FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Mój Rapid Edition
  • Witam. Chciałem się pochwalic moim zakupem. Rapida Spaceback kupiłem w listopadzie tego roku  od pierwszego własciciela. Autko jest z rocznika 2015 i nalotu przy zakupie miała tylko 22 tys(potwierdzone w serwisie). Silniczek 1.2 110KM wersja Edition z panoramą i kołami "17".  Poprzednio jezdziłem 8 lat Fabią II, więc dalej gustuję w SKODACH. 
    Na początku swojej przygody,a trwa ona dopiero miesiąc  okleiłem  folią lusterka i klapę bagażnika. 
    Mam nadzieję, że skoda posłuży mi również kilka lat bezawaryjnie tak, jak Fabianka.
    Pozdrawiam
    Sebastian
    0.jpg
    1280 x 960 - 416K
    1.jpg
    1280 x 960 - 230K
    2.jpg
    2304 x 1728 - 881K
    3_Easy-Resize.com.jpg
    1280 x 960 - 261K
    4.jpg
    960 x 1280 - 210K
    6.jpg
    960 x 1280 - 199K
    7.jpg
    1280 x 960 - 230K
    5_Easy-Resize.com.jpg
    1280 x 960 - 236K
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Gratulacje, szerokiej drogi i serwis raz na 2 latka :)
    Fajne wyposażenie, można tylko się cieszyć z kolejnej Skody.
    Jest sporo osób, które po zmianie autka pozostają wierni Skodzie. Tak trzymać!
    Jakie masz wrażenia z eksploatacji białego? Biały kolor jest super - ale przy ładnej pogodzie. Wystarczy trochę deszczu - i można ponownie myć autko :) 
    Ile masz głośników? Jakie masz w planie kolejne mody?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Gratki zakupu. Widzę kolejna osoba po Katowicach, Balinie, Chrzanowie posiada r. My też zmieniliśmy f2 po wypadku na skode wiecznie młodą. Bezawaryjności i do spotkania.  
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Co do koloru to kwestia przyzwyczajenia. Obawiałem sie tego bialego bo wiadomo jaka u Nas jest pogoda. Poprzednie auto było czarne wiec tez utrzymac w czystosci nie było tak wcale łatwo. Najlepszy pod tym wzgledem jest kolor szary. Z racji tego, że szukałem długo rapida, kolor malo miał znaczenie. Głownie zwracałem uwage na wyposażenie, mały przebieg i koniecznie chcialem miec 6 biegowa jednostkę 110 KM.

    Co do głosników to tak naprawdę sam nie wiem. Własciciel w sumie niewiele mi powiedział o tym aucie(był strasznie zabiegany i sam dużo nie wiedział) Tył i przód głośniki i tyle o nich wiem. 
    Pytałem kiedys też o alarm bo podobno jest ale też poki co nie znalalzem(W jednym z wątków na tym forum probowałem sie cos dowiedziec i wychodzi z tego, ze go jednak nie mam, choc sprzedawca twierdzil ze jest ,a w serwisie jak brałem od nich historie serwisowa to po pokazaniu kluczyka   stwierdzili ze jest). Do dzisiaj nie znalałem przycisku dezaktywującego,  a sprawdzałem na różne sposoby czy sie aktywuje  z wyjatkiem odpinania akumulatora i byla cisza...

    Co chce robic dalej z Rapidem?  Raczej już niewiele bo wyglada super. Zastanawiam sie jeszcze nad zmienieniem oswietlenia wnętrza i tablicy rejestracyjnej na zimny, biały led.

    Co do rzeczy eksploatacyjnych też za bardzo nie wiem co przy jakim przebiegu powinno sie wymienic odnosnie chocby płynów czy świec. Olej planuje z filtrami wymieniac co 15 tys lub rok,  a reszta to nie wiem. Słyszałem, ze przy tych silnikach rozrząd wychodzi co 7 lat lub 180tys. Bede sledził forum, wiec mysle ze wiele się  od Was  dowiem. 
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Głośniki sprawdzisz poprzez balans przód-tył oraz prawy-lewy. Na próbę można poustawiać tak wagi poszczególnych kanałów, że będzie grał tylko jeden głośnik.
    Co do alarmu ... A może masz niefirmowy alarm? Jak firmowy, to centralka z syreną jest pod plastikową pokrywą kanału, pomiędzy komora silnika a kabiną, między osiami ramion wycieraczek.
    Na forum jest już sporo informacji, należy tylko cierpliwie je szukać.
    Powodzenia :) 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Alarm podobno seryjny miał byc. Dzieki przesledze jeszcze temat forum. Głosniki z przodu i z tyłu graja bo na radiu bolero ustawiałem głośnosc mniej wiecej na srodku bo najlepiej brzmialy ,wiec tak jak piszę z przodu i tyłu są.
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Otwórz szybę od kierowcy zamknij auto w pilota odczekaj ok minuty wsadz rękę przez otwarte okno w  kierunku przedniego oświetlenia kabiny tam powinna być czujka ruchu i alarm powinien się włączyć.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?