FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gdzie są te lampki w drzwiach?
  • tak sobie przeglądałem etke w poszukiwaniu pewnych żarówek i się natknąłem na lampki w drzwiach przednich. na obrazku zanczyłem o co chodzi. ktoś wie gdzie ne są? ja nawet do samochodu poszedłem żeby to zobaczyć i nawet otworów nie znalazłem.
    https://i.imgur.com/tFvfXAN.jpg
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • To są tradycyjne lampki VW (czy Skody). Jedną masz np. w schowku pasażera, oświetlenie bagażnika, ... Niektóre modele Skody (czy VW mają je w spodzie drzwi do podświetlenia otwartych drzwi czy sygnalizacji otwartych drzwi.
    W ETCE jest kilka pozycji robionych na wyrost, albo też nie do wszystkich modeli dane elementy są montowane.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • no właśnie widziałem że część jak ta z bagażnika. aż miałem chętke pociągnoć kable i sobie zrobić takie lampki
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Lampki oryginalne nie należą do tanich. Lepsze (tańsze) masz używki. Do tego potrzebujesz wtyczkę oraz prostokątny otwór, do zamocowania.
    Do wszelkich modów prostsze są płytki LEDowe, już na 12 V. Wystarczy poprowadzić zasilanie i przykleić płytkę.
    https://www.google.pl/search?q=lampki+skoda+vw&client=firefox-b-ab&dcr=0&tbm=isch&source=iu&ictx=1&f...:
    https://www.google.pl/search?q=lampy+led+12v+modu%C5%82&client=firefox-b-ab&dcr=0&source=lnms&tbm=is...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • patrzyłem po nr części te lampki.
    pierwsze 3 linki około 25zł :)
    no niby paski ledowe można pod spód przykleić ale którędy kabel?
    szczerze. to jak nie mam miejsca oryginalnie na tą lampkę to nawet nie kombinuję.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Na mój gust wskazana przez ciebie lampka (20) jest od oświetlenia nóg kierowcy, pod deską a nie na drzwiach. Z drugiej strony brakuje lampek dla pozostałych 3 kompletów nóg...
    Bardziej intryguje mnie to coś z numerem 35 i to z numerem 40.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dla Seata to
    35 światło odblaskowe czerwone samoprzylepne 2 szt. 5JA947419
    40 lampka deska rozdzielcza 2 sztuki 4E0947415A oświetlenie przestrzeni na nogi.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • poszukam jeszcze po pracy tego miejsca na oświetlenie przestrzeni nóg.

    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Tu zaślepka z lampka do podświetlenia, nawet tania. http://allegro.pl/gniazdo-port-usb-aux-oryginal-skoda-rapid-17r-i7139433590.html
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • chyba to kupię!
    nie wiem tylko skąd wziąć napięcie i jak ma to świecić.
    pytanie też czy to jest lampa tylko czy zaślepka.
    szkoda, że nie widziałem wcześniej bo ostatnio od nich kupiłem coś to miałbym w jednej wysyłce :(
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Napięcie od podświetlenia włącznika świateł, wyciągasz go i szukasz kabla podswietlajacego piktogram w przelaczniku
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • i tak by to miało działać?
    nie jak światła na podsufitce przy wchodzeniu do samochodu czy jakoś?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Ja w Jettcie ori miałem dopiero po załączeniu swiatel, sciemnialo sie razem z deska, jak jest w ori Rapidach to nie wiem. Mi tam podświetlenie by bylo potrzebne jak jest ciemno a nie w czasie wsiadania.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • no dobra. a jak to wyłączyć przykładowo w trakcie jazdy nocnej?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Nie ma , pali sie cały czas, taki urok, ale to daje lekka poswiate. Tak samo jak lampa podsufitowa z ledami do podświetlenia tunelu, pali sie po zapaleniu świateł cały czas i nikomu to nie przeszkadza.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Napisz, co oczekujesz: kiedy lampka ma świecić? Czy wraz z oświetleniem kabiny przy otwarciu drzwi, czy przy włączonych światłach głównych (przy jeżdzie w nocy) czy też na ręczny dodatkowy wyłącznik.
    Podany link jest głównie do gniazda USB z AUX. Lampka jest tylko "dodatkiem" i oświetla pojemnik przed lewarkiem biegów.
    Jak chcesz doświetlić przestrzeń nóg kierowcy i pasażera to szukaj innego rozwiązania, np. Dodatkowe oświetlenie nóg
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • szczerze mówiąc to nie wiem czego oczekuję :)
    tak przeglądam dostępne opcje taniego doposażenia samochodu o fajne rzeczy, najlepiej fabryczne, które bez jakiejś wielkiej rzeźby idzie dorobić :)
    zasadniczo prawie kończę ładowanie indukcyjne w pojemniku przed lewarkiem.
    Skończę to pewnie pokażę efekt. Szkoda jedyne co, że to akurat jest rzeźba, ale to ładowanie indukcyjne jest mi dosyć potrzebne
    edit:
    tak sobie myślę...
    wiązka oświetlenia jest połączona z auxem.
    nie było w radiu mib2 std pq bezpośrednio auxa do radia?
    może po prostu tym da się to załatwić.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Chciałem serdecznie podziękować osobie która kupiła zaślepkę z lampką do podświetlania, zalinkowaną w tym wątku.
    Po prostu pełna kultura.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Nie rozumiem. Ten link znałem od ponad miesiąca. Ja nie kupiłem,ale allegro to kto pierwszy ten lepszy. Takie życie. Brak rezerwacji Twoja strata i trzeba sie z tym pogodzić.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No tak przypuszczam, że długo tam wisiało.
    Tak zgaduje, że nie ty, że nie jercen.
    Chodzi mi tylko o to, że temat poruszyłem. Link się pojawił. I Błyskawicznie to zniknęło.
    Tak, mógł to kupić ktoś absolutnie niezależny od tego forum. No ale wątpię, że tak się stało.
    Chciałem to wziąć tylko planowałem to kupić po pracy bo chciałem jeszcze kable posprawdzać.
    Cieszy mnie, że ktoś tak po cichu fajnie to podłapał.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Prościej, taniej i najważniejsze - z możliwością umieszczenia w dowolnym miejscu w dodatku z opcją przymierzenia w różnych warunkach oświetlenia jest zakup płytki z 2 - 3 - 4 diodami LED na 12 V. Przylutujesz cienki kabelek, taśmą przykleisz do plastiku sprawdzisz jasność, czy moduł nie oślepia lub daje wystarczającą ilość światła. A po sprawdzeniu myślisz o finalnym mocowaniu i poprowadzeniu kabelków.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?