FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ślady po naklejkach wodnych na samochodzie demonstracyjnym jak to usunąć ?
  • Witam. Kupiłem wersję demonstracyjną na którym na drzwiach były przyklejone naklejki wodne z napisami m.in. Skoda Rapid i adresy dealera. Sprzedawca zapewniał mnie że ich usunięciu nic nie będzie widać - bo raz że są to naklejki wodne dwa, że myją specjalnie auto po takich naklejkach. I faktycznie przy odbiorze auta nic nie było widać, ALE ... problem powstał gdy przyszła rosa i chłodniejsza noc - tam  gdzie były naklejki wyszły miejsca gdzie były przyklejone tak że można było odczytać napisy. Jak pada deszcz tego nie widać - widać tylko gdy jest rosa i niższe temperatury. Zgłosiłem to do sprzedawcy, który był oczywiście zdziwiony i zaproponował mi przepolerowanie delikatne wszystkich drzwi. Problem zgłoszony 12 maja do dzisiaj sprzedawca mnie umawia na wjazd na warsztat - bo tyle prac mają, dziwi mnie to też to podejście - człowiek kupuje samochód a sprzedawca ma to najwyraźniej gdzieś teraz. Pytanie do was czy ktoś spotkał się kiedyś z takim  problemem, czy można to jakoś może samemu usunąć, czy polerowanie jest faktycznie bezpieczne i nie wpłynie na grubość lakieru ? Poniżej zdjęcie
    DSC_0366.jpg
    3920 x 2204 - 2M
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Witaj, ja bym to zrobił samodzielnie w końcu to tylko pozostałości po kleju czy gumie.
    Moja propozycja najpierw mycie podstawowe potem potraktowanie APC, jeśli to nie pomoże zakup sobie takowy produkt http://showcarshine.pl/usuwanie-owadow-i-smoly/529-valetpro-citrus-tar-glue-remover-refill-bulk-500m... ja bym jeszcze bawił się w jakieś mikstury itp. byle by nie polerka przez taką pierdołe. 
  • ponieważ zajmuję się reklamą to radzę użyć zmywacza do usuwania kleju.
    mniej agresywny http://sklep.lambda.pl/pl/p/Zmywacz-1-do-usuwania-kleju-1.2l/510
    i bardziej agresywny http://sklep.lambda.pl/pl/p/Zmywacz-3-do-usuwania-kleju-1.2l-agresywny/512
    Widocznie salon poszedł na łatwiznę i zdjął tylko naklejki, bez używania zmywacza.





    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jak długo samochód był z przyklejoną reklamą? Czy Twój lakier to metallic? Lakier jest wrażliwy na promienie UV i na powierzchni po dłuższym czasie słońce (+wiatr woda i drobne cząsteczki - kurz, owady) nie wypala tak pod warstwą folii. Twój przypadek należy potraktować indywidualnie. Z czasem jest możliwość, że warstwa z pod foli "wypali" się i będzie porównywalna (optycznie) z sąsiednią częścią lakieru (tego wypalanego od początku). Pytanie - czy warto ścierać lakier z pod folii - jak zetrzesz - to dojdziesz jeszcze do większego kontrastu między lakierem startym (pod reklamą) a pozostałym. Tu pozostaje "starcie" całej powierzchni lakieru - co jest kosztowne, niewykonalne w warunkach domowych - ze względu na nierównomierność ścierania. Tym zajmują się specjalistyczne zakłady lakiernicze. Pytanie - czy nie narazisz się na utratę gwarancji na lakier? A może by spróbować negocjację ceny - jaki upust ze strony dealera?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Najlepiej zapytać tych którzy zajmują się tworzeniem naklejki na samochód albo po prostu przeglądnąć aukcje na allegro.

  • ślady zostały usunięte przez serwis, zastosowano polerowanie, po prostu po naklejkach zostały ślady kleju, które łatwo zmyto w serwisie
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?