FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Witam!Mam zamiar wybrać się z żoną i dziećmi do Austrii w sierpniu na tygodniowy pobyt w okolicach Salzburga.Czy ma ktoś może sprawdzone miejscówki,hotel?Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
  • Witam, tak się składa, że również wybieram się z rodziną na początku sierpnia do Austrii w okolice Salzburga. Jedziemy do Sankt Michael im Lungau - znalezione na interhome.pl.
    Jedziemy tam pierwszy raz, ale z fotek i opini wygląda ok.
    RAPID SB I 1.2 TSI I 110 KM I MY17 I STYLE I WHITE CANDY I GDYNIA
  • Może dołączę się do tematu.
    Kto był swoim Rapidem na zagranicznych wyjazdach i gdzie, jak daleko. Pochwalcie  się swoimi podróżami, doświadczeniami i wrażeniami. Sam planuje podróż na przyszły rok do Chorwacji. Może w końcu mi się uda taka ciekawa wycieczka.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • @BIM może miniemy się w jakiejś serpentynie:).Coś tam moja upatrzyła na bookingu blisko Salzburga,wieczorem będę wiedział,czasu jeszcze trochę zostało do szperania.Dla nas to też będzie debiutancki wyjazd do Austrii.
  • Witajcie
    Ja w zeszłym roku byłem w Rumunii. Zrobiłem 4211 km.
    Zaliczyłem trasę trasfogaraską- super serpentynki ... :)
    2 lata temu Chorwacja - latem, oraz Włochy - zimą.
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • Ja rok temu zrobiłem trasę do Bułgarii, przez Słowację,Węgry, Rumunię (Transalpina) i powrót.
    W sumie 3000 km bez żadnego problemu. Transalpina (kręta droga przejechana z prędkością 20-40 km/h) zrobiona bez problemu. Rapid dawał radę, chociaż miejscami brakowało mocy (klimatyzacja swoje robi). Diesel w górach lepiej się sprawuje.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • W tym roku Wlochy - Sanremo z tesciami ich nowym Rapidem odebranym pod koniec marca, z noclegiem po drodze w Salzburgu,
    - 4 osoby,
    - 4 tys km, (masa serpentyn, 2 przelecze - Stelvio i Jaufenpass
    - 6 l / 100 km - dokladne srednie spalanie liczone z zatankowanych litrow
    Auto bez zarzutu, na 2 biegu troche przymalolo na serpentynach od dolnych obrotow zanim wlaczyla sie turbina ale to zrozumiale.
    Polecam Ligurie i Gorna Addyge ;)
    Fabia Combi, 1.2 TSI 90 KM, MY17, Ambition, White, 1000 km, Krk
  • @BIM poszła rezerwacja na 4dni do Flitzmoos niedaleko Salzburga od 7sierpnia;)
  • @Posejdon to nawet się na żadnej serpentynie się nie miniemy, 05/8 wracamy do domku zachaczając o znajomych w Brnie
    RAPID SB I 1.2 TSI I 110 KM I MY17 I STYLE I WHITE CANDY I GDYNIA
  • @BIM No to lipa,ja kończę 3dniami w Wiedniu,to przynajmniej pochwalisz się co warto zobaczyć przed moim wyjazdem;)
  • @Posejdon faktycznie lipa, byłby mały spot w całkiem interesującej scenerii ;) od znajomych słyszałem, że warto zobaczyć Hallsttat. Osobiście polecam Klagenfurt oraz Villach o Wiedniu nie wspominając, mam zamiar pokazać Wiedeń rodzinie w drodze powrotnej
    RAPID SB I 1.2 TSI I 110 KM I MY17 I STYLE I WHITE CANDY I GDYNIA
  • Mam w planie Hallatat i lodowiec Dachstain wjazd kolejką,jaskinia lodowa i zamek w Werfen no i jeden dzień w Salzburgu.Jak nam się spodoba to za rok na Tyrol także z tym spotem co się odwlecze to nie uciecze;)
  • Posejdon i BIM. To nie forum o samej turystyce, a o Rapidzie w dalekich podróżach. Ale jak już będziecie w trasie to nie zapomnijcie pstryknąć kilka fotek Rapida na tle Alp, lodowca, serpentyn itp. Ja będąc na rumuńskiej Transalpinie niestety zapomniałem zrobić zdjęć Rapidce.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew, uważam że jako użytkownicy R w dziale Turystyka powinnismy mieć możliwość dyskusji oraz dzielenia się informacjami związanymi z podróżami szczególnie że mamy okres wakacyjny. Oczywiście jak najbardziej jestem za aby dokumentować fotograficznie wszystkie niesamowite miejsca w które dojechaliśmy naszymi R ;)
    RAPID SB I 1.2 TSI I 110 KM I MY17 I STYLE I WHITE CANDY I GDYNIA
  • Jasne że tak @BIM ,nie widzę nic złego w udzielaniu sobie rad bądź wskazówek dotyczących nie tylko samego auta.
  • Witam wszystkich i odgrzewam wątek.
    Przesyłam pozdrowienia wakacyjne znad jeziora Szkoderskiego w Czarnogórze, gdzieś niedaleko granicy z Albanią;)
    20170823_132804.jpg
    2890 x 2168 - 1M
    20170823_115500.jpg
    2224 x 1670 - 2M
  • Panowie i Panie-mam nadzieję,że Panie u nas też są:)czy ktoś ma sprawdzoną miejscówkę w pobliżu Rzymu.Chciałem z dziećmi zwiedzić Rzym i szukam wypoczynku w pobliżu maksymalnie do 100km. Może ktoś z  was poleci jakiś hotel.Pozdrawiam!
  • @amiskiew - wspomniałeś o podróży do Zadaru.
    Od kilku lat na Słowenii budowali ostatni odcinek autostrady od wysokości miasta Ptuj do południowej granicy z Chorwacją. Jeżeli tam jechałeś, to w jakim stanie jest budowa tego odcinka? A może jest już skończony?
    Dawniej można było do Chorwacji przejechać drogami Słowenii bez korzystania z autostrad. Trochę zaporowa była cena jednej opłaty - 15 Eu. Nawet jadąc na pełny tydzień, potrzeba było zakupić drugą, kolejną winietę, albo (co na jedno wychodziło) - miesięczna opłata za 30 Eu.
    Teraz, jeżeli ten odcinek jest skończony, to nie ma możliwości szybkiego przejazdu przez Słowenię bez korzystania z autostrady.
    Swego czasu, jadąc do Rijeki, można było pominąć autostradę w Chorwacji, koło Zagrzebia, tylko przeskoczyć Słowenię autostradą przez Lublanę, i pokonać bardzo krótki, płatny odcinek chorwackiej autostrady, zaraz za granicą, za ok 8 -10 kun.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen -  Słowenię pokonywałem nocą, ale od granicy Chorwackiej do Austriackiej jechałem ok35 minut (60 km ), więc droga ładna. Winieta 15Euro na 7 dni. Ja wjechałem w niedzielę rano, wyjechałem w sobotę wieczorem, więc zmieściłem się w tej kwocie.
    Cena winiety wysoka, ale jest na całą Słowenię i na 7 dni, więc z Chorwacji można skoczyć np.do Wenecji :).Polska A4 Kraków - Katowice 20 zł/46 km i dodatkowo 3 remonty. Rozbój w biały dzień.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ogólnie, autostrady na Słowenii są dobre, dobrze oznaczone.
    Z tego co napisałeś, odcinek od Ptuja do granicy z Chorwacją jest oddany do użytku. Tam w sezonie były niesamowite korki, w dodatku w asyście maszyn budowlanych, kurzu i hałasu.
    Nam, podróżującym przez Słowenię niemal tranzytem, dokończona autostrada jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jest pomocna (szybka), jednak ma swoją cenę.
    Tak dla informacji - na granicy CZ/A w kiosku (po stronie austriackiej) można zakupić winietki na autostrady po Austrii jak i równocześnie na Słowenię. Ceny w EU bez narzutu,  a można przy jednym zakupie nakleić od razu dwie winietki na dwa kraje.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen faktycznie winiety Słoweńską bezpieczniej kupić już w Austrii. Ja w Czechach kupiłem Czeską i Austriacką, a w Austrii Słoweńską. Dla posiadaczy samochodów z LPG: w Austrii przy autostradzie nie ma stacji z gazem. Podobno Austria wycofuje się z LPG. Najdroższe paliwo 95 było w Chorwacji ok 6.6 zł. Słowenia ok 5.4.
    Chorwacja ma dobre drogi i wielkie problemy z płatnościami kartą. Na bramkach i w sklepach nie działają paypassy. W restauracjach w Zadarze płatność gotówką to standard. W sklepach przyjmują karty ale trzeba wybrać odpowiedni terminal Mastercarda lub Visa. Niby kraj rozwinięty ale troche pogubił się w technice bankowej. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?