FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Niepokojące dźwięki pod obciążeniem na wysokim biegu
  • Czy ktoś zaobserwował u siebie niepokojące dźwięki pod obciążeniem silnika na wysokim biegu (6,7?)
    Najprościej można to zaobserwować w ten sposób:
    jazda na tempomacie 70km/h. Jeśli droga jest płaska to wszystko jest ok. Jeśli droga się wznosi, następuje zwiększenie obciążenia silnika/skrzyni i słychać dźwięk podobny do urwanej, drgającej obudowy wydechu. Gdy obciążenie zmaleje dźwięk zanika. Można go też usłyszeć podczas przyspieszania np z 50km/h na szóstym biegu. Dźwięk zanika gdzieś w okolicach 1800-2000obr/min. Oczywiście urwanie, poluzowanie elementów pod maską i pod podłogą wykluczyłem.
    Może jest ktoś z Łodzi, kto posiada Rapida albo Fabię 1.4TSI DSG i mógłby poświęcić chwilę na sprawdzenie teog objawu?
    Samochód mam na gwarancji więc jak najbardziej udam się do serwisu.
    Rapid SB 1.4 125KM | MY17 | Style Emotion | Szary Quartz | Łódź/Katowice
  • Witam kolegę roykssop! Wydaje mi się,  że w moim Rapidzie mam dokładnie to samo. Dziwne brzęczenie dochodzące od strony silnika przy obciążeniu i delikatnym przyspieszaniu na 6 i 7 biegu. Zauważyłem też, że z tym dźwiękiem połączone jest skakanie wskazówki obrotów. Wskazówka nie idzie równomiernie wraz z przyspieszaniem tylko gdy słychać ten dziwny dźwięk to ona wtedy skacze po 1 lub 2 mm do przodu. Można też wyczuć delikatne szarpanie. Czy już rozwiązałeś swój problem? Byłeś z tym w serwisie?
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • Po wojażach z serwisem w końcu wymienili sprzęgło na gwarancji i na chwilę obecną problem ustąpił. Przejechane około 150km i jest ok. Pozdrawiam
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • O, fajnie! Zgłoszę to w przyszłym tygodniu.

    Rapid SB 1.4 125KM | MY17 | Style Emotion | Szary Quartz | Łódź/Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?