FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Doposazenie czujnik zmierzchu i deszczu
  • Witam
    Zacznę od tego że mechanika zajmuje się hobbistycznie i robiłem już takie mody na zlecenie ale z modułami zewnętrznymi w trochę starszych autach 
    Trochę czytałem ten temat 
    http://rapidklub.pl/discussion/942/my16-doposazenie-w-czujnik-deszczu-i-światla-retrofitting/p1 Ale nie ma w nim rozwiązania
    Mój temat z moim rapidem jest taki ze w tej chwili nie mam żadnego czujnika ani lusterka z przyciemnianiem, mam rapida spaceback z 2014 z tej średniej edycji z doposazeniem.
    Jak podepne komputer to pokazuje mi że nogę dodać wszystkie te funkcje które chce dodać tylko poprostu nie mam tych czujników
    I tu moje pytanie czy wiązki pod te czujniki są puszczone i poprostu muszę je znaleźć i dołożyć czujnik czy musiałbym puszczać jakieś wiązki do czujnika?
    Czy może jest jakiś czujnik "uniwersalny" nie montowany pod lusterkiem no bo taki raczej odpada
    Z góry wszystkim dziękuję za pomoc
  • Jaki masz numer BCM?
    Interesuje mnie ten temat też ale to warto sobie powiedzieć.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Obawiam się, że jeśli chcesz automatyczne wycieraczki, to jedynym rozwiązaniem jest czujnik w podstawie lusterka. Na 99,999% wiązki nie masz i musiał byś dołożyć oraz zmienić szybę i lusterko.
    Jeśli satysfakcjonują Cię tylko automatyczne światła to sprawa jest dużo prostsza. Potrzebujesz tylko odpowiedniego czujnika na podszybiu, bo ten, który masz nie jest właściwy. Koledzy coś tam już kombinowali w tym kierunku - poszukaj na forum wątków o tym.
    Najprostszą opcją była by wymiana włącznika na taki z automatem i czujnikiem. Są takie - nawet programowane przez BT. Czytałem o takim na forum skodaclub.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • do lusterka z czujką trzeba wymieniać szybę? o.0

    sam korzystam z tego co jak mówią programuje się przez BT ale denerwuje mnie pinganie o zapalonych światłach.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • "Do lusterka z czujką trzeba wymieniać szybę?"
    Tak. Czujnik jest w podstawie lusterka. Inne lusterko, inne mocowanie, inna szyba.
    Zobacz fotki w wątku o doposażeniu i porównaj ze swoim samochodem.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • poszukam. ale jeśli w grę wchodzi wymiana szyby to chyba odpuszczam planowanie nawet. za drogi interes.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?