FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zamiana kół
  • Kupiłem Skodę Rapid  z kołami 16" i oponami 215/45R16, dostałem kompletne zimowe koła 15" z oponami 185/65R15. Po założeniu kół zimowych stwierdziłem, że samochód podczas jazdy jest bardziej wyciszony i spadło zużycie paliwa. Nie prowadzę samochodu "agresywnie" ani sportowo, więc zamierzam zamienić letnie koła 16" na koła 15" z oponami 185/65R15. Proszę o opinie na ten temat.
    Pozdrawiam.
  • Ja mam letnie i zimowe 215/40/R17 i nie narzekam choc wiadomo, że na 15 jest mniejsze spalanie niz na 17. Poza tym guma zimowa jest mieksza wiec spalanie tez niższe.
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Kolego po zmianie na 15" zobaczysz ze R gorzej się będzie prowadzić szczególnie będzie to odczuwalne przy bocznym wietrze, czy mijaniu się z ciężarówka. Czy różnica w spalaniu 0,2-0,3L bo więcej nie będzie jest warte pogorszenia prowadzenia i własności trakcyjnych których i tak R nie ma zbyt rewelacyjnych
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Jakosc prowadzenia poprawia sie troche ale rapid i tak co by mu nie załozyc to jest niezbyt stabilny przy wietrze itp. Odczucie komfortu jazdy na 15 i standardowej oponie jest zauważalne, lepiej wybiera dziury czy hopki, auto idzie jakby lżej pewnie przez mniejsze tarcie no i spalanie tez moze byc mniejsze jednak jak dla mnie kiepsko wygladaja w rapidzie, ta szerokosc opony przy 16 dodaje mu jednak troche "klasy" ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?