FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana syrenki alarmu
  • Otrzymałem właśnie wyliczenie kosztu przeglądu z ASO. Oprócz standardowych rzeczy do wymiany (olej, filtry) poinformowano mnie o wymianie syrenki alarmu - baterii za ... bagatela 1025zł brutto ? Ktoś to wymieniał kiedykolwiek ? 
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Nie bardzo rozumiem - wymienili Ci syrenę, baterię czy obydwa elementy? W obu przypadkach jest spora ingerencja w komorze silnika - demontaż przegrody, rozwiercanie nitów, ponowne nitowanie i składanie. Może nawet nie tyle materiał drogi co czas pracy ...
    Niemniej mechanicznie każdy zręczny kierowca jest w stanie sam dojść do alarmu, łącznie z jego demontażem i montażem.
    Tylko dlaczego serwis nie uprzedził o takiej ingerencji i cenie?
    Co to za serwis?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • dostałem tylko WYLICZENIE ile co będzie kosztowało, stąd pytam czy Wam też wymieniali syrenkę (+bateria w syrence?? czy w pilocie nie wiem) ?? na razie nic nie robili
    Czy wymiana syrenki alarmu jest obowiązkowa ? Jest w jakimś harmonogramie ASO ?
     
    PS. szkoda że admin zmienił tytuł tematu, bo nie chodzi o wymianę baterii alarmu tylko SYRENKI alarmu, bo przecież wymiana baterii alarmu nie kosztuje 1025zł 

    ODPOWIEDŹ z ASO w sprawie syrenki: "Według danych producenta, po przebiegu około 60.000 km i według listy przeglądowej trzeba wymienić syrenkę alarmu. Po pewnym czasie bateria zużywa się ,więc powinno się ją wymienić. Bateria jest niestety razem z syrenką.
    Może jej Pan nie wymieniać, jednak serwis ma obowiązek poinformować Pana o konsekwencjach. Może pojawić się błąd i nie zadziałać poprawnie ochrona samochodu."
    Komuś też wymieniali po 60 tys. km ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo - Twój Rapid jest już po gwarancji, więc nie bardzo rozumiem po co wymieniać coś co działa. Wystarczy co jakiś czas sprawdzić działanie syreny i po sprawie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Skoda przewiduje po 5 latach wymianę baterii alarmu. Nie ma nic mowy o wymianie całego alarmu. To, że bateria jest w jednej obudowie wraz z elektroniką alarmu, nie oznacza, że sam alarm jest jednorazowy. Wystarczy wymienić samą baterię, alarm pozostaje bez wymiany.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen to tylko Skoda takie coś przewiduje ? Kolega ma kilkuletniego VW i nigdy o takim czymś nie słyszał choć jeździ do ASO. Inni znajomi też nie słyszeli o wymianie syrenu alarmu czy też jej baterii.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Nie tylko Skoda. Każde urządzenie elektryczne wymaga zasilania. Kwestia tylko, ile czasu zasilanie urządzenia wytrzyma. W starych, stacjonarnych komputerach było zasilanie zegara systemowego, bateria trzymała 8 -10 lat. Masa innych urządzeń ma zasilanie do podtrzymania pamięci czy zegara.
    Wracając do alarmu, możesz nie wymieniać zasilania, a raz na kilka miesięcy sprawdzić, czy jeszcze działa. Dopiero potem można pomyśleć o jej wymianie. VW też nie podchodzi do tego tematu wymianą alarmu, tylko jego zasilania. A póki działa, to po co ruszać?
    Jeżeli Skoda przewiduje wymianę po 5 latach, to nie oznacza, że bateryjka nie pochodzi dłużej. To tylko gwarantowany okres działania.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?