FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Komputer pokładowy - upgrade
  • Witam,
    w mojej wersji autka komputer pokładowy nie pokazuje żadnych informacji oprócz aktualnego przebiegu, stanu paliwa, temperatury itp.

    Chciałbym, żeby jeszcze mi pokazywał aktualne spalanie - rozumiem, że wiąże się to z upgradem jakiegoś oprogramowania w komputerze pokładowym... orientuje się ktoś jak tego dokonać, gdzie i jaki jest mniej więcej koszt takiej operacji?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Wersja active- mam to samo cudo, nie wiem czy nie trzeba by całej centrali wymienić?
  • Panowie był gdzies juz taki temat, jak sie nie myle to w active nic nie zdzialacie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja mam wersje active i normalnie pokazuje mi chwilowe spalanie, srednie, dytstans ktory jeszcze moge przejechac itp...
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • To nie kwestia oprogramowania komputera pokładowego, tylko jego całkowity BRAK. W Active to była opcja kosztująca bodajże 200 zł.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Wiem, że istniała taka opcja - ale moje pytanie dotyczyło czy teraz post factum istnieje możliwość instalacji tego komputera pokładowego? robił to ktoś? gdzie? za ile?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Jutro postaram się po drodze zajechać do ASO i zapytać, czy jest możliwy i ile by kosztował taki upgr komputera pokładowego - podzielę się to wiedzą tutaj, bo być może ktoś również będzie szukał takiej informacji...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • ja mam active max 12/2014 jest ta opcja komputera pokładoego. Jaką macie manetkę od wycieraczek? bo ja mam z przełącznikiem na szczycie góra dół (od komputera) i przycisk od dołu.

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - ja mam zwykłą, tylko z tym pokrętłem do szybkości wycieraczek...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • no to chodzi jeszcze zmiana manetki

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ASO odpowiedziało, że w mojej Rapidce nie ma możliwości upgr komputera pokładowego... a więc nie ma tematu...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • wszystko się nawet kombi da się zrobić kwestia opłacalności. Dla przykładu chciałem xenony: koszt to lampy z żarnikami plus 800zł. Gra nie warta świeczki. To już hid lepiej wypada.

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - pewnie się da, ASO odpowiada ze swojego punktu widzenia... jeśli w danym modelu nie ma jakiegoś kabelka, albo czegoś - to się nie da... a dla jakiegoś ogarniętego elektryka/mechanika wszystko się da, kwestia dolutowania, przelutowania, itp. - tylko czy to warte kasy jaką trzeba w to włożyć... upgr komputera, żeby widzieć tylko spalanie... jakby było to tanie, to czemu nie?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Odkopie temat, posiadam Rapida z prod 2015.11 modelowo 2016 i ma taki licznik jak na zdjeciu w tym temacie. Wiem, że sie da z tym licznikiem segmentowym: http://rapidklub.pl/discussion/1693#Item_1  ale czy mój licznik nie jest troche inny ? Czy po dołożeniu manetki i zakodowaniu bede miał spalanie itp ?
    Czy to zadziała także na tym segmentowym wyświetlaczu ? Wydaje sie być troche inny
    zegary.jpg
    800 x 600 - 323K
    Rapid Spaceback | 1.4 TDI | MY16 | FLOTABIEDA | Candy White | 170 000 km | Toruń
  • a ja mam głupie pytanie... a co to jest w ogóle komputer pokładowy?
    to coś innego niż wskazania zużycia paliwa, czasu jazdy itp?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Komputer pokładowy to właśnie zużycie paliwa itp. Nic innego.
    @Edit
    Udalo mi się na tym liczniku zakodowac komputer pokładowy interfejsem OBDeleven mimo, że nie mam manetki z guzikami trip. Tylko nie mogę zmienić informacji, pokazuje ile przejdę km na paliwie w baku. Stagging również działa. Wie ktoś może czy można zmienić informacje bez manetki? Może jakoś w kodowanie czy coś. 
    Rapid Spaceback | 1.4 TDI | MY16 | FLOTABIEDA | Candy White | 170 000 km | Toruń
  • Dodaje informacje o moim liczniku i zdjęcie po odblokowaniu
    Screenshot_20190525-034144.jpg
    1080 x 2340 - 978K
    Screenshot_20190524-133832.jpg
    2250 x 1080 - 1005K
    Rapid Spaceback | 1.4 TDI | MY16 | FLOTABIEDA | Candy White | 170 000 km | Toruń
  • Ja mam wersję Active i wystarczyła wymiana manetek.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • Witam. Mi w MY16 też udało się uruchomić wskazanie zasięgu na paliwie. Dołożyłem manetki z przyciskami i w trakcie odkładania manetek okazało się że brakuje kabelków od manetek do bcma. Dołożyłem kabelki i dalej nie ma reakcji. Nie miałem ochoty rozbierać drugiej wtyczki od bcma, z której wg schematu idą dwa kabelki do licznika, bo założyłem, że skoro wyświetla info o zasięgu to komunikacja między bcm a licznikiem jest. Próbowałem następnie zakodować w bajcie 1 bit 3 vcdsem co prawda 11.2 i nic nie poszło. Wcześniej tym samym vcdsem uruchomiłem wskazanie zasięgu na liczniku i taniec igieł. Teraz zastanawiam się gdzie leży problem w braku tych dwóch kabelków od bcma do licznika, czy w innym kodowanie w MY16. Jakby ktoś z licznikiem segmentowym w MY16 miał uruchomiony komputer i mógłby podesłać długie kodowanie to byłbym wdzięczny.
  • Witam ponownie. Tak na szybko. Chyba znalazłem sposób na uruchomienie sterowania komputerem pokładowym. Na rosyjskim forum znalazłem instrukcję. I tak aby uruchomić wyświetlanie wskazań komputera na wyświetlaczu drug z rosyjskiego forum proponuje zmianę wartości długiego kodowania w 17 bloku w pierwszym bajcie z 20 na 24 (trzecia i czwarta cyfra). U mnie i u kolegi Puczka dokonaliśmy zmiany z 20 na 25 i wystarczyło aby uruchomić wskazania komputera. Ale to nie wszystko. Otóż z instrukcji rosyjskiego kolegi wynika, że trzeba jeszcze odblokować sterowanie wskazaniami komputera. W tym celu w 9 bloku (o ile znam rosyjski to nazwa bloku idzie jakoś tak: ustawienia zarządzania komputerem pokładowym)  w bajcie 20-tym należy wartość kodowania zmienić z 11 na 51 lub 53. Jak uda mi się pożyczyć vcdsa to spróbuję tych ustawień i dam znać.
  • Niestety vcds do którego miałem dostęp jest w wersji 11.2. i nie łączy się z blokiem 9. Po kilku próbach udało mi się zmienić kodowanie bloku 17 w pierwszym bajcie na 24 z 25. We wskazaniach nic się nie zmieniło. Dalej pokazuje zasięg w km jaki pozostał na paliwie. Muszę poszukać dostępu do nowszego vcdsa. Gość z rosyjskiego forum zalecał vcdsa w wersji 14 i wyżej. Może ktoś z Lublina i okolic mógłby mi użyczyć vcdsa w wersji 14 i wyżej.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?