FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zachowanie się wskaźnika paliwa (analogowego) ?
  • Witam
    Kolejne spostrzeżenie dotyczy wskaźnika paliwa (tego zwykłego, bo słyszałem że niektórzy mają cyfrowe) - otóż chodzi mi o jego dokładność działania. Zatankowałem do pełna i chciałem zobaczyć ile faktycznie można przejechać na jednym tankowaniu. Przy ok. 350km miałem wskazanie lekko ponad 1/4 wskazania, że tyle zużyto paliwa. I nagle w ciągu jednego dnia wskaźnik spadł o całą 1 kreskę, gdzie przejechałem 30km ??!! Potem znów się zatrzymało  i po paru dniach lekko schodziło aby znów w ciągu takiego przebiegu też spadło o całą 1 kreskę??!! To jest normalna praca tego wskaźnika ?? Już zacząłem patrzeć pod podwozie czy przypadkiem gdzieś mi nie wycieka paliwo :) Ale takie skoki dziwne, kolejna oszczędność na Rapidzie ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Informacja z instrukcji:
    paliwo.jpg
    1064 x 251 - 54K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Widocznie przy normalnej jeździe, po płaskim terenie ten mankament również ma miejsce :) Wcześniej przy 3 poprzednich autach nigdy nie spotkałem się z takim czymś.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • W wielu pojazdach (którymi jeździłem) wskaźnik paliwa - to rzeczywiście tylko wskaźnik! Nie można na niego liczyć - najwyżej mieć orientację co do ilości paliwa w baku.
    Wszystkie baki w pojazdach osobowych są "komputerowo" dopasowane do miejsca w podwoziu - i mają nieregularne kształty. Trudno więc o dokładne określenie pojemności paliwa - bo na każdym przekroju zbiornika - jego rozmiary są inne (a co za tym idzie - inna jest objętość na danym wycinku baku). Tych kształtów nie uwzględnia czujnik wysokości poziomu paliwa, który działa "liniowo". Nie uwzględnia zakamarków baku. Stąd najbardziej zbliżone wskazania są poniżej połowy zbiornika - od 1/3 do minimum.
    W moim R na początku (przy pełnym zbiorniku) poziom utrzymuje się długo - tak jakby paliwa nie ubywało. Po 400 - 500 km wskaźnik zaczyna nadrabiać zaległości - i przyśpiesza wskazania. Przy końcówce paliwa - tak jakby w baku robił się wir - i wskazania lecą szybko w dół.
    Ciekawostka: przy zapaleniu się lampki sygnalizującej brak paliwa - komp pokazuje dojazd 80 - 90 km, a rzeczywisty dojazd mam ok 200 km!
    Dlatego też wskazania ilości paliwa należy brać tak trochę z rezerwą.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen
    U mnie wygląda to mniej więcej tak jak opisałeś.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Wskaźnik jak sama nazwa mówi - to tylko wskaźnik a nie urządzenie legalizowane pomiarowe.. wiadomo ze bak ma rożny kształt i rożnie będzie sie zachowywał wskaznik w zaleznosci od poziomu paliwa w nim
  • do Koleżanek i Kolegów jeżdżących rapidką z LPG:
    czy zauważyliście zwiększony zużycie BENZYNY przy włączonej klimatyzacji (takie wrażenie sprawia wskaźnik)?
    w bieżącym tygodniu odniosłem wrażenie, jakby szybciej benzyna ubywała, LPG utrzymuje się na stałym poziomie spalania (ca. 7litrów)
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?