FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podłączenie!
  • W związku z koniecznością montażu systemu GPS (do śledzenia pojazdu) muszę znaleźć do podłączenia:
    1. MASA
    2. + stały
    3. + po stacyjce

    Najłatwiej było by się podpiąć pod radio ale wyciągnięcie Amundsena + chyba będzie trudne więc powinienem znaleźć inne miejsce. Ma ktoś jakiś pomysł?
    Jest jeszcze pomysł na wprowadzenie zasilania stałego z aku z myślą o CB i tym urządzeniu, a + po stacyjce wyciągnąć np. z zapalniczki o ile jest zasilana po stacyjce.
  • Zapalniczka jest stale zasilana
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • W przyszłym tygodniu będę mierzył się z problemem na żywo. Chyb że serwis się podejmie problemu za rozsądne pieniądze!
  • Zasilanie (+) na stałe jest np. od zapalniczki (między przednimi fotelami).
    Ale prościej oba potrzebne Tobie rodzaje zasilania znajdziesz w skrzynce bezpieczników (na dole, przed lewym kolanem kierowcy).
    Może jeszcze podasz - gdzie potrzebujesz umieścić swój GPS (bagażnik, kabina, komora silnika) - wtedy będzie prościej podać Ci dalsze namiary.
    Z masą nie powinieneś mieć kłopotów - jest sporo miejsc na założenie oczka pod śrubę albo wystająca śruba - wystarczy wtedy oczko + nakrętka.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Puszka z GPSem ma wymiar około 12x7x2cm z niej odchodzą dwie anteny na kablu dł. około 2-3m. Przewód od zasilania ma około 50cm, ale można przedłużyć. Lokalizacja dowolna. Byle było schowane, z możliwością przyczepienia - przyklejenia więc nie ważne gdzie :) - dobierze się :)
    Wygląda to mniej więcej tak:
    image
    Czyli puszka + antena GPS + antena GSM i kawałek wiązki z 3 podłączeniowymi przewodami.

  • nie dokupiłem zapalniczki czy ktoś wie jak podłączyć?
  • Zapalniczkę?
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Pewnie chodzi o dodatkowe gniazdo zapalniczki ...
    Bo jedno, fabryczne masz między fotelami.
    Nie podałeś - gdzie chcesz je założyć.
    Dalsza opcja - zasilanie na stałe - czy poprzez stacyjkę?
    Napisz coś więcej.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • chodzi o między fotelami myślałem ze jest fabrycznie zainstalowana chciałem podłączyć nawigacje a tu zonk.z góry dzięki.
  • @seeb
    Trochę trudno zrozumieć co masz na myśli;) Nie masz gniazda zapalniczki? Wydaje mi się, że to jest w standardzie. Czy nie masz samej zapalniczki?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • chętnie zainstalowałbym sobie kamerę cofania  (specjalnie brałem wersję bez czujników cofania) Do Octawi robią takie kamerki montowane zamiast lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej z wyświetlaczem montowanym na lusterku wstecznym (wyświetlacz ma dodatkowo kamerkę przednią) - może ktoś już mierzył się z tym tematem i może coś polecić ?
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • @ seeb
    Gniazdo zapalniczki jest w standardzie, a jak nie brałeś pakietu dla palących, to może założoną masz zaślepkę, a jak nie masz gniazda to reklamuj w ASO
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • rzeczywiście była zaślepka.dzieki.

  • A propos zapalniczki - już trzy razy musiałem wymienić bezpiecznik od zapalniczki, co ciekawe - spalił się na postoju, gdy z gniazdka była wyciągnięta wtyczka....
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • To dziwne, a pod ten bezpiecznik masz podłączone resztę gniazd?

    Ja zakupiłem gniazda do montażu w bagażniku, i gdzieś jeszcze ale nie wiem gdzie. Gorsze, że Skoda w przypadku ingerencji w instalację elektryczną w przypadku awarii może zrobić wyłączenie gwarancji na elektrykę :/ - dlatego będę ciągnął nowe wiązki podłączone bezpośrednio do AKU bo nie ingeruje to oryginalną instalację.

    A teraz gniazda jakie kupiłem :) Sklep ANALOGIS w Poznaniu na ul. Łąkowej

    Firma PROFITEC model ZB930 (wymiary płytki montażowej 60x43mm głębokość z konektorami 54mm)


    Przód w wersji z klapką, może być montowany tylko na otwór przez nakrętkę

    '
    Tył z podłączeniem na konektory i widoczna nakrętka

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?