FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Schemat kości elektrycznej do podłączenia drzwi przednich
  • Witam,
    Przejrzałem forum i nigdzie nie znalazłem schematu kości elektrycznej do podłączenia drzwi przednich.
    Zmieniłem lusterka w nowe z kierunkowskazami i pozostało podłączyć tylko zasilanie tego kierunku.
    Czy ktoś może mi pomóc jak znaleźć zasilania kierunku w kostce w drzwiach L i P strona.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    NAL
    Rapid LB 1.6TDI 90 KM MY15
  • Trudno jest podać schemat o którym piszesz, z racji tej, że R ma wiele odmian. Wymagało by to obszernej bazy literatury (papierowej czy elektronicznej). Prościej jest dla konkretnego modelu (wg VIN) poszukać na stronie Skody schematu, którego szukasz.
    Wygląda na to, że nie masz poprowadzonej instalacji do kierunkowskazu w lusterku. Skoda najczęściej nie daje okablowania i pinów do instalacji, która nie wymaga tych elementów. Pozostaje więc (metodą prób) podłączyć się do istniejącej instalacji bocznego kierunkowskazu i dołożenie dwóch dodatkowych przewodów. Tu zaczynają się schodki - bo o ile doprowadzenie 2 przewodów do gniazdka przy drzwiach, przełożenie ich do wtyczki da się zrobić, to należy jeszcze sprawdzić, czy w gniazdkach w drzwiach masz wolne miejsce na piny. Dalej cała istniejąca wiązka przewodów w drzwiach jest w osłonie. Tu należało by dobrze poprowadzić, zamocować i zaizolować przewody, ale ponownie należało by się wstrzelić do wiązki przewodów prowadzących już do lusterka.
    Wydaje się to proste, ale zachodu, montażu i demontażu będzie trochę. Czy w tej sytuacji warto dla zmiany usytuowania bocznego kierunkowskazu tyle wysiłku? A co z istniejącymi kierunkowskazami? Zostawisz je martwe czy nadal będą pracowały? Pewnie nie będziesz wymieniał błotników w wersji bez kierunkowskazów?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?