FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Bzyczenie, cykanie w okolicy poduszki pasażera.
  • dzisiaj rano po wykonaniu standardowej jazdy do pracy ~5-6km wyłączyłem silnik i usłyszałem przerażający dźwięk.
    dźwięk moim zdaniem typowo elektryczny. przysłuchałem się, to będzie gdzieś koło schowka ale raczej wyżej niż niżej. czyli poduszka powietrzna pasażera?
    sprawdziłem pod maską. słyszalne ale słabiej niż w środku. otworzyłem schowek i raczej nie dobiegało to jakoś bezpośrednio ze schowka. włączyłem wyłączyłem światła. odpaliłem silnik/zgasiłem.
    myślałem, że może klima automatyczna coś. włączyłem ją... to zupełnie inny dźwięk. klima to taki raczej szum a tu bzyczenie z cyklicznym cykaniem. o co chodzi?
    w załączeniu filmik - jest ciemno nic nie wiać ale dźwięk się nagrał. normalnie głośniej niż na filmiku to jest bo usłyszałem to bez problemów.
    https://drive.google.com/open?id=1Q-Gsd4124BQZ_uqnW7fNBmhYAvYRWU6G
    https://drive.google.com/open?id=1uhVvoYIFGqcSlPvCsRzxzmvO6NzEhDlD
    lepiej słychać na tym filmiku dłuższym. jak się dobrze podgłośni to słychać.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Odgłos jak silniczek klapy np obiegu zamkniętego, jakby się zaciął.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • serwis?
    powiem szczerze, że powoli jestem coraz bardziej rozczarowany.
    samochód średnio co pół roku oddaję gwarancyjnie.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • @PinkFloyd ma rację. U mnie to samo, nie zdarza się to często. Zgłaszane wielokrotnie w serwisie. Ich odpowiedź "układ klimatyzacji działa jeszcze chwilę po wyłączeniu silnika, zanim nie wygaszą się moduły". Jeżdżę z tym, a jak się rozpier... całkowicie to pojadę i zażądam naprawy za darmo, mimo że już po gwarancji, ale zgłaszam nieraz podczas niej. Odnoszę wrażenie, że w ASO Skody zdolności diagnostyczne wzrastają znacznie wraz z końcem gwarancji.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • no i prawda.
    po pracy już cisza.
    no nic, zgłoszę jak będę w ASO.
    droga to sprawa jeśli ten silniczek po gwarancji miał bym zrobić?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • 700zł plus robota. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?