FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nieoryginalne radio a sterowanie z kierownicy
  • Witam,
    Czy ktoś z was używa nieoryginalnego radia i może potwierdzić działanie sterowania z kierownicy? Mam obecnie zielone blues że sterowaniem kierownicy i przymierzam się do zmiany na Pioneera 1DIN tylko chciałbym mieć obsługę głośności i zmiany utworów z kierownicy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition | Czerń Magic Perłowy | 108000km | 3miasto
  • Mam chińczyka 2 dni i sterowanie działa bez problemu. Jedyne co nie działa to informacje z radia na Maxi Dot
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • A mógłbyś podesłać model który kupiłeś? Czy używałeś dodatkowych adapterów do obsługi kierownicy czy wystarczyło podłączyć pod standardowe gniazda w radiu?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition | Czerń Magic Perłowy | 108000km | 3miasto
  • kupiłem radio z Androidem. https://pl.aliexpress.com/item/2-Din-Android-4-4-4-VW-Car-Audio-DVD-Player-GPS-For-GOLF-6-Polo/32623...
    Ogólnie wszystko jest Plug&Play. Stare radio wyjąłem, nowe zamontowałem (3 minuty roboty). Jedynie co to musiałem podłączyć antenę GPS, która była do nowego radia, bo moja z fabrycznego nie pasowała (inna końcówka).

    Nic więcej nie robiłem. W radiu jest dodatkowy moduł CanBus, więc działają wszystkie informację z samochodu itd. Nic nie trzeba aktywować za pomocą VCDSa

    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • A powiedz prosze jak z szybkością uruchamiania radia po przekręceniu kluczyka? Długo się uruchamia? Jak wyglada pobor z akumulatora na wyłączonym zapłonie? Czy radio zawsze jest w trybie czuwania rozładowując akumulator czy nie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition | Czerń Magic Perłowy | 108000km | 3miasto
  • Długo się uruchamia. Każde uruchomienie trwa tak jakbyś ponownie uruchamiał telefon. W porównaniu do fabrycznego radia, to po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie dało się radia włączyć. Jak dałem mu stałe zasilanie (jest taka możliwość w kostce przy radiu) to dalej długo się uruchamia, radio mimo, że wyłączone pobiera prąd i rozładowało mi akumulator i samo się nie wyłącza.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • No i to jest właśnie główny powód dla którego powstrzymuje się przed zakupem radia z androidem bo robię krótkie trasy, więc byłoby to zabójstwo akumulatora a do tego dochodzi te ok pół minuty na uruchomienie :/ szkoda że nikt nie wymyślił jakiegoś trybu hibernacji jak to można zrobić z laptopem a na wszystkich filmikach na YT mało kto pokazuje czas uruchomienia po przekręceniu stacyjki
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition | Czerń Magic Perłowy | 108000km | 3miasto
  • Czy ktos z forumowiczow ma sprawdzony CAN adapter/reader do MY2016 i nowszy?
    Tak, zeby dzialalo sterowanie z kierownicy
    Troche panicznie poszukuje owego :) po kilku nieudanych probach..niestety:(
    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?