FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Niepokojące dźwięki pod obciążeniem na wysokim biegu
  • Czy ktoś zaobserwował u siebie niepokojące dźwięki pod obciążeniem silnika na wysokim biegu (6,7?)
    Najprościej można to zaobserwować w ten sposób:
    jazda na tempomacie 70km/h. Jeśli droga jest płaska to wszystko jest ok. Jeśli droga się wznosi, następuje zwiększenie obciążenia silnika/skrzyni i słychać dźwięk podobny do urwanej, drgającej obudowy wydechu. Gdy obciążenie zmaleje dźwięk zanika. Można go też usłyszeć podczas przyspieszania np z 50km/h na szóstym biegu. Dźwięk zanika gdzieś w okolicach 1800-2000obr/min. Oczywiście urwanie, poluzowanie elementów pod maską i pod podłogą wykluczyłem.
    Może jest ktoś z Łodzi, kto posiada Rapida albo Fabię 1.4TSI DSG i mógłby poświęcić chwilę na sprawdzenie teog objawu?
    Samochód mam na gwarancji więc jak najbardziej udam się do serwisu.
    Rapid SB 1.4 125KM | MY17 | Style Emotion | Szary Quartz | Łódź/Katowice
  • Witam kolegę roykssop! Wydaje mi się,  że w moim Rapidzie mam dokładnie to samo. Dziwne brzęczenie dochodzące od strony silnika przy obciążeniu i delikatnym przyspieszaniu na 6 i 7 biegu. Zauważyłem też, że z tym dźwiękiem połączone jest skakanie wskazówki obrotów. Wskazówka nie idzie równomiernie wraz z przyspieszaniem tylko gdy słychać ten dziwny dźwięk to ona wtedy skacze po 1 lub 2 mm do przodu. Można też wyczuć delikatne szarpanie. Czy już rozwiązałeś swój problem? Byłeś z tym w serwisie?
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • Po wojażach z serwisem w końcu wymienili sprzęgło na gwarancji i na chwilę obecną problem ustąpił. Przejechane około 150km i jest ok. Pozdrawiam
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • O, fajnie! Zgłoszę to w przyszłym tygodniu.

Rapid SB 1.4 125KM | MY17 | Style Emotion | Szary Quartz | Łódź/Katowice

PONIŻEJ RÓŻNE OFERTY SPONSOROWANE KTÓRE WSPOMAGAJĄ RAPIDKLUB.PL
są to linki afiliacyjne lub reklamy (mamy nadzieję że Wam przydatne, dziękujemy za wsparcie)

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?