FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem ze sprzęgłem Rapid 1.0 110 KM 2017
  • Witam. Posiadam od września ubiegłego roku Rapida z 110 KM i praktycznie od początku mam problem ze sprzęgłem. Podczas zmiany biegów z 2 na 3 i puszczeniu sprzęgła słychać metaliczne puknięcie i odczuwalne jest szarpniecie. Na postoju podczas każdorazowego  puszczania sprzęgła słychać puknięcie. W serwisie oczywiście TTTM. Czy to może być coś poważnego?
  • Sprzęgła bez dwumasy w tych skrzyniach tak maja ze jak puszczasz jest charakterystyczne pukniecie przy zasprzeglaniu, gdybyś mial dwumase wtedy łagodniej by sie zalaczalo bez stukniecia.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jeśli tam jest zwykłe sprzegło to powinno pracować bez żadnych dodatkowych odgłosów, każdy nietypowy odgłos, może świadczyć o usterce lub wadzie fabrycznej.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wszystkie auta z tymi skrzynkami maja to, auta maja po 200 tys km.i jest tak samo. To stuka docisk. Wymieniasz i po chwili tak samo TTTM.i na nic to nie wpływa. Taka konstrukcja.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mam Rapida od 3 miesięcy i mam dokładnie to samo. Przy ruszaniu oprócz słyszalnego stuknięcia wyczuwam też na pedale sprzęgła lekkie jakby uderzenie "czegoś" o "coś", ciężko to opisać, ale występuje to od początku.
    Dodatkowo od czasu do czasu stuka też sam pedał hamulca szczególnie gdy szybko zdejmuję z niego nogę. 
    Jak już narzekam to najbardziej irytujące są dźwięki, które wydaje klimatyzacja słyszalne kiedy auto stoi z zapalonym rozgrzanym silnikiem , włączoną klimą, wyłączonym radiem i wentylatorem na 1, ale to już temat na inny wątek :)
    Powyższe doznania wcześniej były mi obce w innych samochodach :)
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Ambition | Czarny Magic perłowy | 35000 km |
  • Jak puścisz delikatnie puknięcia nie słychać, mam to samo. W salonie sprawdzałem w innym aucie i to samo.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?