FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyjęcie 3go światła stop - zatkana dysza spryskiwacza
  • Od kilku dni w moim Rapidzie SB nie działa tylny spryskiwacz. Słyszę pracującą pompkę, przód działa bez zarzutu. Zakładam, zatkaną dyszę - niestety próby przetykania się nie powiodły. Najchętniej wyjąłbym tylną lampę i przeczyścił końcówkę, niestety nie mogę dojść do tego jak się ją wyciąga. Brak widocznych zatrzasków od zewnątrz oraz jakichkolwiek elementów mocujących od wewnętrznej strony klapy. 
    Robiliście już do tego podejście? Na bank da się to jakoś wymienić tylko nie mogę dojść jak. W internecie też nie znalazłem pasującego tutorialu...
  • Zazwyczaj w R jest jedna pompka spryskiwacza. W zależności od zasilania, silniczek pompki obraca się w jedną lub drugą stronę, podając ciśnienie na jeden lub drugi wężyk. Piszesz, że pompka na przód podaje płyn. A sprawdziłeś, czy słychać silniczek przy włączeniu tyłu? Dodatkowo, w zależności od wyposażenia, możesz jeszcze mieć na tylnym doprowadzeniu zaworek zwrotny.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Jercen zdecydowanie słyszę silniczek przy włączeniu tyłu. Zakładam, że to zapchana dysza bo jak za którymś razem pokręciłem drucikiem wypłynęła cienka strużka płynu.
  • Sprawdź jeszcze czy płyn nie leje się pod maską, często lubi się tam rozłączać wężyk.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 do tej pory płyn pod maską wypływał tylko po wlaniu za dużej ilości do zbiornika - nadmiar zdaje się wypływać dołem co swoją drogą jest kiepskim sygnałem przepełnienia zbiornika.

    W każdym razie ponawiam pytanie o instrukcję wyjęcia 3ciej lampy stop. Tam jest jakieś mocowanie czy po prostu na wcisk?
  • Na wcisk
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @maciej_1991 czyli co po prostu podważyć to czymś cienkim i spróbować wyciągnąć, licząc na to, że nic nie pęknie? 

    [edit]: podjąłem próbę podważenia narożnego fragmentu światłą ostrzem scyzoryka i wypchnięcia go na zewnątrz. Ostrze wchodzi jakby "za światło" i daje się kawałek odgiąć plastik, jednak wszystko strasznie trzeszczy i wydaje nieprzyjemne dźwięki naprężanego plastiku. Naprawdę trzeba to tak po prostu wypchnąć?
  • Wystarczy zdjac i przepchac dysze, powinno byc jak w limuzynie.
    14C364E1-A8AE-42B0-B349-B3A8DE8E8244.jpeg
    1940 x 944 - 295K
  • @horst - niestety w moim przypadku spryskiwacz nie jest umiejscowiony w wycieraczce ale w świetle stop na klapie bagażnika

    Próbowałem jakoś wypchnąć to światło podważając je w kilku miejscach ale strasznie mocno siedzi. Dodatkowo nie chciałbym uszkodzić uszczelki.
    Chyba przejadę się do salonu i spróbuje wyłudzić poradę ;)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?