FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Luzy na prawym łożysku. Mały przebieg auta.
  • Dzień Dobry wszystkim,
    postanowiłem sprawdzić auto po prawie roku użytkowania i przebiegu 8000 km w stacji diagnostycznej.
    Diagnosta dokładnie sprawdził zawieszenie - szarpaki etc. Na koniec stwierdził, że wszystko wygląda jak nowe oprócz prawego łożyska koła, które ma znaczne luzy. Lewe łożysko jest ok.

    Diagnosta stwierdził, że nie jest to normalne dla auta o tak krótkim przebiegu.

    Samochód jest na gwarancji - moje pytania - Czy serwis gwarancyjny uzna taki defekt?  Nie będą chcieli  zrzucić tego problemu na mnie, tłumacząc się zużyciem części w eksploatacji etc.?  Miał ktoś podobną sytuację? 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Jedź do ASO i zapytaj. Każdy serwis i doradca ma swoje podejście-jeden powie "tak, robimy na gwarancji", a drugi zacznie wymyślać setki powodów dla których mogło to się stać (czyt. co popsułeś) i nie kwalifikuje się to do naprawy w ramach gwarancji. Swoją drogą to bardzo ciekawa sprawa żeby łożysko poleciało przy takim przebiegu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Idz w zaparte ze nic nie zrobiles co by moglo uszkodzic czesc, ze to musiala byc wada fabryczna, nie daj sie wciagnac w te ich gadki a mozliwe ze ci wymienia. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Krissol - to co podałeś, nie jest normalne. Ale nie podałeś, jaki luz stwierdził diagnosta. Czy to aby na pewno łożysko? Sprawdzałeś - jak mocno dokręcone masz koło? Przy uszkodzonym łożysku - miałbyś szum, bardzo by się grzał cały nabój. Może to kwestia sprawdzenia dokręcenia koła? Standardowo - przednie koła mają być dokręcone momentem 50 Nm, potem dodatkowy obrót- dokręcenie 45 st.
    Jakoś nie pasuje uszkodzenie łożyska po 8 tkm. Tym bardziej, że drugie masz w porządku.
    Napisz - co na to serwis.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To co najpierw podjechać do kolegi z kluczem dynamometrcznym niech dokreci z momentem 50 Nm, i wtedy jeszcze raz na szarpaki? Prawdą jest ze diagnosta chcial chyba coś przy śruba Ch kół robić. Podszedł Z kluczem, ale zrezygnował, bo mam zabezpieczenie antykradzieżowe...
    Nie chce osmieszyc się w ASO. . 

    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • W jakiej płaszczyźnie masz luz? Jak wielki jest ten luz? A może luz jest w którym przegubie?
    Na pewno trzeba sprawdzić najprostsze sprawy - dokręcenie nakrętki centralnej, dwunastokątnej, mocującej głowicę koła. 50 Nm + 45 stopni.
    W ASO nie masz się co przejmować - zawsze możesz stwierdzić, że jesteś laikiem w tych sprawach.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jercen - ciężko mi powiedzieć cokolwiek, jestem laikiem w tej kwestii. Umówilem się w ASO na diagnozę w przyszłą sobotę, dam znać co i jak. 

    Już po wizycie w ASO - powiedzieli, że wszystko z kołem i łożyskiem ok. Błędne spostrzeżenia diagnosty u którego wcześniej byłem.  
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?