FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Niskie obroty na jałowym biegu / gasnący silnik
  • Witam

    Czy u Was na 1.2 TSI 105 KM też podczas stania na jałowym biegu obroty spadają do niewiele powyżej 3 podziałki (czyli jak na moją arytmetykę nieco ponad 600 obr/min)? Po wrzuceniu na "luz" na światłach obrotomierz przez chwilę wskazuje około 800 rpm (4 podziałka), by po chwili opaść do niewiele powyżej 3 kreski. Na pewno jest to grubo poniżej 700 rpm, które powinno być w połowie między 3 a 4 podziałką. Nie pamiętam jak było od nowości, bo jak wszystko działa to tym człowiek nie zaprząta głowy.

    Nie przejmowałbym się gdyby nie to, że rzęch średnio raz na tydzień gaśnie na mieście podczas stania na światłach, ruszania ze świateł lub powolnej jazdy w korku. ASO oczywiście nie widzi problemu, bo nie ma błędów w komputerze a diagnosta rzekomo nic nie znalazł podczas przeglądu (!?). Auto ma 2.5 roku (wciąż na rozszerzonej gwarancji), ledwo 32k km przejechane. Historia od początku grudnia powtórzyła się kilka razy. Auto zwykle odpala po zgaszeniu silnika, jednak 2 dni temu miałem już podbramkową sytuację - na dużym skrzyżowaniu rozkraczyło się kompletnie. Zepchałem złom na chodnik, kilka prób, silnik odpala na sekundę ale zaraz gaśnie. Dzwoniłem do ASO, polecili na assistance Skody zadzwonić. Jeszcze przed telefonem spróbowałem ostatni raz i w końcu odpalił. W sumie lepiej gdyby się rozkraczył na amen, bo w końcu ASO by się tym zajęło na poważnie ale widać jeszcze nie tym razem.

    Ktoś miał może podobny objaw i jeśli tak co było przyczyną? Jak wyegzekwować od ASO usunięcie tak ulotnej usterki?
  • Czyszczenie przepustnicy i adaptacja vcdsem 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzięki, będę robił kolejne podejście do ASO, już z konkretną usterką a nie w ramach rocznego przeglądu (z którego terminem akurat się zbiegło rozpoczęcie problemu).

    @PinkFloyd, a czy te moje obroty na jałowym dla 1.2 TSI 105 KM rzędu max 650 rpm są prawidłowe?

    [Edit] Znajomy z identycznym Rapidem ma takie same obroty na jałowym biegu, więc to nie jest objawem ani przyczyną gaśnięcia. ASO będzie diagnozowało kolejny raz - trzymajcie kciuki...

    ASO w końcu wzięło się solidniej za diagnozę niż podczas przeglądu. Stwierdzili za niskie ciśnienie na pompie paliwa - pompa do wymiany. Czekanie na część zamienną 2 tygodnie lub dłużej... Czyli całe ferie zimowe ze sprawnym inaczej Rapidem.

    EDIT MOD: Na forum nie piszemy postow po sobie, od tego jest edycja własnego wpisu

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?