Raw.jpg
    3072 x 1728 - 1M
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja w MY17 w bolero nie mam pokazanych skrętów kierownicy tylko"radarowy czujnik " z kreskami . to pewnie jest dostępne jeszcze z jakąś inna opcją może z czujnikami z przodu bo ja mam tylko tył.
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Wg tego co na zdjęciu widać to czujników z przodu nie ma.

    Usunąłem ten wcześniejszy wpis o wycieraczkach, bo dotyczyło to tylko funkcji automatycznej wycieraczki (asystent deszczu). W trybie pracy normalnej jest "po staremu".

    EDIT: Porównajcie wersje oprogramowania radia. Pamiętam, że Pink ma 3xx. Ja mam 2xx. Może tobie Pucek też wstawili "stare" radio?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • na zdjeciu widac ze czujniki sa z przodu,  jest nawet guzik ich wylaczenia przy climatronicu,  przod sie aktywuje jak parkujwsz i tez skręca, ja mialem czujniki p i t w jakims pakiecie chyba zimowym
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Czujniki z przodu mam, jedziesz do przodu i kręcisz kierownica to kreski toru jazdy są z przodu. Nakręcę filmik i wrzucę.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ej, to dziwne. Jak jedziesz do tyłu to przednie czujniki ci nie działają? Bo u mnie działają zawsze wszystkie. I widzę je wszystkie na ekranie niezależnie od kierunku jazdy:
    Czujniki P+T.JPG
    2661 x 1603 - 2M
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dziwne, u mnie też cały czas jest przód-tył aktywne :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • A weź zaparkuj bokiem bardzo blisko przy jakiejś ścianie... Albo cofając "zajedź" przodem do przeszkody. Będziesz miał jednocześnie wskazania z przodu i z tyłu?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Też jest aktywne, tylko linie pojawiają się na 1 biegu na przodzie a tylne na wstecznym
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?