FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid LB Style Racing Blue 1,4 TSi MY18 by Oleś
  • Siema!
    W końcu przedstawiam Wam mojego Rapida.
    Dla osób które nie czytały innych wątków, krótka historia przejść z dealerem:
    Rapid zamówiony w styczniu, w marcu okazuje się, że przysłali zły kolor. Ponowne zamówienie auta i bardzo długi czas oczekiwania. Auto odebrałem w sierpniu, ale znowu zapomnieli kilku rzeczy:
    - brak pakietu dynamic
    - brak oświetlenia LED w środku
    - brak gniazd USB z tyłu.
    - brak DAB
    Dogaduję z dealerem co otrzymam za niekompletne zamówienie i odbieram auto.
    Po odbiorze położony wosk i przyciemnione szyby.
    Wyposażenie:
    - Pakiet Comfort
    - Easy Light Assist
    - bi-xenon
    - hak holowniczy
    - składany podłokietnik z tyłu
    - kamera cofania ze spryskiwaczem
    - Smart Link
    - nakładki na pedały z pakietu dynamic
    Z auta jestem bardzo zadowolony, ale uważam, że względem przedlifta ma kilka mankamentów:
    - biedniejsze radio - nie wyświetla zdjęć kontaktów
    - ikony stacji radiowych trzeba wgrać manualnie
    - ze względu na LEDy do jazdy dziennej przeciwmgłowe są zwykłymi halogenami
    - wciąż nie poprawiono działania skrzyni. Działa beznadziejnie przy dojeżdżaniu niskimi prędkościami do skrzyżowania i dodawaniu gazu (toczymy się na 2 biegu ok 10km/h, chcemy ruszyć - nic się nie dzieje, dodajemy gazu i po chwili wylatujemy jak z procy. Na trybie S działa to lepiej i płynniej.
    Wykonane mody:
    MFA: stoper, ilość litrów do zatankowania, 
    - otwieranie szyby kierowcy z pilota
    - MirrrorLink odblokowany do 190 km/h - niestety nie mam jak sprawdzić bo działa chu..., źle działa, w ogóle nie działa można powiedzieć
    - wyłączony na stałe SS.
    - oświetlenie wewnątrz wymienione na LED - Skoda ma mi także zamontować oświetlenie nóg, kieszenie bocznych i schowka pod radiem
    - na lato wjadą felgi 17" Savio, na zimę zostają standardowe 16".
    Bardzo mocno się zastanawiam nad chipem, bo te 125KM trąci malizną. Czy warto na czas gwarancji bawić się w Powerboxa? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?
    1..jpg
    1876 x 1974 - 686K
    2..jpg
    3984 x 1687 - 2M
    3..jpg
    3217 x 1898 - 2M
    4..jpg
    2321 x 2207 - 1M
    5..jpg
    3235 x 2078 - 1M
    6..jpg
    3445 x 1993 - 1M
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Jesli chodzi o podniesienie mocy to ja, ze swojej skromnej strony, polecam zrobic porządny program. Nie box, nie gotowiec tylko porządny „czip”. Jesli bedziesz chciał mocniej podnieść moc silnika to nie obejdzie sie bez „ruszenia skrzyni”. 

    A tak samochod całkiem fajnie doposażony, gratulacje!!!
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Siema Oleś! Nie dość, że jesteś z Gdańska, jeździsz Rapidem w fajnej konfiguracji to jeszcze upalasz w sporcie? Wszystko tak samo jak u mnie ;) A tego Maluszka z lawety kojarzę.
    Też oczywiście brałem auto w Plichcie, ale na szczęście nie spotkał mnie taki cyrk jak u Ciebie...
    Swojego Rapida odbierałem 3 tygodnie temu i do tej pory zgłębiłem nieco temat chipa/boxa do 1.4TSI. Nasz V-tech sam odradza boxa, bo podobno wywala błędy. Natomiast w Tune-up podobno ma być niebawem rozwiązanie na chipa bez ryzyka wykrycia ze strony ASO. Obydwaj tunerzy mogą zrobić program na 140-150KM i 250nm. Takie obciążenie wytrzymuje maksymalnie skrzynia DSG.
    Pozdrawiam i dozo na drogach w Gdańsku! :)
    Rapid LB Monte Carlo | 1.4 TSI 125KM DSG | MY2018 | Czerwień Corrida | 6000 km | Gdańsk
  • Gdańsk rośnie w siłę ;-) Fajna konfiguracja :-)
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Ja mam boxa ale strojonego na hamowni i jestem zadowolony. Oczywiscie 2 kanałowy z vtechu a nie jakies g.... z allegro, do konca gwarancji bede na tym jezdzic, a pozniej auto pojdzie na sprzedarz i kupie cos mocniejszego. Programem jak nie zalezy Ci na gwarancji mozesz go podciagnac na 160 koni
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • yunior81 - na czym polega ruszenie skrzyni?
    JacekK - coś tam jeżdżę, chociaż ze względu na brak ruchu w okolicy rozważam pozbycie się tej drogiej zabawki ;), Ty czym śmigasz? Byłeś na Żarnowcu?
    Bigi - ile Ci wypluło KM/nM? Powerboxa wpinasz i wypinasz kiedy chcesz? Gdzie robiłeś, ile płaciłeś i czy polecasz?
    Moje podejście do gwarancji jest takie, że raczej i tak nic nie naprawią.
    Po 1500km pojechałem do serwisu zgłosić, że mam ciulową zbieżność, lekko przekoszona kierownica przy jeździe na wprost. Ale mi powiedzieli, że odchyłka jest za mała żeby mogli mi to zrobić. Boje się jedynie, że silnik pójdzie w diabły i będę miał kłopot.
    Słyszałem też o przeróbce turbiny + program. Można wyciągnąć 200KM, moment zostawić oczywiście na 250, żeby nie zabić skrzyni. To też mocno kusi :)
    Dzięki za pozytywne opinie o aucie :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Oles, JacekK: któryś z Was miałby w weekend chwilkę żeby się ze mną spotkać? Mam problem opisany w wątku o silniku 1.4TSI i chciałbym porównać zachowanie Waszych aut.
    Rapid SB 1.4 125KM | MY17 | Style Emotion | Szary Quartz | Łódź/Katowice
  • @oles - powiedzmy, że jeżdżę trochę wyżej. Ostatnio GSMP w Sopocie w Seicento Proto albo Rajdy Okręgowe ;)
    Jeżeli chodzi o boxa i o tym co pisze Bigi - poczytaj wątek 'Czip tuning 1.2 tsi', ostatnio chłopaki sporo piszą na ten temat. Ale w tym problem, że właśnie dotyczy on 1.2, a nie 1.4. Pytałem osobiście V-Tech o boxa do 1.4TSI i sam producent go odradza, więc ciężko tu o jakiś sensowny komentarz.
    @roykssop - jestem w weekend w Gdańsku, chcesz tu jechać aż z Łodzi? Natomiast jeżeli chodzi o te niepokojące odgłosy, o których piszesz raczej nic specjalnego u mnie nie usłyszysz. Nie mam takiego objawu. Zresztą moje auto dopiero kończy się "układać", bo licznik jeszcze przed 1000km...
    Rapid LB Monte Carlo | 1.4 TSI 125KM DSG | MY2018 | Czerwień Corrida | 6000 km | Gdańsk
  • @JaceKK, skoro przejechałeś dopiero ok 1000 kilometrów to bardziej to wygląda na poczatek układania silnika a nie na koniec ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dobra, mogłem użyć słowa "docierać" według zaleceń w instrukcji :)
    Rapid LB Monte Carlo | 1.4 TSI 125KM DSG | MY2018 | Czerwień Corrida | 6000 km | Gdańsk
  • @JacekK - będę w weekend w Gdańsku (Hala Olivia). 
    Jeśli to nie problem dla Ciebie chętnie bym się mimo wszystko spotkał.
    Rapid SB 1.4 125KM | MY17 | Style Emotion | Szary Quartz | Łódź/Katowice
  • Pisz na priv
    Rapid LB Monte Carlo | 1.4 TSI 125KM DSG | MY2018 | Czerwień Corrida | 6000 km | Gdańsk
  • @oles Maszynka wygląda rewelacyjnie na tym felunku-jaka nazwa felg?A lampy z tyłu są przyciemnione czy mi się wydaje?
  • @roykssop  - ja cały weekend krąże po 3city, napisz na priv, może uda się zgadać.
    @posejdon - dzięki :) Felga to VIGO 16" w kolorze czarnym z pakietu Comfort. Dzisiaj dziewczyna zgłosiła mi, że chyba zarysowała felgę o krawężnik :/ jutro sprawdzę jak to wygląda. Na lato wjedzie Savio 17" http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/alloy-wheel-savio-7-0j-x-17--et-46-5ja071497b-fl8x
    @JacekK - to bez porównania inna klasa i inne prędkości :)

    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Auto super, nowe lampy odmłodziły rapida o 5 lat. Ja mam prośbę do kolegi oles, byś przed montażem lampek (nogi, schowki itp) przez salon zrobił zapis wszystkich adaptacji. Chciałbym sprawdzić czy trzeba coś zakodować czy to tylko kwestia podłączenia instalacji.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Na nowych felgach Savio 17" :)
    Komfort jazdy o dziwo całkiem fajny, coraz poważniej myslę nad obniżeniem, albo nad pneumatyką. Ktoś z forum się w to bawił?
    WhatsApp Image 2018-04-10 at 08.57.37.jpeg
    1599 x 1200 - 333K
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Bardzo ładnie się prezentuje, pozdrawiam 
    RAPID SB I 1.2 TSI I 110 KM I MY17 I STYLE I WHITE CANDY I GDYNIA
  • Ja mam obniżoną i póki co jest o niebo lepiej :) jak założę jutro letnie to wtedy będzie git
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Obniżaj :) Zobacz u mnie jak jest na eibachu :) Można niżej gwint albo airride:) Do Air ride i tak potrzebujesz dobry gwint:) z kw 4200
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • No u Ciebie to już sensownie wygląda :)
    Masz jakiś sprawdzonych/polecanych ludzi od AirRide? Bardzo mocno mnie to przekonuje, bo czasami jeżdżę słabymi drogami i przydałoby się podnieść auto :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • DSG ogólnie fajna sprawa ale tak jak piszesz czasem potrafi mieć swoje ,,widzi mi się".
    A trochę więcej mocy nie zaszkodzi by wpadło ;)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?