FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ozonowanie klimatyzacji
  • Witajcie, jak w temacie chciałem wykonac ozonowanie klimy i pytanie do was jesli ktos robil ostatnio ile to u was kosztowalo i czy warto to wykonac? Dodam ze u mnie nic nie smierdzi w aucie poki co
  • Ozonowanie nie czyści parownika tylko pozbywa sie na jakiś czas bakterii które rosną na osadzie który jest na parowniku. Tylko mechaniczne usuwanie metoda Tunap pozbywasz sie osadu na którym rosną bakterie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Odświeżę temat. Chodzi mi o czyszczenie klimatyzacji metodą tunap. Można powiedzieć że jest to czyszczenie mechaniczne parownika. W związku z tym mam pytanie.  Serwis nie wymontowuje parownika tylko leje po nim jak on jest w aucie. Więc gdzie ten płyn później spływa . Do środka auta czy może jest tam jakiś odpływ na zewnątrz ? Bo jeśli jest odpływ na zewnątrz to sam posikam  środkiem grzybobojczym i pojadę na myjnie bezdotykową i spłuczę. Więc podsumowując- gdzie ta woda spływa?
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • @jajaceek jest to preparat bakteriobójczy i drożdżakobójczy - NIE PIANKA, która potem zalega.  Preparatem spryskiwany jest parownik i kanały powietrza a następnie on wysycha - odparowuje a to co cieknie spływa obudową parownika na zewnątrz nadwozia kanałem odpływowym klimatyzacji.
    Przy działającej klimie pojawia się woda w obrębie parownika w związku z róznicą temperatur i odprowadzana jest na zewnątrz specjalnym kanałem.

    Pod maską na ścianie grodziowej w metalowej osłonie termicznej jest nacięcie pod którym znajduje się korek z otworem którym wypływa woda i resztki tego preparatu.
    Korek może być niewidoczny gdyż będzie schowany za osłoną.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?