FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Radio Bolero i smsy
  • Cześć.

    W dzień zakupu bawiąc się radiem bolero ucieszyłem się bardzo na opcję czytania i wysyłania smsów z poziomu radia po sparowaniu go z telefonem LG X Power.

    Dziś jadąc do pracy dostałem kilka smsów i o żadnym nie było informacji z poziomu auta. Auto widziało telefon.

    Ktoś może wie czemu tak się dzieje?

    Z góry wielkie dzięki.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Nie ma dźwięku przychodzenia smsów abyś w czasie jazdy ich nie czytał- niebezpieczne, pojawia sie obok wskaźnika zasięgu i baterii koperta.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No właśnie nic się nie pokazuje. Za pierwszym razem pojawiła się ikonka koperty i w menu telefonu pojawił się przycisk SMS. Teraz tego nie ma.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • U mnie normalnie wszystko działa i pokazuje, bez problemu odczytuje SMS i mogę pisać, może cos się dzieje z telefonem albo potrzebna aktualizacja radia
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Temat nie daje mi spokoju.
    Na anglojęzycznym forum odnośnie octavii znalazłem wzmiankę, że radio bolero nie współgra z GSM3 a tylko GSM2.
    Szkoda tylko, że obecny standard sieci to LTE i taki mam ustawiony.

    Koledzy którym to działa: jakie macie telefony? (system) Jak wejdziecie w telefonie w listę sparowanych urządzeń bluetooth, wybierzecie Wasze radio w skodzie (ikonka trybiku) to macie tam w profilach "Dostęp do wiadomości"? 
    Ja na początku miałem i już nie mam co by wskazywało, że to jednak coś z telefonem ale nie mogę wyśledzić co...
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Mam SONY Xperia Z3 z Androidem 6.0.1.  Pośród czterech opcji mam też opcję "Dostęp do wiadomości" i jest "zaptaszona". Wszystko działa jak należy.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • A może ma ktoś LG? 
    Sprawdzę jeszcze z innym telefonem, może uda mi się wygrzebać starego Windows Phone
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Mam Lumie 950 na Windowsie i super wszystko działa. Na stronie Skody jest z jakimi telefonami współgra system.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja wcześniej miałem Sony nie pamiętam oznaczenia, teraz mam Honora P8 a zona Huawei P7 lite i wszystko działa bez zarzutu.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Xperia Z2 na 6.0.1 i Samsung S7 Edge na 7.0 również, polecam:

    1. Usunąć urządzenie z powiązanych w samochodzie.
    2. Usunąć samochód z powiązanych w telefonie.
    3. Połączyć się ponownie i poczekać chwilę - na telefonie powinny pojawić się zapytania o zgody - z tego co pamiętam to 2 - o dostęp do kontaktów i do wiadomości.
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Tu jest co wspiera http://compatibilitylist.skoda-auto.com/ i jak klikniesz na model tel. zapisane jest jakie opcje wspiera, nie każda marka yel.wspiera smsy
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja miałem wcześniej problem z połączeniem ale z Huawei, po aktualizacji radia w ASO problem zniknął
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Tak jak poradził PrivateMajster rozłączyłem pary i na telefonie i w radiu. Po ponownym sparowaniu smsy były dostępne. Aż do momentu kolejnego odpalenia auta. Ponownie brak dostępu do smsów.
    Może to kwestia jakiegoś profilu bluetooth?
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?