FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Sprężyny obniżające lepiej założyć w ASO? bo jak założę poza ASO to już wgl lipa, a tak to powinni mi wpływ tych sprężyn na zawieszenie udowodnić bo te standardowe sprężyny to tragedia. 
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Zanim założysz nowe sprężyny czy to w ASO czy gdzie indziej przeczytaj  poniższy artykuł sporo można się dowiedzieć o takiej operacji.
    http://autokult.pl/2989,sprezyny-obnizajace-zawieszenie-fakty-i-mity

    W ASO odradzam bo stracisz gwarancje na amortyzatory jak coś im się stanie, chyba że zmienisz kompleksowo tz. amorki i sprężyny to wtedy taka cała operacja ma sens.
    Niestety koszt kompletu z Eibach-a to  2700 zł+ robocizna.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Ktoś ma założone juz dwa lata i ponoć nic się nie dzieje.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • No jak się już coś stanie to będzie za późno. Podesłałem ci linka żebyś wiedział na co się piszesz, a są w nim nie jakieś pierdoły z palca wyssane ale konkretne argumenty merytoryczne. Dodatkowo jak już wystąpią przedwczesne problemy z amortyzatorami to ASO na 100% odrzuci ci reklamacje podając powody które są opisane w artykule. Nieistotne wtedy będzie gdzie ci te sprężyny zakładali. Dlatego jeśli chcesz się bawić w obniżenie zawiasu proponuje to zrobić kompleksowo a i przydała by się też rozpórka.

    Faktem jest że sprężyny w rapidzie są za miękkie a i amorki nie grzeszą jakością u mnie dali Monroe ale kiedyś dawali do całej grupy VAG Sachs.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Ale po co obniżać skoro można mieć dobre prowadzenie przy zastosowaniu odpowiednich sprężyn np. standardowych Lesjofors. 
    W octavii 2 występował problem ( nie w każdym modelu ) z tylnymi sprężynami, które nie trzymały fabrycznego prześwitu. W swojej OII zmieniłem wszystkie 4 sprężyny na Lesjoforsy i problem z zawieszeniem się skończył a prowadzenie zdecydowanie poprawiło.
    Na forum Octavii spręzyny, które były polecane na wymianę to głownie Lesjofors i Monroe.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @Rick Tam strasznie przesadzają. Aż za bardzo.
    @yunior81 dziękuję!!!! Teraz w końcu wiem co włożyć na tył. Bo seria od początku to męka.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Do rapida nie ma lesjofors......... chyba że podejdą od czegoś innego.
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Tylna belka Rapida to nic innego jak belka z Octavii 1. Jeśli chodzi o montaż to od O1 podejdą ale kwestia sztywności.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Jeżeli ktos planuje wymiane sprężyn to tylko komplet !!!! Sam w OIIFL założyłem Lesjo na tył i byla to totalna porażka. Sztywny tył, miękki ( seryjny) przod - prowadzenie tragedia. Dopiero po dołożeniu Lesjo na orzod auto za zelo prowadzić sie jak nalezy. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • to na przód od czego dac?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • czy ktoś może się orientuje w takim razie jakie konkretnie sprężyny lesjofors (numery kat.) przychodzą na przód a jakie na tył? chodzi mi o zamiennik serii nie koniecznie obniżające.
    Skoda Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Elegance + Pakiet Dynamic | 90000 km | PZ | Stabo xm 3003e + Sirio MiniSnake |
  • Witam zalozylem niedawno sprezyny obnizajace 20 mm przod, 30 mm tyl.
    ale po wymianie przod jest jakies 10 mm nizej od tylu.
    Mechanik twierdzi ze sa dobrze zalozone.
    czy to wina tylnego zawieszenia, gdzie amortyzator jest zamocowany powyzej sprezyny?
    z przodu z tego co wiem amortyzator jest w srodku sprezyny. czy ktos ma jakis pomysl na rozwiazanie problemu?
  • O prześwicie głównie decyduje sprężyna. W sumie to sam w pierwszych 2 zdaniach odpowiedziałeś sobie na pytanie ;)

    @juras, nie wiem czy do Rapida jest zamiennik z Lesjofors, natomiast mozesz je dobrać z Octavii I. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • które z octavi?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Także czekam na sprężyny pro-kit eibacha i pytanie czy warto je akurat przed zima zamontowac? ;)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Najlepiej zadać sobie pytanie - czy chcesz mieć w zimie obniżony samochód? Jeżeli tak to możesz założyć, jeżeli jednak chcesz trochę bezpieczniej przejeździć zimę na wyższym zawieszeniu to poczekaj z założeniem do wiosny.
  • Najlepiej zadać sobie pytanie - czy chcesz mieć w zimie obniżony samochód? Jeżeli tak to możesz założyć, jeżeli jednak chcesz trochę bezpieczniej przejeździć zimę na wyższym zawieszeniu to poczekaj z założeniem do wiosny.
    a nad czym tu się zastanawiać za rok bedzie juz miał obnzone auto i tez bedzie musiał jezdzic w zimę!
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Macie foty przed i po ?:)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Jazda to niebo a ziemia, seryjne sprężyny powinni od razu wywalić do kosza, eibach jest idealnym rozwiazaniem. I ten prześwit na serii masakra.
    23433238_1540300919395893_190902015_o.jpg
    1776 x 1000 - 212K
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Właściwości jezdne super a i obniżenie do zaakceptowania jak widac ;)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Wybacz kolego Balon :)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?