FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Głośniki w tylnych drzwiach
  • Witam,

    Kupiłem Rapida w wersji z 4 głośnikami. Okazało się że z tyłu w drwiach nie ma ale jest miejsce i tu dwa pytania.

    Czy są tam poprowadzone kable fabryczne do podłączenia ? Prosba o info jak zdjac tylny boczek

    Dziekuję
  • W wersji z 4 głośnikami (z przodu) nie ma żadnych kabli. Ani od radia do tylnego gniazda przy drzwiach (słupek B) - i dalej od wtyczki do osadzenia głośników.
    Niejeden dał się nabrać - bo dla większości 4 głośniki - to osadzenie w 4 (wszystkich) drzwiach. Niestety - nie tak różowo wygląda sprawa głośników. Z drugiej strony - dla miłośników dobrego nagłośnienia - nie warto wchodzić w opcję fabrycznego wyposażenia we wszystkie głośniki - tylko samemu się tym zająć.  
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A czy generalnie nie ma problemu z podłaczeniem dwóch z tyłu do fabrycznego radia ?
  • Pierwszy warunek: czy radio ma wyjście na następną parę głośników? ( - nie podałeś, jaki typ radia masz w samochodzie), - jak fabryczne - to pewnie masz 4 wyjścia,
    Drugi warunek - trzeba poprowadzić kable od radia do głośników - wiąże się to z ingerencją w plastikowe panele i tapicerkę drzwi (demontaż i ponowne założenie),
    Trzecia sprawa - to samo przejście kabla z nadwozia do drzwi. W oryginale wszystkie przewody do instalacji w drzwiach przechodzą przez gniazdo i wtyczkę. Ułatwia to ewentualny demontaż/montaż drzwi. Tak mają wszystkie 4 boczne drzwi.
    Jest opcja - by kable głośnikowe "przeciągnąć" przez gniazdo w całości - bez założenia pinów (męski i żeński).  Przy demontażu drzwi takie kable trzeba rozciąć, a po założeniu drzwi ponownie połączyć.   
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W wersji Elegance jest zamontowane 8 głośników. 4 główne i 4 tzw. dzwonki.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Zgodnie ze specyfikacją wyposażenia:
    cztery głośniki z przodu są w standardzie dla wszystkich wersji, natomiast dwa dodatkowe głośniki z tyłu dla wersji
    Active - dodatkowa opcja
    Ambition - w pakiecie komfort (obecnie MAX)
    Elegance - w standardzie
    W sumie daje nam to sześć głośników a nie osiem
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Potwierdzam. mam sześć głośników. Cztery w przednich drzwiach i dwa w tylnych.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • a Wie ktos jakie wymiary maja glosniki z przodu?
    Mysle ze sa to 165mm ale nie jestem pewien. Chcialem je wymienic na lepsze. Swoja droga co za cep wymyslil to, bo zeby dostac sie do glosnika trzebab sciagac cala tapicerke drzwi...
    w Octavii I wystarczylo zaslepke zdjac. 
  • W przednich drzwiach głośniki mają rozstaw mocowania 165 mm. Są nitowane - stąd przy pierwszym demontażu głośników jest trochę zabawy. Warto przejść na inny sposób mocowania.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ale rozumiem ze gdy wymontujemy glosniki i rozwiercimy nity to w te same miejsca bez problemu podejda nowe?
    Jak to tam wyglada? jest jakis dystans plastikowy? 
    Widzialem tez takie przejsciowki w sklepie car audio zeby nie przerabiac koncowek kabla do glosnika. 
  • Pod plastikową "tapicerką" drzwi jest kilka cm miejsca do zamocowania głośnika na dystansie. Takie też firma rozwiązanie stosuje. Zamocowanie głośnika bez tulei jest możliwe pod warunkiem, że wymiar (głębokość) głośnika nie wejdzie zbyt głęboko. W dodatku głośnik osadzony na dystansie (+folia ochronna) jest lepiej chroniony przed wodą spadającą z linii szyby. I ma inne (lekko poprawione) właściwości akustyczne.
    Każdy kto dodatkowo zakłada głośniki decyduje sam o sposobie ich zamocowania.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dużo roboty z założeniem dwóch głośników do tyłu? Zdejmowanie radia i boczków tylnich to wiem i coś jeszcze? Jakie glośniki polecacie?

    ----------
    MOD; proszę przy zadawaniu pytań trzymać się określonym działom tematycznym
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • położenie instalacji i demontaż plastików, boczków drzwi to chyba najtrudniejsza sprawa... głośniki pasują o ś 165mm.  Ja zbieram siły i będę się za to zabierał myślę, że w lutym....

    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?