FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wsteczny bieg i zamknięty obieg powietrza.
  • W Fabii I miałem tak, że gdy wrzuciłem wsteczny bieg automatycznie obieg powietrza przełączał się na zamknięty. Nie zapalała się dioda na przycisku, ale ewidentnie słychać było i czuć, że nawiew pracuje na obiegu zamkniętym. Taki tryb zabezpieczał przed "zaciąganiem" z zewnątrz auta własnych spalin z wydechu - świetna sprawa. Natomiast w moim aktualnym Rapidzie wydaje mi się, że tego niestety nie ma. Czyżby kolejne "uwstecznienie" względem starszego i niższego modelu Skody? W obu pojazdach klimatyzacja manualna.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Rapid ma również ten sposób pracy wentylacji. Przy załączeniu wstecznego, układ przełącza się na obieg wewnętrzny. Po ruszeniu do przodu układ przełącza się na poprzednie nastawy.
    Piszesz, że takie masz odczucie. Jeżeli w pozostałych warunkach klima i nawiew działa Tobie poprawnie, to pewnie wszystko masz OK.
    W tym temacie Skoda nie poszła do tyłu:)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W takim razie bardzo się cieszę, że jednak jest! :-) Prawdopodobnie nawiew działa ciszej niż w Fabii i nie zauważyłem zmian obiegu. Dzięki za info.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?