FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gwałtowny wzrost spalania paliwa
  • Otóż ktoś wie co jest grane zauważyłem, że przy spokojnej jeździe, że paliwo bardzo mocno schodzi.
    Znajomy w 1.2 Tsi ma to samo dziwne rzeczy, ale tankujemy na tej samej stacji benzynowej. 
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Jakie spalanie wg komputera od ostatniego tankowania? Jakie trasy pokonujesz?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czy to nie subiektywne wrażenia?
    A może tylko wskaźnik paliwa przy końcówce zbiornika schodzi szybko w dół - co ale jest normalne.
    A nie lepiej napisać coś więcej, zrobić prosty pomiar zużycia od tankowania do tankowania?
    A jeśli nawet masz "duże zużycie" - to co to oznacza? Mam nadzieję że to nie jakiś drobiazg typu niskie ciśnienie w oponach, przytarty hamulec, ... To już masz sprawdzone.
    Najprościej samemu trochę poobserwować samochód, a na forum podasz więcej opisu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pokazuje niby 6.7 ale ja tam w komputer nie bardzo wierze, to nie chodzi przy rezerwie tylko od pelnego, a większość to trasa głównie do 80-90 km/h i maly procent miasta na 30 km to może z 5 km to miasto.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Na krótkie odcinki, z kawałkiem miasta, to nie tak wiele Ci pali. Ale zamiast patrzeć na komp po krótkim przebiegu - zrób przeciętne spalanie na np. 500 km albo i na cały bak. Bardziej obiektywne są dane z obliczeń z dystrybutora i z dłuższego przebiegu. Jak masz taki przebieg - to sprawdź ile "wlałeś" paliwa na stacjach i przelicz do aktualnego przebiegu. Możesz być pozytywnie zaskoczony.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Taa tylko więcej jak 600 km na całym zbiorniki to ciężko jak by nie jeździł.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Taki urok benzyny, ja tam więcej po mieście i w 1.2 pokazuje srednie 8l, a w trasie pod 6l ale ja wolno nie jeżdżę. W trasie w granicach 90km/h to by bylo pewnie z 5l na 6 biegu.Diesel po mieście pokazywał mi 7.5l a w trasie 5.5l, to ile ty chcesz mieć w benzynie? 125KM z powietrza sie nie bierze. Benzyna od diesla więcej pali bo ma niższa sprawność, w dieslu większa czesc energii idzie w prace w benzynie w ciepło stad sie szybciej nagrzewa. TSI bezposreni wtrysk ( zuborzona mieszanka ) i oszczędność jest tylko wtedy jak operujesz lagodnie gazem, przy większym obciążeniu podaje paliwo jak MPI aby nie podnieść za bardzo temp. spalin co w benzynie jest niebezpieczne- zubożona mieszanka w benzynie to wysoka temp, w tsi jest tylko przy niewielkim obciążeniu silnika. Wg mnie spalanie 6.7l dla 125KM w automacie to norma. Miałem nowe Audi A2 1.4 16V 75KM, mimo masy auta 900kg, w mieście od nowości paliła 9l, w trasie 6l.Największe spalanie o dziwo nie było zima tylko latem hak klima chodziła, najbardziej ona obciążała mały silniczek. Mi na 4500km średnie pokazuje 7.6l, przy czym z 4500km tylko 1000km to trasa i to z prędkościami do 150km/h i nie panikuję- bo to benzyna. 1.0 tsi przy 140km/h na 6 biegu pali 10.2l. Wysilona benzyna pod obciążeniem dużo pali, po drugie auto najwięcej pali w czasie przyspieszania. Jedz tak 90km/h na najwyższym biegu na równej powierzchni tak przez z dłuższy czas równo trzymając pedał gazu, podaj jakie masz chwilowe spalanie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Najlepsze, że jeździłem Octavia z 1.4 150 KM i tam spalanie było naprawdę akceptowalne.
    Ale faktycznie trochę jeszcze poobserwuje.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?